Вопросы / ответыРубрика: Цивільне правоПолагается ли мне субсидия?
Посетитель сайта asked 2 года ago

Здравствуйте, вопрос по субсидии у меня стал как я вот вышла в декретный отпуск(с 6.10)- дородовый.Я замужем,квартира одно комнатная,прописана только я и квартира оформлена на меня,муж нет. Я работала в муз.школе преподавателем,з/п была 3.300гр. Полагается ли мне субсидия?

1 ответ
Юрій УсмановЮрій Усманов Админ. answered 2 года ago

Шановна Ірино, дякуємо за звернення!
Відповідаємо на ваше питання.
Жінкам надається оплачувана відпустка по вагітності та пологах строком 70 календарних днів до пологів і 56 календарних днів після пологів (70 календарних днів у разі народження двох і більше дітей чи в разі ускладнення пологів). (ст.17 ЗУ “Про відпустки”) Така відпустка надається на піставі лікарського вісновку.

У разі коли жінка офіційно працює, то їй обов’язково надається така відпустка по вагітності і пологах, на час якої виплачується грошова компенсація.
Для отримання такої відпустки на ваше підприємство необхідно надати лікарняний лист, а також заява працівника, яка надходить у відділ кадрів за місцем роботи.
На строк відпустки по вагітності ніяк не впливає те, скільки ви працюєте на підприємстві, впливає тільки строк вагітності, який повинен складати 30 тижнів. У разі, якщо жінка не використала ці 70 днів відпустки, то дні, які залишились невикористаними, переносяться на період після пологів.
Ірино, Вам також обов’язково потрібно стати на облік в лікарні, бо коли цього не здійснити, то відпустка буде надана аж після самих пологів.
Нехай Вам щастить!