Вопросы / ответыРубрика: Трудове правоЩо робити, коли зменшили зарплату вчителям?
Віталій asked 1 год ago

Доброго дня. Мої батьки працюють в школі. За минулий місяць вчителям всієї школи нарахували заробітню плату меньшу на декілька сотень гривень ніж завжди. Керівництво аргументувало це тим, що недостатньо коштів в районному бюджеті. Де можна отримати пояснення причини зменшення зарплати, і чи не порушуються права вчителя у ситуації, що склалася?

1 ответ
Юрій Усманов Админ. answered 12 месяцев ago

Доброго дня, Віталію! За невиплату з/п, її затримання передбачена адміністративна (ст. 41 КупАП, штраф до 1700 грн.) та кримінальна відповідальність (якщо затримка більше 1 міс., ст. 175 КК). Вид відповідальності залежить також від обсягу коштів під час такої затримки.
До відповідальності притягаються посадові особи, які відповідальні за перерахування таких коштів. Зверніться, будь ласка, до із заявою до роботодавця з вимогою про виплату з/п, поясненням затримки у її виплаті. Якщо це не подіє, то варто звернутись в  Міністерство праці та соціальної політики, органи Державної фіскальної інспекції, професійні спілки. Останній захід – звернення до суду. До речі, в цьому випадку ви абсолютно не платите судовий збір (ст. 5 ЗУ “Про судовий збір”).
Дякую!