Вопросы / ответыРубрика: Трудове правоЩо робити, коли зменшили зарплату вчителям?
0 +1 -1
Віталій спросил 3 года назад

Доброго дня. Мої батьки працюють в школі. За минулий місяць вчителям всієї школи нарахували заробітню плату меньшу на декілька сотень гривень ніж завжди. Керівництво аргументувало це тим, що недостатньо коштів в районному бюджеті. Де можна отримати пояснення причини зменшення зарплати, і чи не порушуються права вчителя у ситуації, що склалася?

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
1 ответ
0 +1 -1
Юрій УсмановЮрій Усманов Админ. ответил 2 года назад

Доброго дня, Віталію! За невиплату з/п, її затримання передбачена адміністративна (ст. 41 КупАП, штраф до 1700 грн.) та кримінальна відповідальність (якщо затримка більше 1 міс., ст. 175 КК). Вид відповідальності залежить також від обсягу коштів під час такої затримки.
До відповідальності притягаються посадові особи, які відповідальні за перерахування таких коштів. Зверніться, будь ласка, до із заявою до роботодавця з вимогою про виплату з/п, поясненням затримки у її виплаті. Якщо це не подіє, то варто звернутись в  Міністерство праці та соціальної політики, органи Державної фіскальної інспекції, професійні спілки. Останній захід – звернення до суду. До речі, в цьому випадку ви абсолютно не платите судовий збір (ст. 5 ЗУ “Про судовий збір”).
Дякую!