Вопросы / ответыЩо робити, якщо мати відмовляється забрати померлу дитину з лікарні?
Evgeniya Админ. asked 2 года ago

Що робити, якщо мати відмовляється забрати померлу дитину з лікарні? Пройшло більше 14 днів.

1 ответ
Юрій Усманов Админ. answered 2 года ago

Доброго дня, Євгенія!
ст. 143 Сімейного кодексу зазначає, що 
1. Батьки, які перебувають у шлюбі зобов’язані забрати дитину з лікарні/пологового будинку.
2. Мати, що не в шлюбі, також зобов’язана забрати таку дитину.
СК не встановлює ні строк, ні відповідальність батьків за порушення цих вимог.
Однак є частина 3 ст 143 СК, яка зазначає, що дитина може бути залишена батьками в лікарні, крім через причини фізичних недоліків такої дитини, так і за інших обставин.
У вашому випадку потрібно звернутися до міліції, потім буде проведена судмедекспертиза. Про наступні дії вас попередять представники правоохоронних органів. 
Дякуємо за звернення.