Вопросы / ответыРубрика: Адміністративне правоЯк краще оскаржити і в якому порядку накладання на мене штрафу?
0 +1 -1
Аноним спросил 4 года назад

Добрий день!
Прохання проконсультувати.
22.11.14 потрапила в ДТП (пошкодження мого авто у праві двері), вина іншого водія однозначна (проїзд на знак “уступи дорогу”), але працівники ДАІ склали і на мене протокол, за пунктом 13.1 за недотримання бокового інтервалу. Посвідчення водія забрали, видали тимчасове. Суд буде 19.12.14.
Підскажіть, будь ласка, чи правильно все зробили працівники ДАІ, як краще оскаржити і в якому порядку накладання на мене штрафу.
Буду дуже вдячна за змістовну відповідь.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
1 ответ
1 +1 -1
Лучший ответ
Юрій УсмановЮрій Усманов Админ. ответил 4 года назад

Шановна Наталіє, дякуємо за звернення!
1) Працівники ДАІ мають право вилучити у Вас водійське посвідчення, адже, скоріш за все, протокол про адміністративне правопорушення був складений за ст. 124 КУпАП, яка передбачає позбавлення права керування водія, вина якого доведена в суді, строком від 6  до 12 місяців. Тобто можуть тимчасово вилучити водійські права тільки в тому разі, якщо стаття, за якою особа притягається до адмінвідповідальності передбачає позбавлення права керування ТЗ.

2) Санкція статті, крім позбавлення права керувати ТЗ строком від 6 міс. до 1 року, передбачає також накладення штрафу в розмірі 340 грн. Але і це навіть не найприкріше.
У вашому випадку встановлення і доведення вини в суді іншого водія, а не вас, буде відігравати ключову роль, адже особа, яка винна в ДТП, буде сплачувати (або його страхова компанія, як правило, в межах до 50 тис. грн.) потерпілій особі відшкодування за ремонт автомобілю. Винній особі власний ремонт ніхто не буде оплачувати, якщо вона не застрахована по КАСКО.

3) Працівники ДАІ, крім складання протоколу на винну особу, склали протокол на Вас, тому що не хотіли розбиратися або не могли, хто ж був винний у ДТП, тому вони склали протокол на обох учасників події.
Наталія, Вам обов’язково потрібно бути присутньою в судовому засіданні, адже співробітники ДАІ до суду, як правило, не приходять, і якщо у вас будуть обгрунтовані доводи на вашу користь щодо вашої правоти, то суддя може скасувати постанову ДАІ про накладення на вас штрафу і визнати винуватим іншого учасника ДТП. Обов’язково візьміть з собою свідків ДТП, якщо є, фотографії з місця ДТП, а також заздалегідь продумайте вашу позицію, чому саме ви не винуваті.

4) В будь-якому випадку Ви можете оскаржити постанову про притягнення до адміністративної відповідальності 3 шляхами: через суд, шляхом подання скарги вищестоящему органові чи працівнику ДАІ або поданням скарги в прокуратуру. Про те, як це зробити, ми писали ТУТ.

5) Якщо, можливо, ви захочете стягнути гроші з вашої страхової компанії, то ЦЯ стаття також стане Вам в нагоді. Будуть ще питання, обов’язково пишіть!