Вопросы / ответыРубрика: Земельне правоЯк орендувати земельну ділянку?
43 sepulcrorum Админ. asked 2 года ago

Мешканець села орендує у сільради земельну ділянку ОСГ на якій розміщений старий будинок(не придатний для проживання). Питання: чи можна в такому випадку відмовитися мешканцю від оренди на користь іншої особи, і чи може ця інша особа прийняти цю ділянку, як ділянку для будівництва(для будівництва і обслуговування жилого будинку) з подальшим зносом старого будинку?

1 ответ
Юрій УсмановЮрій Усманов Админ. answered 2 года ago

Доброго дня!
Законодавством України, а саме ст. 31 Земельного кодексу, передбачено, що ви можете змінити або розірвати договір оренди землі за згодою сторін. Одностороння відмова і розірвання договору не допускається, окрім випадків порушення однією із сторін умов договору. Тобто Ви можете домовитися з сільською радою і з орендарем такої землі про розірвання первісного договору оренди і укладення нового з Вами.
Щоб знести старий і побудувати новий будинок Вам не потрібно змінювати цільове призначення землі, це можна зробити і на землі для ОСГ. Але якщо вже хочете змінити призначення землі, то потрібно це робити власнику такої ділянки, тобто сільській раді.
Дякуємо за звернення!