Вопросы / ответыРубрика: Цивільне правоЯк притягнути до відповідальності осіб, які друкують на сайті не перевіренні дані?
0 +1 -1
Аноним спросил 4 года назад

Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка, яким чином можна захистити свої права, честь та гідність? Я посадова особа. На одному із сайтів Інтернету викладенні дані, щодо моєї діяльності на роботі. Які не перевірялись та не є правдивими(написав, анонім, в соціальних сітях ««одноклассники»», далі текст на своєму сайті виклала одна із організацій… ). Дані, які викладенні на сайті – наклеп, тобто поширення завідомо недостовірних відомостей, що ганьблять мою честь і гідність. Підкажіть, що робити? Як діяти (алгоритм моїх дій)? Як притягнути до відповідальності осіб, які друкують на сайті не перевіренні дані?
Дякую за відповідь.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
1 ответ
0 +1 -1
Юрій УсмановЮрій Усманов Админ. ответил 4 года назад

Доброго дня, Сергію!
У вашій ситуації чинне законодавство України виділяє два способи захисту: загальний та спеціальний.
Перший спосіб вирішення конфлікту полягає в тому, що Ви безпосередньо звертаєтесь до особи, яка здійснила дане порушення (автор статті та власник газети), з вимогою про видалення та спростування такої інформації шляхом публікації такого спростування у найрейтинговішому місці (головній чи іншій високовідвідуваній сторінці), наприклад.
Другий спосіб полягає у зверненні з позовною заявою до суду! В цьому разі можна також витребовувати компенсацію моральної шкоди! Але не забудьте заздалегідь зробити роздруківки та прінтскріни відповідних матеріалів на сайті відповідача, щоб вони не були видалені та були доказами порушення ваших прав.
Відповідач – автор матеріалу в інтернеті або/і власник веб-сайту (також і у разі, якщо автор матеріалу невідомий п. 13 Інформаційного листа Вищого Господарського Суду України “Про деякі питання практики застосування господарськими судами законодавства про інформацію”). Дані про власника сайту можна витребувати шляхом оголошення клопотання в суді про розголошення такої інформації від адміністратора системи реєстрації та обліку доменних назв та адреси українського сегмента мережі Інтернет або при наданні клопотання про забезпечння позову.
Будь ласка, ознайомтесь з матеріалами, які ми підібрали для Вас з приводу вирішення ситуації: Постанова Пленуму Верховного Суду України ТУТ, Приклади практики Вищого господарського Суду України ТУТ, Рішення суду в подібній ситуації ТУТ.