Вопросы / ответыРубрика: Цивільне правоЯк зареєструвати назву ТОВ?
0 +1 -1
Посетитель сайта asked 2 года ago

Ще перед реєстрацією юридичної особи я обрав назву фірми. Ця назва була унікальною – жодного підприємства з такою назвою в Україні зареєстровано небуло. Але нещодавно я довідався, що хтось встиг зареєструвати ТОВ з такою назвою раніше за мене. Наскільки я розумію, створити ТОВ з такою саме назвою я вже не можу?
Як вийти із ситуацій? Чи можливо створити не ТОВ, а ПП, яке буде так само називатися. Тобто будуть діяти дві юридичні особи з однаковою назвою, але різними формами власності.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
1 ответ
0 +1 -1
Юрій УсмановЮрій Усманов Админ. answered 2 года ago

Шановний Віталію, дякуємо за звернення! Відповідаємо на ваше питання.
Віталію, законодавство в цій галузі права досить молоде та міститить багато суперечностей.
Ось наприклад, ч. 4 статті 489 ЦК допускає, що особи можуть мати однакові назви, але за умови, що вони не вводять в оману споживача щодо того, які ж товари вони виробляють, реалізовують чи надають послуги.
Однак ст. 27 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб – підприємців” зазначає, що якщо в Єдиному державному реєстрі найменування, є тотожне найменування ЮО, то це є підставою для вімови в реєстрації нової ЮО.
Вищий господарський суд в оглядовому листі від 17.04.2006 р. N 01-8/847 наголошує, що схоже комерційне найменування до ступеня змішування з іншою ЮО є неохороноспроможним.

5 березня 2013 року Мін’юст видав наказ №368/5, в якому зазначає, що забороняється, щоб одне найменування ЮО було однаковим з найменування іншої ЮО. Але найменування включає як назву, так організаційно-правову форму (до прикладу, ТОВ «КЛМН», де ТОВ — організаційно-правова форма; «КЛМН» — назва; але спільно це найменування). Зрозуміло, що в такому разі законно можуть існувати ЮО з різними організаційно-правовими формами, але з однаковими назвами як ТОВ “МАРС” та ПАТ “МАРС”.
Як бачимо, закон чіткої відповіді не дає, а тому орієнтуємося на підзаконний акт, який затверджений пізніше за всіх. Тому, Віталій, Ви маєте право змінити організаціно-правову форму вашого підприємства і залишити найменування, щоб така форма разом з найменуванням не співпадала б з іншою на момент реєстрації.
Будуть ще питання, обов’язково пишіть!