Вопросы / ответыРубрика: Цивільне правоЯкий механізм реєстрації при покупці вже діючого бізнесу?
Посетитель сайта asked 2 года ago

Доброго дня.
Підкажіть бідь-ласка, якщо я хочу придбати вже діючий бізнес, наприклад інтернет магазин з продажу будь-яких товарів, який механізм реєстрації в цьому випадку?
Заздалегідь вдячна.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
1 ответ
Юрій УсмановЮрій Усманов Админ. answered 2 года ago

Добрий день, Лідіє! Дякуємо, що читаєте нас. Відповідаю на ваше запитання.
По-перше, як і для будь-якого бізнесу, для здійснення підприємницької діяльності потрібно пройти реєстрацію в якості ФОП або ЮО. Про переваги та недоліки найбільш розповсюджених організаційно-правових форм ЮО та ФО читайте ТУТ і ТУТ. Це, звісно, залежить від цілей, що були поставлені підприємцем.
По-друге, потрібно вибрати систему оподаткування. Тобто стати на облік в податкових органах. ДПС України роз’яснила, що юридичні особи, що працюють за КВЕД 47.91 «Роздрібна торгівля, здійснювана фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет», мають право застосувати спрощену систему оподаткування. Тобто у вашому випадку така система оподаткування найбільш доцільна.
По-третє, наступним кроком є реєстрація в якості платника ПДВ. Така реєстрація обов’язкова тільки у разі, коли ваш дохід перевищує 300 тис. грн.
Відповідно до ст. 181 Податкового законодавства Ви зобов’зані сплачувати ПДВ, якщо сума від продажу товарів\послуг в т.ч. і через Інтернет протягом останніх 12 місяців перевищує 300 тисяч гривень (без врахування ПДВ). Не пізніше 10 числа того місяця, в якому ваш дохід перевищив 300 тисяч грн. ви повинні зареєструватись в ДФС в якості платника такого податку. календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій.
Крім цього, потрібно врахувати, що Ви, як платник податку на додану вартість протягом перших дванадцяти місяців після реєстрації не маєте право на бюджетне відшкодування такого ПДВ.
Крім цього, згідно зі ст. 267 ПКУ інтернет-магазин повинен ще придбати спеціальний торговий патент в певних випадках, якщо покупці оплачують товар готівкою, за допомогою БПК, готівкою кур’єру.
Можливо, в залежності від виду вашої діяльності, знадобиться ще отримати ліцензію на здійснення певного виду діяльність.
Дякуємо за звернення.