«Реєстрація торгової марки (бренду): відкрий всі тонкощі і секрети!»

»»«Реєстрація торгової марки (бренду): відкрий всі тонкощі і секрети!»

реєстрація торгової марки, торговельна марка, бренд, знак для товарів і послугРеєстрація торгової марки (торговельна марка, бренд) – важлива процедура захисту власного бізнесу, але мало хто знає, як це зробити. Всі тонкощі і секрети реєстрації в одній статті!

Хтось використовує торгову марку для реклами товарів чи впізнаваності в Інтернет мережі, інші для реклами послуг чи назви свого магазину або кафе. Але в кожному разі це робиться для захисту власних інтересів та здійснення підприємницької діяльності.

Знак для товарів і послуг (інші назви – торгова марка, емблема, бренд, логотип, фірмовий знак) – позначення, за яким товари і послуги одних осіб відрізняються від товарів і послуг інших осіб. Але, як раніше писали ТУТ, українські компанії все ж можуть часом і ігнорувати вимогу “відрізнення” від інших.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Об’єктом (зображенням) знака може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, у тому числі власні імена, літери, цифри, зображувальні елементи, кольори та комбінації кольорів, а також будь-яка комбінація таких позначень.

Торгова марка має цінність тільки у тому випадку, якщо вона належним чином зареєстрована в Укрпатенті.

Реєстрація торгової марки надає її володільцю виняткові права на володіння і розпорядження нею. Розпорядження торговою маркою означає можливість передання прав власності на неї шляхом продажу, дарування, надання в користування іншим особам за відповідну плату (ренту).

Власник прав на торгову марку має широкі можливості захисту права власності на торгову марку у разі намагань інших осіб незаконно використати торгову марку на своїх товарах або послугах.

Стандартний строк реєстрації торгової марки: 12-16 місяців. Процедуру можна прискорити до 7-9 місяців або до 2,5-3,5 місяців при сплаті відповідних додаткових державних зборів.

Етапи реєстрації торгової марки:

  • Визначення щодо яких товарів та (або) послуг буде реєструватись торгова марка. Тобто необхідно визначити які класи товарів і послуг ми хочемо присвоїти своїй торговій марці відповідно до Міжнародної класифікації товарів і послуг (МКТП). Наприклад до класу № 1 відносяться товари, які стосуються хімікатів, призначених для використання в промисловості, науці та фотографії, а також у сільському господарстві, плодівництві та лісівництві.
  • Перевірка торгового знаку на тотожність серед тисяч зареєстрованих знаків або поданих на реєстрацію торгових марок. В базах даних Укрпатенту є можливість переглядати зареєстровані торгові марки. Завдяки цьому можна перевірити на тотожність власного бренду. Це дає можливість зменшити ризики відмови у реєстрації торгового знаку, адже вже на початковому етапі спеціаліст визначає на скільки реально зареєструвати торговельну марку і чи варто це робити. Таким чином зменшуються початкові витрати на реєстрацію торгового знаку і можливі втрати часу на реєстрацію торговельної марки, який не пройде експертизу Укрпатенту.
  • Підготовка заявки на реєстрацію торгової марки та подача до Укрпатенту. Разом з подачею заявки необхідно сплатити державний збір у розмірі 1000 гривень, якщо заявку подає одна особа і заявка стосується одного класу МКТП. Кожен додатковий клас МКТП збільшує розмір державного збору на 1000 гривень.
  • Формальна експертиза. Перевірка поданої заявки на правильність складення та заповнення інформацією, наявності всіх обов’язкових документів.
  • Кваліфікаційна експертиза. Полягає у перевірці на тотожність поданого на реєстрацію торгової марки до вже зареєстрованих. Експерти визначають чи підлягає бренд реєстрації, адже не кожен знак, логотип може бути визнаний і зареєстрований торговим знаком відповідно до законодавства України.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Так наприклад об’єктом знака не можуть бути імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік (крім випадків, пов’язаних з розвитком української науки та культури), працювали у радянських органах державної безпеки, назви СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних радянських республік та похідні від них, назви, пов’язані з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті. І це не єдині ознаки, які не можуть бути об’єктом торгової марки.

Результатом реєстрації торгової марки є отримання Свідоцтва про реєстрацію торгового знака (марки). Дане свідоцтво діє протягом 10 років з можливістю продовження ще на 10 років за умови сплати додаткових державних зборів.

Захищайте своє комерційне найменування за допомогою реєстрації торгової марки для товарів і послуг. Адже хтозна, можливо потім ця назва стане відомим брендом, а його потім почнуть атакувати. Тільки зареєстрована торгова марка дозволить вам повноцінно здійснювати всі права щодо захисту вашої інтелектуальної власності.

Щодо прав власника свідоцтва на знак для товарів і послуг поговоримо в наступній нашій статті. А поки про переваги реєстрації торгової марки можна почитати ТУТ.

Про етапи реєстрації торгової марки (знаку для товарів і послуг) дивіться на відео: 

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 4 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Роман Малькевич
Юрист, партнер проекту «Правова Консультація», м.Київ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend