розірвання шлюбуЯк здійснити розірвання шлюбу без згоди одного з подружжя, чому не варто займатися подружнім розлученням в такому разі самостійно і які будуть юридичні наслідки такого розірвання? Сьогодні з’ясуємо це в нашій новій статті.

Як писали раніше в публікації про порядок розірвання шлюбу та дієвий рецепт його зберегти, шлюб може бути розірваний за згодою сторін чи без такої згоди, в судовому порядку  та через РАЦС. В нашому випадку, розірвання шлюбу без згоди чоловіка або дружини – це шлюборозлучний, виключно судовий процес, в якому одна сторона хоче розірвати шлюб, не питаючи згоди іншої.

Найчастіше, громадяни, що звертаються до адвоката, який спеціалізується на розлученнях (що і повинно бути, адже вузька спеціалізація каже про професійність юриста), задають єдине питання: “Як швидко розірвуть шлюб в суді?”

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Період часу, за який можуть розвести подружню пару, залежить від багатьох обставин, а також від швидкості роботи самого суду і якості підготовки документів. Як правило, розірвання шлюбу в суді може триває від місяця до декількох років, якщо справою не займатиметься юрист, що добре розбирається в сімейному праві.

Що ж таке розірвання шлюбу без згоди одного з подружжя?

розірвання шлюбу

Розірвання шлюбубез згоди однієї із сторін – досить не рідкісне явище в юридичній практиці. Передусім, це шлюборозлучний процес, в якому чоловік або дружина не бажає дати свою згоду на офіційне припинення подружніх стосунків.

Приводів, які примушують вдатися до цієї ситуації, завжди знайдеться багато. Головними причинами таких явищ можуть бути побутові сварки в сім’ї, зради одного з подружжя, нестача фінансів та інше.

Частенько, щоб не прибігати до юридичних механізмів розірвання шлюбу, чоловік і дружина просто живуть окремо і без документу, що свідчить про те, що пара розірвала стосунки.

Такі шлюби можна назвати “фіктивними” за своєю суттю, але в юридичному плані вони цілком законні. І в цій ситуації може хтось один з подружжя не давати згоду на розлучення, а іншій стороні доводиться просто терпіти таке відношення.

Буде цікаво:  «Правила рибальства в Україні: всі права і обов'язки рибака і риби!»

Окрім складності в емоційному плані, шлюборозлучний процес без згоди одного з подружжя, може нести в собі наступні паралельні події: поділ майна подружжя, визначення місця проживання дитини, стягнення аліментів і виселення чоловіка, що мешкає в житлі, що належить виключно іншому з подружжю тощо.

Згідно із статистикою, набагато частіше за юридичною допомогою при розірванні шлюбу без згоди чоловіка звертаються жінки. Насправді не має значення стать ініціатора. Важливо посилатися на факти, згідно з якими ви бажаєте отримати свободу від іншого подружжя, переконливо наводити аргументи в суді, не говорити і не робити зайвих речей, а тим більше не подавати ніяких зайвих документів, навіть якщо на цьому наполягатиме друга із сторін.

Коли розірвання без згоди буде неможливо?

розірвання шлюбу

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Але варто розуміти, що іноді процес розлучення без згоди іншої особи неможливий. Тут важливо звертати увагу на грамотність заповнення позовної заяви до суду. Оскільки до подібних помилок феміда досить прискіплива, то це може стати в подальшому причиною програшу всієї справи в суді.

Відповідно і справа про стягнення аліментів або про розділ майна також не увінчається успіхом. А повторний розгляд справи може не принести позитивного результату.

До підготовки позову потрібно підходити з повною віддачею та маючи при цьому відповідний досвід. Тому не слід квапитися і приймати поспішних рішень про те, щоб самостійно звертатися до суду з питаннями про розлучення.

Краще довірити свою справу високопрофесійним фахівцям, які займаються веденням саме сімейних справ або окремо практикуючому сімейному адвокатові, які не тільки зекономлять вам гроші, але й збережуть вам сили і нерви.

А ось, до речі, як цивілізовано і з “комфортом” відбувається розірвання шлюбу в Нідерландах:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 5 4,40 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.