«Який порядок розірвання шлюбу та дієвий рецепт його зберегти?»

»»«Який порядок розірвання шлюбу та дієвий рецепт його зберегти?»
развод в украине

“Процедура розлучення залежить від наявності спільних дитей та згоди кожного з подружжів!”

Порядок розірвання шлюбу в Україні може відбуватися за різним сценарієм і істотно залежить від певних обставин. На сьогодні українським законодавством передбачені декілька процедур розірвання шлюбу.

Держава вважає для себе пріоритетним напрямом діяльності можливість збереження сім’ї.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Саме тому наявність дитини є одним з найважливіших чинників при виборі тієї або іншої процедури шлюборозлучного процесу. Також враховується і наявність згоди іншої людини в шлюбі.

Розлучення в Україні може відбуватися через РАЦС або через суд.

РАЦС

В присутності подружжя

Оформити розірвання шлюбу в РАЦСі можливо у тому випадку, якщо у вас немає спільних неповнолітніх дітей (дружина не вагітна) і рішення обопільне.

При цьому документи, необхідні для подання заяви про розірвання шлюбу наступні :

  • Паспорти подружжя;
  • Спільна заява про реєстрацію розірвання шлюбу встановленого зразка (заповнюються подружжям на місці; заява складається з двох частин- кожного з подружжя.
развод в украине

“Розірвання шлюбу в РАЦСі можливо при відсутності спільних неповнолітніх дітей (дружина не вагітна) і рішення обопільне!”

Після подання даних документів подружжям не раніше, ніж чим через місяць, шлюб буде розірваний. Цікаво, що такий обов’язковий місячний строк, протягом якого держава не дає розійтись офіційно подружжю, встановлений для того, щоб певним чином виграти час, протягом якого чоловік та дружина мали змогу на тверезу голову оцінити серйозність та можливість передумати розривати шлюб.

Якщо ж після спливу місячного строку подружжя не передумало, то для остаточного розірвання таких шлюбних відносин їм необхідно в призначений день і  час з’явитися до РАЦСу для реєстрації розірвання шлюбу.

Впродовж цього місяця подружжя можуть передумати і відкликати свою заяву. Після завершення цього процесу подружжю видається посвідчення про розірвання шлюбу.

Розлучення за участю одного члена шлюбу

В цьому випадку один з подружжя за межами РАЦСу заповнює свою частину заяви, завіряє її нотаріально і передає іншому членові, який зі своєю частиною заяви подає документи в РАЦС.

При цьому подружжя зобов’язане в призначений час через місяць прийти в РАЦС для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу. Якщо ж один з подружжя не може бути зараз в призначеному місці, то в тій же заяві, або ж окремим документом, вказується текст типу: “Я згоден на реєстрацію розірвання шлюбу в мою відсутність”. Якщо ж чоловік (чи дружина) мешкає в іншому районі, то в заяві вказується адреса РАЦСу, куди необхідно направити надалі свідоцтво про розірвання шлюбу.

Якщо ж обидві людини не можуть бути присутніми на процедурі розірвання шлюбу, то вони подають в РАЦС спеціальну заяву з проханням перенести цю процедуру на інший день.

Розірвання шлюбу в судовому порядку

развод в украине

“При наявності спільних дітей заяву про розлучення розглядає суд!”

Порядок розірвання шлюбу також залежить від наявності неповнолітніх дітей в сім’ї та згоди одного з подружжя.

Якщо в сім’ї неповнолітні діти

У цьому випадку також заповнюється спеціальна заява та подається до суду.

Разом з цим необхідно надати:

  • Копії паспортів подружжя;
  • Копію свідоцтва про шлюб;
  • Копію (-ії) свідоцтва (-ств) про народження дитини (дітей);
  • Також в суді до заяви про розірвання шлюбу прикріпляється договір “Про виховання і забезпечення дитини після розірвання шлюбу батьків”. Наявність цього договору обов’язкова, договір завіряється нотаріально.

Якщо один з подружжя проти розірвання шлюбу

В цьому випадку один з подружжя може ініціювати розлучення через суд. При цьому необхідно направити до суду позовну заяву про розірвання шлюбу. Позов передбачає наявність спору між подружжям. Для розлучення потрібні ті ж документи, що і у попередньому випадку.

Якщо є претензії про розділ майна, то краще подавати до суду окремі заяви: безпосередньо про розірвання шлюбу і про розділ спільно нажитого майна.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Річ у тому, що позовні заяви про розірвання шлюбу розглядаються відносно швидко, а ось, що стосується розділу спільно нажитого майна, то цей процес може затягнутися на рік, два і більше і включає велику кількість додаткових процедур.

Незважаючи на всі формальні процедури та, здавалось би, безвихідні життеві ситуації, не поспішате робити кардинальні та легковажні кроки.

Життя показує, що у будь-якому навіть у найщасливішому шлюбі існують складні періоди, але якщо не поспішати з розлученням і пережити такі несприятливі моменти, то доля вам подарує ще більш щасливе та злагоджене життя з вашою коханою людиною. Переборіть власний егоїзм та бажання тільки насолоджуватись іншими, та одразу ж будете винагороджені любов’ю та повагою оточуючих вас людей!

Цінуйте ваших близьких та будьте щасливі!

Про види та порядок розлучення на відео:

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 2 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend