Автор: 24.11.2014 Оновлено: 13.03.2019

судове засідання

Судове засідання і підготовка до нього – це 80% успіху. Дізнайтесь, як ефективно та грамотно готуватись до суду і на що звернути особливу увагу!

Більшість людей з тих, що коли-небудь брали участь в судовому розгляді справи, знають про ту проблему, з якою стикається майже кожен: суд надає вам слово – і одразу накриває таке хвилювання, що іноді важко пояснити навіть найпростіші речі. А особливо важко це зробити, якщо не було попередньої підготовки на гідному рівні.

Таку проблему хвилювання побороти може тільки досвід, але щоб знати, що сказати – підготовка тут дійсно важлива. Вінстон Черчилль одного разу правильно сказав, що найкраща імпровізація та, яка заздалегідь підготовлена.

Отже, в чому ж полягає ретельна підготовка власного виступу в суді і чи можна ототожнювати підготовку промови в суді і підготовку до судового засідання в принципі?

Судове засідання: як підготуватись?

1. Чітко сформулюйте вимогу!

Насправді, судова промова не така вже і складна. Щоб у суду залишилося менше до вас питань, досить розповісти, що ж ви конкретно хочете від суду: покарати винного, отримати компенсацію або щось ще. Бувають ситуації і поскладніше – коли, наприклад, вимагається включити або виключити конкретні пункти зі списку ваших обов’язків або прав, або визнати якісь пункти договору недійсними чи продовжити їх дію.

Так або інакше, але сказати, що ви хочете від суду треба у будь-якому разі. Якщо ви змогли виразно відповісти на це питання, то можете вважати, що половина вашої промови вже відбулася.

2. Відділіть зерна від половел!

судове засідання

Далі, зазвичай, слідує просте перерахування фактів. Замисліться напередодні судового засідання, чи усі пункти з тих, що ви вирішили назвати, досить важливі, і чи немає там чогось такого, що для вашої ж користі краще опустити, ніж залишити.

Буде цікаво:  «Молодежное ипотечное кредитование в Украине: полное руководство»

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Відсутність зайвої інформації і логічний зв’язок пунктів допоможе зробити вашу промову зрозумілішою і вдалішою.

3. Підготуйте свідків до суду!

Що ще треба зробити перед судовим розглядом, щоб вважати себе підготовленим? Як показує практика, серйозна людина обов’язково зустрінеться з усіма своїми свідками, погодить їх свідчення і доб’ється того, щоб всі свідки пам’ятали свої свідчення, а ще краще – мали їх перед очима письмово. ТУТ ми писали про те, як підготувати свідків до суду.

4. Судове засідання: консультуйтеся з професіоналами!

Нарешті, зовсім серйозна людина покличе на суд адвоката, щоб той міг захистити його позицію і допомогти виплутатися навіть з найскрутніших ситуацій. Саме використання послуг адвоката найчастіше допомагає виграти судову справу, адже він допоможе Вам і на етапі підготовки, і коли буде судове засідання.

Як вибрати професійного адвоката, ми писали ТУТ. Він виступить від вашого імені, чітко викладе вашу позицію і згодом оборонятиме її, не даючи перекручувати факти і переконуючи суд в тому, що саме ваша позиція і є єдино правильною в цій справі.

Сподіваємось, наші поради стали Вам в нагоді і бажаємо успіху у досягненні справедливості в судах!

За матеріалами Блогу Павла Малиневського www.uadvokata.com.ua.

Share via
Судове засідання: 4 найважливіших правила підготовки до нього!