Автор: 04.02.2016 Оновлено: 25.12.2018

суд європейського союзу, суд єс, європейський союз

Нещодавно з’явилась новина, що Суд Європейського Союзу у Люксембурзі виніс рішення, в якому рекомендував скасувати санкції і розморозити активи Миколи Азарова, його сина Олексія, а також Сергія Арбузова та Едуарда Ставицького.

Якщо говорити коротко і просто, то суд проголосив наступне:

“Персональні санкції, які введені в березні 2014 року, є незаконними, а тому арешт фінансових активів осіб, що підпали під ці санкції, з 2014 по 2015 рік необхідно “скасувати”.

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін з цього приводу зазначив:

«Тепер кожна країна-член ЄС буде думати, чи треба воно їй, якщо Генеральна прокуратура України за два роки не змогла довести вину цих людей, навіть всередині своєї країни. Я нагадаю, що досі немає жодного судового рішення — чому ми маємо це робити? Скажімо, заморожені гроші пана Злочевського були розморожені без зняття санкцій рішенням Британського суду. Це окрема війна адвокатів, вони йдуть в суди країн, де заморожені гроші, й розморожують їх за допомогою цих судів».

З цього всього варто зробити висновок, що нашим посадовцям та законодавцям пора думати, як змінювати принципи роботи правоохоронних органів, в першу чергу прокуратури, підвищувати власну ефективність та оперативність, а не продовжувати вкрай бездарно воювати в міжнародних судах та кричати, що йде боротьба з корупцією, кришуванням тощо.

Читайте також: «Новий унікальний спосіб, як знайти роботу в Україні!»

Після того, як були зняті санкції з Миколи Азарова, Сергія Арбузова і Едуарда Ставицького, український інформаційний простір наповнився численими спростуваннями щодо цього, як від політиків, так і від приватних осіб і блогерів.

Спростування, звичайно, не самого факту, він очевидний і задокументований, а швидше спростування провалу української прокуратури. Серед основних аргументів мелькає вказівка на той факт, що були зняті не всі персональні санкції і взагалі Суд Європейського Союзу в Люксембурзі – не остання інстанція.

Суд Європейського Союзу: рішення щодо санкцій

Формулювання, яке міститься в рішенні Суду ЄС, звучить таким чином:

“Посадовці не можуть бути піддані санкціям тільки за те, що в третій країні розпочато попереднє розслідування їх дій. Всі активи таких посадовців повинні бути “розморожені”.

Що це означає на практиці? Це означає, що, по-перше, ніяких вагомих доказів причетності вищезгаданих осіб до злочинів, в яких вони звинувачуються, українська сторона не надала. А якщо щось і надала, то європейські юристи визнали ці докази непереконливими.

По-друге, особа не може вважатися винною, поки її вина не доведена судом. На етапі попереднього розслідування не можна встановити вину особи, а відповідно, і застосувати до неї санкції.Суд Європейського Союзу

По-третє, саме по собі відкрите кримінальне провадження ще нічого не означає, воно відкривається за фактом злочину, але не є вироком. Воно може бути відкрите помилково або за незаконними підставами, у рамках політичного переслідування.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Таким чином, Суд Європейського Союзу дав зрозуміти, що він не може судити про винність або невинність колишніх чиновників, немає доказів, що повинні надійти від України.

Тобто і застосовувати до них санкцій ніяких підстав не було. Поки судом не буде доведено зворотне, вони чисті і їх активи не можуть бути заарештовані

Ось такі прості, я б навіть сказав азбучні юридичні істини, на які наша прокуратура чомусь махнула рукою. Не думаю, що по незнанню або некомпетентності. Просто сподівалися, що подальшого швидкого розгляду в суді не буде, а підозрювані в злочинах особи не оспорюватимуть рішення про санкції. Але вийшло навпаки.

Ці факти визнають навіть деякі представники діючої української влади. Наприклад, глава фракції БПП Юрій Луценко сказав з цього приводу наступне:

“На жаль, це рішення Суду Європейського Союзу є об’єктивною характеристикою правоохоронної діяльності України. Крапка”.

Як висновок хочеться зазначити, що чисто юридично це рішення Суду Європейського Союзу не скасовує всіх санкцій, що були винесені проти політиків старого режиму. Воно скасовує тільки той арешт активів, який був накладений з березня 2014 по березень 2015 року.

На теперішній час і до 5 березня 2016 року діє останнє рішення Ради ЄС від 2015 року, але яке також перебуває на розгляді Суду Європейського Союзу в Люксембурзі.

Часу залишилось обмаль. Якщо перше рішення щодо скасування санкцій вже винесене, то друге, основне, не за горами. А тому або очільники правоохоронних органів якнайскорше виправляють нароблені помилки і доводять кримінальні провадження до логічного кінця, надаючи Суду Європейського Союзу відповідні докази, або ж ми з вами знову вимушені спостерігати за крайньою неефективністю, популізмом та бездіяльністю очільників правоохоронних органів.

Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 1 5,00 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2018-12-25T14:29:43+02:00
Юрист, к.ю.н., керуючий партнер проекту “Правова Консультація”, м.Харків.
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі