Автор: 06.02.2020 Оновлено: 06.02.2020

секс в громадському місці, секс в публічному місціЄ потреба у різноманітності, але при цьому впадати в божевільні крайності немає ніякого бажання? Замислюєтесь над новими засобами і локаціями? В такому разі багато тих, хто обирає спробувати секс в громадському місці. Але в такому разі потрібно пам’ятати про відповідальність «за порушення громадського порядку», якщо ви потрапите на очі поліції.

Крім того, на вас чекає ще ряд неприємних моментів. Сьогодні ми розбираємося, де можна, а де не можна та чи варто взагалі займатися сексом в публічних місцях.

Секс в громадському місці: що таке громадське місце?

Згідно із законом «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення», громадськими місцями можуть бути частини будь-яких будівель, споруд, що є вільно доступними або ж відкритими для всього населення, а також доступними за спеціальними запрошеннями чи певнуу плату. Доступність таких місць може бути постійною, періодичною, або ж час від часу.

Що стосується «громадських місць» у широкому розумінні, то до них віднесені:

 • вулиці;
 • закриті спортивні заклади
 • сквери та парки;
 • підземні переходи
 • всі види громадського транспорту;
 • заклади охорони здоров`я;
 • освітні заклади;
 • культурні заклади;
 • ліфти та таксофони;
 • дитячі та спортивні майданчики;
 • приміщення органів влади та держустанов.

Проаналізувавши всю зазначену інформацію можна прийти до думки, що є певні винятки серед таких «громадських місць». Але приймаючи до уваги характер наших правоохоронців, то закон в цьому питанні суворий і однозначний. Попався в цікавій позі за цікавим заняттям – будь добрий заплатити штраф або вперед – на громадські роботи. Причому, навіть якщо ви будете займатися сексом у своїй машині, що стоїть десь у міському парку, – це все одно вважається порушенням закону. Краще відігнати машину в глуху хащу за містом.

секс в громадському місці, секс в публічному місці

Чи є нудистський пляж громадським місцем?

В силу своєї необізнаності, ми звикли вважати за нудиста будь-яку людину, яка знаходиться в громадському місці оголеною. Про таке явище як «натуризм» багато хто навіть не чули. Різниця між цими двома поняттями криється в наступному: нудисти знімають одяг з міркувань комфорту, а натуристи – в силу переконань. Натуризм – це рух за максимальне наближення людини до природи для оздоровлення тіла та духу. Натуристи шукають гармонії з природою і повного єднання з нею.

Любителям позасмагати голяка є де розвернутися в Україні. Найбільше місць для відпочинку без купальників і плавок мається в Одеській області. Багато затишних точок для нудизму є і в Запорізькій області на Азовському узбережжі.

А якщо закортіло зайнятися сексом як раз у подібному місці в Україні?

Одразу ж виникає питання: чи є пляж громадським місцем? За своєю суттю – так, але на сьогодні не існує жодних законів чи підзаконних актів щодо визначення нудистських пляжів. Отже ця категорія пляжів у нас не має ніякого статусу на правовому рівні.

Буде цікаво:  «Молодежное ипотечное кредитование в Украине: полное руководство»

Щодо заняття сексом на подібних пляжах, то з одного боку ніякої шкоди для громадськості у вигляді групи нудистів завдано не буде, бо вона сприйме цей процес за нормальну поведінку. Але з другого боку законом захищається не якась окрема громадська група, а все українське суспільство, отже вас можуть притягти до відповідальності, бо навіть нудистьський пляж є місцем громадським.

Читайте також: «Закон про куріння: як захистити права некурящих людей? Інфографіка!»

Як дивиться закон на секс в громадському місці?

секс в громадському місці, секс в публічному місці

Хоча ні в якому кодексі чи законі немає чіткої статті з визначенням «секс в громадському місці», але це не значить, що така дія не несе покарання.

Як вже згадувалося вище, закон в цьому питанні досить суворий і однозначний. Попався в цікавій позі за цікавим заняттям – будь добрий заплатити штраф, або вперед – на громадські роботи. Зазвичай правоохоронці кваліфікують такі дії, як «дрібне хуліганство».

Щодо сексу прямо на вулиці, то такі дії вже можуть бути кваліфіковані вже не як адміністративне, а як кримінальне правопорушення. Різниця в кваліфікуванні залежить від ваших з партнером намірів, умислу,  самої обстановки та ситуації. Також ще від ступеня шкоди, яку було заподіяно громадськості.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Якщо вас «застукають» за сексом у одному з темних закутків парку, це може обернутися усним попередженням або адміністративною відповідальністю. Якщо ж ви будете цілеспрямовано займатися сексом на якоїсь з вулиць, де вас будуть бачити перехожі та знаходитися неповнолітні особи, то це може закінчитися відкриттям кримінального провадження.

Зазначимо, що «застукати» вас можеть не лише поліцейські, а навіть звичайні громадяни, що зафіксують докази на смартфон та звернуться потім до відділення. А ось якщо такі знімки просто поширяться в інтернеті, то очевидця можуть притягнути до кримінальної відповідальності у якості розповсюджувача порнографіі.

Яке покарання за секс в громадському місці?

Якщо це адміністративна відповідальність, то на вас можуть бути накладені наступні види стягнення:

 • штраф (51-119 гривень);
 • т.з. громадські роботи (40-60 годин);
 • виправні роботи (1-2 місяці + відрахування при цьому 20% вашого заробітку);
 • адміністративний арешт (1-15 діб).

А ось якщо ваші дії кваліфікували вже як кримінальний злочин, то на вас чекає судимість, а також:

 • штраф (8500-17000 гривень);
 • арешт (1-6 місяців);
 • обмеження свободи (до 5 років).

Отже любителям сексу в громадському місці доведеться переглянути свої переваги, так як поліція може не просто виписати штраф, а й відкрити кримінальне провадження. Співробітники поліції можуть розглядати інтимну секс в публічних місцях як дрібне хуліганство і притягати до адміністративної відповідальності, а якщо це буде не просто “усамітнення”, а буде пов`язано з демонстрацією, в тому числі, у присутності неповнолітніх, то це може розглядатися як кримінальний злочин.

Про те, що таке адміністративне правопорушення і відповідальність, яка настає за секс в громадському місці, дивіться на відео нижче: