колектор, колектори, колекторські компанії, антиколектор

“Колектор – це як вірус, вони з’являються там де держава хворіє, адже їх діяльність не регулюється жодним законом”

Настала чергова хвиля кризи і як наслідок актуальність послуг колектора, колекторських компаній зросла. Загальний спад економічної ситуації в країні спричинив погіршення матеріального становища більшості українців.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Люди йдуть у банки, ломбарди й інші фінансові установи за кредитами і все частіше їх не віддають, тому що ще вчора все було порівняно добре, а вже завтра – ні. Банки самостійно не справляються з великою кількістю позичальників і залучають до співпраці сторонні організації – колекторів.

Колектор – це як вірус, вони з’являються там де держава хворіє, адже їх діяльність не регулюється жодним законом. Методи які використовують колектори були давно всім відомі і ми виробили певний імунітет боротьби з ними на протязі багатьох років.

Але кожен вірус має властивість мутувати. І сьогодні колектори виробляють все нові і нові витончені методи “вибивання”боргів. Раніше ми писали про те, як можна не платити за кредит та протидіяти колекторським компаніям.

У теж час, в юридичних кругах набирає популярності нова професія – антиколектор. Антиколектор – це юрист що має спеціальний набір знань в різних сферах права, які він ставить на противагу діям колекторів. Можна сказати – антибіотик від колекторів.

На жаль, загальна правова обізнаність громадян в нашій країні невелика. Знаючи це, колектори частенько використовують методи, які виходять за рамки правового поля, саме у цей момент і повинен з’явитися антиколектор.

За темою:  «Купівля квартири: 10 юридичних порад, які ви повинні знати!»

Розберемо деякі приклади неправомірних дій, якими користуються колектори, та способи, як з ними боротися.

1. Дзвінки та СМС від колектора
колектор, колектори, колекторські компанії, антиколектор

“Мобільний додаток “Антиколектор” може перенаправити дзвінок в інше платне вікно, щоб колектор зазнавав збитки”

На сьогодні це найстаріший і найпоширеніший спосіб. Щоб нанести максимальний дискомфорт колектори роблять це вночі, рано вранці на вихідних, дзвонять родичам і друзям.

Рішення

Із старих методів вирішення цієї проблеми може бути – фіксація дзвінків на аудіо і відео носіях для того, щоб написати заяву про вимагання за ст. 189 КК України. Я не стверджую, що у вас вийде когось приятягнути до відповідальності, але наявність відкритого кримінального провадження – саме по собі не приємним фактом.

Для цього вам знадобиться визначник номера, оскільки колектори приховують свої номери. Якщо йдеться про дзвінки на мобільний, то мобільні оператори пропонують платну функцію “Супер визначник номера”, що дозволяє бачити навіть приховані номери.

З нового методу – закачати спеціальний мобільний додаток “Антиколектор”. Воно збирає дані про номери таких організацій і блокує їх. В майбутньому навіть перенаправлятиме дзвінок в інше платне вікно, щоб колектор зазнавав збитки з дзвінком.

2. Колектори розклеюють фотографії біля під’їзду, вивішують особисту інформацію про позичальника на загальний огляд

Ці дії так само можна віднести до ч.1 ст. 189 КК України, а саме “… розголошування відомостей, які потерпілий або його близькі родичі бажають зберегти в таємниці”. Я вже не говорю про те, що необхідно перевірити звідки взагалі невідомі особи взяли інформацію про вас і чи правомірно Банк передав її.

За темою:  «Почему опасно ставить пластиковые окна без ГОСТа (ДСТУ)?»
Рішення

Фіксація на фото факту розголошування відомостей, які ви бажаєте зберегти в таємниці. Відправка рекомендованого листа з описом на адресу колекторів з вимогою припинити подібного роду дії, спрямовані на отримання від вас грошей, оскільки інформацію, яку вони розголошують, ви бажаєте зберегти в таємниці.

Негайно написати заяву в міліцію про факт вимагання грошей від вас.

3. Колектор приходить додому
колектор, колектори, колекторські компанії, антиколектор

“Єдиний законний спосіб стягнути з вас гроші – рішення суду і його виконання виконавчою службою”

Рішення

Цей випадок навіть не варто обговорювати. Двері не відкриваєте. Просіть почекати 10 хвилин доки ви одягнетеся і викликаєте міліцію. Коли міліція приїжджає – пишіть заяву про те, що якісь дві людини вимагають у вас гроші.

Єдиний законний спосіб стягнути з вас гроші – рішення суду і його виконання виконавчою службою.

4. Розсилка підробних повісток до суду від колекторів

Нещодавно зіткнулися з новим видом тиску на позичальника – розсилка “інформаційного листа” до якого прикріплена повістка до суду із заповненими графами, але без живого підпису.

Хочу відразу сказати, що для 90% громадян ця повістка здасться цілком справжньою. Тільки юрист зможе відразу визначити, що вона є підробною.

В черговий раз ми підкреслюємо, що процедура стягнення боргів повинна носити виключно правовий характер і проходити в строгій відповідності з вимогам закону, адже Україна є і повинна бути правовою державою, де повага і дотримання закону є головними принципами існування українського суспільства.

За темою:  «Качественное юридическое сопровождение бизнеса - какое оно?»

Про те, як поводитися з колекторами, дивіться також на відео: