паспорт україни, паспорт громадянина україни

Втрата документів рано чи пізно трапляється практично з кожним. Найнеприємніше – втратити паспорт громадянина України, адже це головний документ, що засвідчує особу в нашій державі, а без нього виникає маса складнощів.

Загроза втрати паспорта громадянина України

Серед головних обмежень, з якими зтикається особа, яка загубила свій “основний” документ можна виділити:

ЦІКАВО ТАКОЖ:

  • неможливість оформлення довідок та інших термінових документів;
  • неможливість ведення звичного ділового життя;
  • неможливість отримання пенсії, а у деяких навіть і зарплати, тощо.

Статистика свідчить  про те, що більшість з тих, хто виявив пропажу паспорта, ще деякий час сидять, “склавши руки”, в очікуванні дзвінка або іншого сповіщення про раптову знахідку.

Але експерти підтверджують те, що така поведінка є в корені неправильною, адже до позитивних результатів вона приводить лише в окремих рідкісних випадках. А ось наслідки такої безпечності занадто великі і  небезпечні, адже ви можете стати заручником досить неприємних ситуацій.

Читайте також: «Біометричні паспорти в Україні: чи дійсно варто отримувати?»

Якщо громадянин втратив свій паспорт громадянина України, він не повинен сильно радіти, якщо його повернули. Чому? А тому що цей час зловмисники могли використати такий документ у власних шахрайських схемах.

Такими шахрайськими схемами може виявитися все, що завгодно: оформлення кредитів, укладення угод, злочини або правопорушення, в ході яких був підкинутий паспорт невинної людини з метою відведення підозри від реальних злочинців і так далі.

Разом з радістю через повернення паспорту до вас можуть  прийти  проблеми і різні неприємності. Тому будьте обережними та при поверненні документу зробіть наступне.

Що необхідно робити, якщо Ви втратили паспорт?

паспорт україни, паспорт громадянина україни

По-перше, необхідно прикласти максимум зусиль, щоб згадати де, коли і за яких обставин могла статися втрата.

По-друге, поспішіть звернутися в найближчий районний відділ поліції (опорний пункт, дільничого тощо), щоб у вас прийняли заяву про втрату паспорта при невідомих обставинах.

Врахуйте, що стояти треба на своєму навіть у тому випадку, якщо вас намагаються відговорити від подання заяви.  Прийнята заява реєструється у визначеному порядку, а вам видається відривний талон, який зможе довести факт подання такої заяви.

Напевно, при здійсненні подібних дій ви пройдете через масу складнощів, проте цей шлях необхідно подолати  “від” і “до”, щоб потім не зіткнутися з проблемами або можливими неприємностями.

Буде цікаво:  «Правила рибальства в Україні: всі права і обов'язки рибака і риби!»

Повірте, на практиці це виявляється набагато простіше і швидше, ніж погашення кредитних зобов’язань або візити в суди в пошуках правди і своєї невиновності.

Потім з виданою постановою необхідно прийти у відділ паспортного столу, що відповідає місцю вашого проживання. Там вам доведеться заплатити штраф, а новий документ видадуть в терміни, встановлені в законному порядку.

Що робити, якщо Ви втратили паспорт за кордоном?

паспорт україни, паспорт громадянина україни

На жаль, крадіжка або втрата паспорта за кордоном не є рідкісним явищем. Але і тут шлях у вас один – звернення в найближчий відділ місцевої поліції.

Там повинні детально пояснити процедуру написання заяви. До речі, копія заяви має бути завірена (ви забираєте її з собою). У документі необхідно детально вказати  перелік зниклих речей, щоб було письмове підтвердження ваших слів.

Співробітники поліції повинні обов’язково пояснити вам ваші права при знаходженні на території іншої країни без паспорта. У них же можна дізнатися про  адресу або телефон посольства України.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Якщо з яких-небудь причин вам не надають подібної інформації, звертайтеся в довідкову, де за гроші вам обов’язково скажуть заповітний телефон. Якщо є можливість, вирушайте в посольство  відразу, але врахуйте, що у більшості країн ця організація працює до обіду.

З собою у вас вже має бути копія заяви, яку нотаріально завіряють прямо в посольстві,  два фото 3,5 х 4,5 см.

Якщо сталося так, що у вас на руках немає жодного документу, що засвідчує вашу особу, засвідчити громадянство можуть дві людини, які підтвердять ваші слова. Але при собі вони повинні мати закордонні і цивільні паспорти та завірені копії останніх.

Інакше доведеться зв’язуватися з родичами в Україні, які повинні на електронну пошту працівників посольства вислати копії ваших паспортів.

Як шахраї можуть використати викрадений паспорт громадянина України, дивіться на відео нижче:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 10 4,40 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

2 комментария

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Вероника

Доброго дня! Мені сказали, що в паспортному столі такого вже не роблять і заяву в поліції писати не потрібно.

Юрій Усманов
2
Юрій Усманов

Звернення до поліції потрібно для того, аби у разі, якщо за вашим вкраденим паспортом були здійснені махінації (наприклад, узятий кредит на вкрадений паспорт або оформлена купівля-продаж), можна було довести той факт, що ви до цього не мали ніякого відношення, і визнати ці угоди через суд недійсними. Дякую.