«Як потрібно діяти, якщо Ви загубили паспорт України?»

»»«Як потрібно діяти, якщо Ви загубили паспорт України?»
паспорт україни

“Не сидіть, “склавши руки”, при втраті паспорта!”

Втрата документів рано чи пізно трапляється практично з кожним. Найнеприємніше – втратити паспорт України, адже це головний документ, що засвідчує особу в нашій державі, а без нього виникає маса складнощів.

Чим загрожує втрата паспорта?

Серед головних обмежень, з якими зтикається особа, яка загубила свій “основний” документ можна виділити:

ЦІКАВО ТАКОЖ:

  • неможливість оформлення довідок та інших термінових документів;
  • неможливість ведення звичного ділового життя;
  • неможливість отримання пенсії, а у деяких навіть і зарплати, тощо.

Статистика свідчить  про те, що більшість з тих, хто виявив пропажу паспорта, ще деякий час сидять, “склавши руки”, в очікуванні дзвінка або іншого сповіщення про раптову знахідку.

Але експерти підтверджують те, що така поведінка є в корені неправильною, адже до позитивних результатів вона приводить лише в окремих рідкісних випадках. А ось наслідки такої безпечності занадто великі і  небезпечні, адже ви можете стати заручником досить неприємних ситуацій.

Якщо громадянин втратив свій паспорт України, він не повинен сильно радіти, якщо його повернули. Чому? А тому що цей час зловмисники могли використати такий документ у власних шахрайських схемах.

Такими шахрайськими схемами може виявитися все, що завгодно: оформлення кредитів, укладення угод, злочини або правопорушення, в ході яких був підкинутий паспорт невинної людини з метою відведення підозри від реальних злочинців і так далі.

Разом з радістю через повернення паспорту до вас можуть  прийти  проблеми і різні неприємності. Тому будьте обережними та при поверненні документу зробіть наступне.

Що необхідно робити, якщо Ви втратили паспорт?

паспорт україни

“Проблеми по відновленню паспорта менші, ніж погашення кредитних зобов’язань або візити в суди”

По-перше, необхідно прикласти максимум зусиль, щоб згадати де, коли і за яких обставин могла статися втрата.

По-друге, поспішіть звернутися в найближчий районний відділ міліції (опорний пункт, дільничого тощо), щоб у вас прийняли заяву про втрату паспорта при невідомих обставинах.

Врахуйте, що стояти треба на своєму навіть у тому випадку, якщо вас намагаються відговорити від подання заяви.  Прийнята заява реєструється у визначеному порядку, а вам видається відривний талон, який зможе довести факт подання такої заяви.

Напевно, при здійсненні подібних дій ви пройдете через масу складнощів, проте цей шлях необхідно подолати  “від” і “до”, щоб потім не зіткнутися з проблемами або можливими неприємностями.

Буде цікаво:  «Пенсійна реформа в Україні: чому життя пенсіонерів в Естонії краще?»

Повірте, на практиці це виявляється набагато простіше і швидше, ніж погашення кредитних зобов’язань або візити в суди в пошуках правди і своєї невиновності.

Потім з виданою постановою необхідно прийти у відділ паспортного столу, що відповідає місцю вашого проживання. Там вам доведеться заплатити штраф, а новий документ видадуть в терміни, встановлені в законному порядку.

Що робити, якщо Ви втратили паспорт за кордоном?

паспорт україни

“При загубленні паспорта за кордоном відразу вирушайте в посольство!”

На жаль, крадіжка або втрата паспорта за кордоном не є рідкісним явищем. Але і тут шлях у вас один – звернення в найближчий відділ місцевої поліції.

Там повинні детально пояснити процедуру написання заяви. До речі, копія заяви має бути завірена (ви забираєте її з собою). У документі необхідно детально вказати  перелік зниклих речей, щоб було письмове підтвердження ваших слів.

Співробітники поліції повинні обов’язково пояснити вам ваші права при знаходженні на території іншої країни без паспорта. У них же можна дізнатися про  адресу або телефон посольства України.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Якщо з яких-небудь причин вам не надають подібної інформації, звертайтеся в довідкову, де за гроші вам обов’язково скажуть заповітний телефон. Якщо є можливість, вирушайте в посольство  відразу, але врахуйте, що у більшості країн ця організація працює до обіду.

З собою у вас вже має бути копія заяви, яку нотаріально завіряють прямо в посольстві,  два фото 3,5 х 4,5 см.

Якщо сталося так, що у вас на руках немає жодного документу, що засвідчує вашу особу, засвідчити громадянство можуть дві людини, які підтвердять ваші слова. Але при собі вони повинні мати закордонні і цивільні паспорти та завірені копії останніх.

Інакше доведеться зв’язуватися з родичами в Україні, які повинні на електронну пошту працівників посольства вислати копії ваших паспортів.

До Вашої уваги пропонуємо відео, в якому розкриваються можливі шахрайські варіанти використання викраденого паспорта:

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 9 4,33 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend