«Сільське господарство України: великий крок до процвітання держави»

»»«Сільське господарство України: великий крок до процвітання держави»
сільське господарство України

“В 2014 року сільськогосподарське виробництво зросло на 2,8% в порівнянні з 2013 роком”

Якщо сьогодні дивитися на економічний стан нашої держави, то можна прослідити цікаву річ, що зараз тільки сільське господарство України показує більш-менш нормальні результати роботи. В умовах, коли промисловість, будівництво і торгівля за результатами 2014 року показують однозначне падіння, сільське господарство України фіксує зростання.

За підсумками 2014 року індекс сільськогосподарського виробництва показував зростання на 2,8% в порівнянні з 2013 роком. Хоча за підсумками 2013 року зростання індексу сільськогосподарського виробництва було на рівні 13,6%. Але нехай буде хоч би таке зростання, чим взагалі ніякого. Це офіційні показники Державної служби статистики, де пораховано сільськогосподарське виробництво без урахування Криму.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Що ж забезпечило зростання сільського господарства України?

Як не складно здогадатися, передусім, великі с/г компанії. Індекс зростання с/г виробництва бізнес-структур за 2014 року склав 3,9%, що ж до приватних господарств, то там зростання було всього 1,9%. Для нормальної роботи с/г бізнесу потрібні і гроші, і техніка, і технології. А приватні сільські господарства, на жаль, цього часто просто не мають.

За підсумками 2014 року було зібрано зерна 63,8 млн. тонн, що на 2,4% більше, ніж минулого року. Це зростання в основному було забезпечене за рахунок збільшення збору пшениці і ячменю. Проте об’єми вирощування кукурудзи зменшилися на 7,8% і насіння соняшнику на 7,7%. В цілому, це правильно. Бажано дати можливість с/г землі відпочити від кукурудзи і соняшнику. Щоб не перестаралася.

сільське господарство україни

“Зростає і тваринництво, але разом з тим зростають і ціни на тваринну продукцію через ціни на корми”

У 2014 році на 44% виросло виробництво цукрового буряка, так що цукру буде в Україні достатньо. На експорт цукор Україна майже не продає. Дуже він у нас дорого виходить в порівнянні з тростинним цукром. Тому цукор це, передусім, для нас самих.

На 8,4% виросло виробництво картоплі. На 2,6% виріс збір урожаю всіх овочів. До речі, на овочі в Україні спостерігається тенденція падіння цін. Це у будь-якому разі дає можливість більшій частині населення пережити або, точніше, вижити в умовах кризи. Хоч би таким способом вирішити проблему харчування в Україні.

Виробництво м’яса за підсумками 2014 року виросло на 4,3%. В основному за рахунок м’яса птиці. Хоча і ціни на м’ясо в Україні в 2014 році виросли істотно, на ту ж птаху більше ніж на 25%. Що поробиш, дешеве м’ясо складно зробити при дорогих кормах, а корми не бувають дешевими при такому курсі долара і цінах на паливо. Замкнутий круг виходить.

Виробництво яєць в 2014 році виросло на 4,3% в порівнянні з 2013 роком. А ось виробництво молока фактично залишилося на тому ж рівні. В основному за рахунок зниження експорту молочної продукції в Росію. Так багато самій Україні молока не потрібно.

Які подальші перспективи?
сільське господарство України

“Виробництво і продаж зерна на експорт стає одним з головних джерел вливання валюти в країну”

 Треба дочекатися весни, засіяти поля і вже тоді думати про новий урожай. Але вже і зараз зрозуміло, що для України виробництво і продаж зерна на експорт стає головним джерелом вливання валюти в країну. Уся надія на зерно.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

І дуже сподіваємося, що ціни на зерно не впадуть так сильно, як ціни на нафту. Бо у світі йде негативна тенденція зниження цін на продукти харчування у зв’язку з падінням цін на нафту. А якщо згадати, що головними покупцями нашого зерна є арабські країни, то у наших експортерів можуть бути труднощі.

Що ж до виробництва продукції тваринництва, то, швидше за все, в 2015 році його показники знижуватимуться, оскільки поголів’я тварин в Україні зменшилося. Великої рогатої худоби за підсумками 2104 року стало на 3,4%, свиней на 1,9% і навіть птахів на 1% менше. Раніше у нас поголів’я птахів тільки зростало.

Починаємо знижувати обороти. Багато в чому правильно. В Україні так багато м’яса, яєць і молока продати нереально, як виробляє українське тваринництво, тому активний покупець нашого м’яса і молока – ринок СНД, який поступово для нас закривається. Тому і немає сенсу активно розвивати тваринництво. Виростити вже мало, треба ще і вдало продати.

Як кажуть, тримаємо кулаки за наше сільське господарство України, багато надій покладається саме на нього. Україна стає державою, яка годує світ, і за рахунок цього живе. Благо землі у нас для виробництва с/г продукції вистачає. Єдине, що треба, так це щоб вона була в надійних руках.

Про досягнення сільського господарства України в 2014 році з уст прем’єр-міністра:

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 2 4,50 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

2016-11-19T22:11:45+00:00 Tags: |
Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend