акцизний збір, б/у авто, акцизний збір на авто

“Скасування акцизу зменшує 170% навантаження при купівлі б/у авто”

12 квітня 2016 року Кабмін вніс законопроект у ВР, яким скасовується акцизний збір на б/у автомобілі. За вже наявної значної кількості депутатів, які підтримують такі зміни, цілком вірогідно, що незабаром Верховна Рада України прийме цей закон та зробить можливим для українців купувати б/у авто значно дешевше.

У нашій країні податкове навантаження на нові транспортні засоби (далі – ТЗ) складає всього 47%, а на колишнього вживання – цілих 170%. Такі акцизні збори є непропорційно високими.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Через девальвацію гривні українському покупцю зараз стало ще важче придбати новий імпортний автомобіль. Також існує складність і з купівлею імпортних б/у авто, у зв’язку з тим, що акцизний збір непомірно великий (ціна стає неконкурентноздатною).

До цих обставин особливо добре пристосувалися жителі прикордонних областей, які купують автомобілі в Європі і використовують їх в нашій країні, не сплачуючи податки. Найбільш часто використовуваною схемою є тимчасове ввезення ТЗ нерезидентами і його використання в митному режимі транзиту.

Після ухвалення цього законопроекту, розмитнення б/у авто повинне подешевшати в рази, як заявляють автоконсалтингові аналітики.

Якщо раніше ПДВ, що накладається на автомобіль з двигуном 1,5 л., складав 3160 євро, то після набуття Закону чинності – складе всього 110-115 євро.

Мета ухвалення Закону – скасування акцизного збору, рішення вищезгаданих проблем і впорядковування процедури продажу б/у авто.

За темою:  «Качественное юридическое сопровождение бизнеса - какое оно?»

Прогнозується, що ухвалення Закону стимулюватиме офіційних дилерів запустити повноцінний трейдинг вживаних транспортних засобів.

Щодо критики стосовно скасування акцизу на б/у авто дивіться на відео нижче: