транспортний податок

Транспортний податок – справа серйозна. Вже сьогодні власники авто регулярно отримують повідомлення про оплату транспортного податку або його ще називають “податок на розкіш”, інших це чекає в майбутньому.

Що це за податок, як його обраховувати і кому платити? На ці питання спробуємо сьогодні дати Вам відповідь, шановні читачі.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Транспортний податок: строки оплати

Сплатити транспортний податок необхідно впродовж 2-х місяців з моменту вручення платнику повідомлення-рішення від Поадткової служби України. За несплату в зазначений термін автовласників чекає величезний штраф, який складає близько 9 000 грн.

У повідомленні мають бути вказані реквізити для оплати податку. Інформацію про тих, кому треба платити податок, фіскальна служба отримує від органів внутрішніх справ – МРЕО.

Читайте також: «Новый закон о евробляхах (2018): как растаможить авто в Украине?»

Що обкладається податком?

Новий транспортний податок стосується власників легкових авто, строком експлуатації до 5-ти років з об’ємом циліндрів двигуна більше 3 000 см3.

Причому нові податкові норми на транспорт були впроваджені ще з 01.01.2015. Ці норми є різновидом податку на майно, згідно із статтею 265 Податкового Кодексу України. І є джерелом поповнення місцевих бюджетів.

Транспортний податок: ставки у 2019 році

транспортний податок

За кожен вищезгаданий автомобіль власнику доведеться платити транспортний податок в розмірі 25 000 грн. на рік, якщо він володіє автомобілем весь рік. Чи 2083 грн. за 1 місяць.

Розрахунок

Якщо Ви тільки стали власником автомобіля, то податок на розкіш нараховується з місяця, коли до вас перейшло право власності. Причому навіть, якщо Ви придбали авто в останній день місяця, платити податок необхідно як за весь місяць володіння ним.

Якщо автомобілю більше 5-ти років – платити податок не потрібно!

Фізичних осіб, за даними Міністерства фінансів, податок на розкішні авто торкнеться більше 17 000 транспортних засобів.

Є загальне правило, за яким фіскальною службою обчислюється податок на транспорт за місцем реєстрації платника податків. Для фізичних осіб-нерезидентів, обчислюється податок за місцем реєстрації їх автомобіля.

Штрафи за несплату

транспортний податок

У Податковому Кодексі прописані норми штрафу і пені за несплату транспортного податку в зазначені строки.

Буде цікаво:  «Фондовый рынок Украины: 6 шагов, чтобы торговать и зарабатывать!»

При несплаті податку впродовж 2-х місяців з моменту повідомлення (особистого вручення  особі) фіскальною службою нараховується пеня у розмірі 120% річних облікової ставки НБУ.

Нинішня ставка НБУ складає 27%, тоді як 120% від 27% – це 32,4% за повний рік прострочення.

Окрім цього на суму зобов’язання нараховується штраф:

  • 10% при простроченні до 30 календарних днів;
  • 20% при простроченні більше 30 календарних днів.

Якщо все правильно порахувати, то сума штрафу за несплату транспортного податку складе біля 9 000 грн.

Читайте також: «Дорожньо-транспортна пригода з євробляхою: інструкція, як діяти!»

Де ж підвох?

У соціальних мережах власники авто середнього класу завжди називають кілька аргументів “проти” транспортного податку і вказують на його несправедливість з наступних причин:

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

1) Значна частина авто преміум-класу мають двигуни меншого об’єму, ніж 3 000 см3, завдяки новітнім технологіям, але вони залишаються вважатися елітними, адже коштують дуже дорого. Серед них BMW X5, Mercedes-Benz ML, Porsche Macan, Cayenne, Panamera, Range Rover Sport, то чому ж вони не обкладаються таким податком?

2) По-друге, якщо податок є кроком до оподаткування розкоші, незрозуміло, чому ані яхти, ані приватні літаки не обкладаються транспортним податком.

В уряді наполягають, що транспортний податок стосуватиметься лише 17 300 автомобілів, зареєстрованих в Україні, при загальній кількості більше 1,3 млн авто.

Не дивлячись на явний суперечний підхід на дане питання, команда “Правової Консультації” рекомендує не жартувати з податковою службою і оплачувати всі податки вчасно. Але в будь-якому разі завжди раді Вам допомогти!

Про транспортний податок дивіться на відео нижче:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 2 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.