трудова книжка, трудові книжки

Трудова книжка отримується будь-яким працівником в Україні в перший раз при прийомі на роботу. Купити її можна в будь-яких місцях, де продають офіційні бланки.

В найближчому майбутньому уряд нашої країни збирається замінити трудові книжки на електронну систему,  але, зважаючи на той факт, що такі ініціативи будуть втілюватися ще не один місяць, а може і рік, сьогодні ми поговоримо саме про трудові книжки, а точніше про ті моменти них, які повинен знати кожен працівник.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Трудова книжка: юридичні моменти

1. При працевлаштуванні працівник надає трудову книжку роботодавцеві. Якщо це перше працевлаштування, то документ оформлює керівництво протягом 5-7 днів з моменту прийняття на роботу. Працівник самостійно купує таку трудову книжку, але у разі помилок або псування сторінок в ній нова книжка набувається за рахунок підприємства.

2. Трудові книжки ведуться для всіх працівників будь-яких підприємств, які працюють більше 5 днів.

Книжки оформлюються в тому числі на:

  • Співвласників (власників) підприємств;
  • Працівників фермерських господарств;
  • Сезонних або тимчасових працівників;
  • Позаштатних працівників, які підлягають державному соціальному страхуванню.

3. Звільнення працівника пов’язане в першу чергу з видачею трудової книжки на руки з відповідним записом про вихід. До цього вони зберігаються у роботодавця або ж у самих працівників, якщо йдеться про фізичну особу-підприємця.

4. У трудову книжку вносяться відомості про роботу, нагороди, заохочення за успіхи в роботі. Не заносять в трудову відомості про дисциплінарні стягнення.

5. Печаткою роботодавця завіряють всі записи в день звільнення. З кожним записом в трудову книжку на підставі наказів або розпоряджень працівника повинні ознайомлювати під розпис в “особистій картці”.

трудова книжка, трудові книжки

“Період роботи у ФОП підтверджується письмовим трудовим договором”

6. У фізичних осіб-роботодавців права на заповнення 1-ої сторінки трудової книжки немає! Період роботи у фізичної особи підтверджується письмовим трудовим договором.

7. Записи про найменування позиції, посади, професії працівника робляться відповідно до Класифікатора професій ДК 003:2010.

Буде цікаво:  «Електронні торги СЕТАМ: як купити річ на аукціоні майже безкоштовно?»

8. Не вносяться в трудову книжку відомості про:

  • Тимчасове переведення для заміщення іншого працівника;
  • Переведення на легку працю вагітних жінок і жінок з дітьми у віці до 3-х років;
  • Переведенні у разі виробничої тимчасової необхідності;
  • Переведенні у разі простою на іншу роботу на тому ж підприємстві.

9. Записи про причини звільнення повинні відповідати формулюванню, що міститься в статті КЗпП (з вказівкою статті і пункту) або рішенню Уряду України (так само посилання на нього). Звільнення за власним бажанням (ст. 38 КЗпП України) так само зазначається в трудовій книжці.

Про подальші “перспективи” трудових книжок дивіться на відео: