«Три законних способи прискорити судовий розгляд справи!»

»»«Три законних способи прискорити судовий розгляд справи!»
судовий розгляд

“Одним з об’єктивних мінусів українських судів є порушення строків судового розгляду справ”

Судова система в Україні сьогодні містить, на жаль, багато недоліків та суперечностей. Суттєвим мінусом роботи вітчизняних судів є порушення строків судового розгляду справ.

Тому, виходячи з власного досвіду, хочемо розповісти вам про деякі способи, які використовують юристи для того, щоб вплинути на прискорення строків судового розгляду справи в суді першої інстанції.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

В статті не будемо йти шляхами обходу існуючих норм і правил, шукати можливості обходу черги, зв’язки і лазівки.

Будемо виходити з необхідності вирішення цього питання в межах закону.

СПОСІБ ПЕРШИЙ : НАГАДУВАННЯ

Якомога частіше нагадуйте про свою справу. Потрібно для цього з’ясувати прізвище судді, за яким закріплена ваша справа. Прізвище судді повинне бути вказане в постанові про відкриття судочинства або судовій повістці. Якщо у вас відсутні такі документи, то варто звернутися до канцелярії суду з приводу цього питання.

Телефони всіх судів України можна знайти на сайті “Судова влада України”. У разі, коли канцелярія суду вам повідомить, що до розгляду справа ще не призначалася, то варто в такому разі попередити, що через декілька днів ви передзвоните і сподіваєтеся на чітку відповідь зі свого питання. Обов’язково робіть періодично дзвінки, поки не дізнаєтесь про прізвище судді і дату розгляду вашої справи.

СПОСІБ ДРУГИЙ : ОФІЦІЙНЕ СПІЛКУВАННЯ

судовий розгляд

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

“Переведення спілкування з представниками суду в офіційне русло значно стимулюватиме суддів працювати швидше”

Головна ідея цього способу – перевести спілкування з представниками суду в офіційне русло. Щоб це зробити, необхідно в двох екземплярах подати в суд письмову заяву. Один екземпляр – для канцелярії суду, другий, на якому повинна міститися відмітка про прийняття заяви із зазначенням дати і вхідного номера, зберігається у вас, що є підтвердженням в майбутньому порушення строків розгляду справи в суді.

Буде цікаво:  «Допорогові закупівлі Прозоро: головні переваги та недоліки!»

За відсутності можливості подати заяву особисто, такий документ можна подати поштою цінним листом з описанням всіх вкладень і обов’язковим сповіщенням про вручення. Дата на такому повідомленні також виступає підтвердженням строку судового розгляду справи.

СПОСІБ ТРЕТІЙ : ЗВЕРНЕННЯ ДО ЗАКОНУ

В тому разі, коли перших два способи не принесли результату, можна використати третій спосіб, який полягає в реалізації можливості подати скаргу на суддю, обгрунтовуючи свої дії ст. 83 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”.

Даний закон передбачає можливість притягнення судді до дисциплінарної відповідальності у разі систематичного або істотного порушення законодавчих норм щодо відмови в доступі до правосуддя,  порушення правил суддівської етики та строків судового розгляду заяв, скарг або справ.

Знайте та використовуйте власні права! Удачі!

За матеріалами Блогу Павла Малиневського www.uadvokata.com.ua.

Про проблеми судової влади, в тому числі і про затягування судових процесів, в новинах на відео:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend