судовий розгляд справи

Судова система в Україні сьогодні містить, на жаль, багато недоліків та суперечностей. Суттєвим мінусом роботи вітчизняних судів є те, судовий розгляд справи часто необгрунтовано затягується.

Тому, виходячи з власного досвіду, хочемо розповісти вам про деякі способи, які використовують юристи для того, щоб вплинути на прискорення строків судового розгляду справи в суді першої інстанції.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

В статті не будемо йти шляхами обходу існуючих норм і правил, шукати можливості обходу черги, зв’язки і лазівки. Будемо виходити з необхідності вирішення цього питання в межах закону.

Спосіб перший: НАГАДУВАННЯ

Якомога частіше нагадуйте про свою справу. Потрібно для цього з’ясувати прізвище судді, за яким закріплена ваша справа. Прізвище судді повинне бути вказане в постанові про відкриття судочинства або судовій повістці. Якщо у вас відсутні такі документи, то варто звернутися до канцелярії суду з приводу цього питання.

Телефони всіх судів України можна знайти на сайті “Судова влада України”. У разі, коли канцелярія суду вам повідомить, що до розгляду справа ще не призначалася, то варто в такому разі попередити, що через декілька днів ви передзвоните і сподіваєтеся на чітку відповідь зі свого питання. Обов’язково робіть періодично дзвінки, поки не дізнаєтесь про прізвище судді і дату розгляду вашої справи.

Читайте також: «Судове засідання: як правильно підготувати показання свідків до суду?»

Як прискорити судовий розгляд справи – спосіб другий: ОФІЦІЙНЕ СПІЛКУВАННЯ

судовий розгляд справи

Головна ідея цього способу – перевести спілкування з представниками суду в офіційне русло. Щоб це зробити, необхідно в двох екземплярах подати в суд письмову заяву. Один екземпляр – для канцелярії суду, другий, на якому повинна міститися відмітка про прийняття заяви із зазначенням дати і вхідного номера, зберігається у вас, що є підтвердженням в майбутньому порушення строків розгляду справи в суді.

Буде цікаво:  «Виплати по безробіттю в 2019 році: як легко отримати і який розмір?»

За відсутності можливості подати заяву особисто, такий документ можна подати поштою цінним листом з описанням всіх вкладень і обов’язковим сповіщенням про вручення. Дата на такому повідомленні також виступає підтвердженням строку судового розгляду справи.

Спосіб третій: ЗВЕРНЕННЯ ДО ЗАКОНУ

В тому разі, коли перших два способи не принесли результату, можна використати третій спосіб, який полягає в реалізації можливості подати скаргу на суддю, обгрунтовуючи свої дії ст. 83 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”.

Даний закон передбачає можливість притягнення судді до дисциплінарної відповідальності у разі систематичного або істотного порушення законодавчих норм щодо відмови в доступі до правосуддя,  порушення правил суддівської етики та строків судового розгляду заяв, скарг або справ.

Знайте та використовуйте власні права! Удачі!

За матеріалами www.uadvokata.com.ua.

Про судовий розгляд справи і проблеми судів на відео: