«Убережіть себе від шахрайських схем договору оренди житла!»

»»«Убережіть себе від шахрайських схем договору оренди житла!»
договор аренды квартиры

“Договір оренди і незаконні дії, пов’язані з ним, не є новим явищем, тому будьте уважними!”

Все частіше трапляються випадки шахрайських дій при укладанні договору оренди житла. Але договір оренди житла і незаконні дії, пов’язані з ним, не є новим явищем, адже подібні ситуації мали місце в усі часи.

Які шахрайські схеми оренди житла найбільш розповсюджені зараз, як від них уберегтися та про інші корисні поради читайте далі.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

В сучасній економічній ситуації варто враховувати те, що попит на ринку оренди житла постійно росте, тому цілком очікувано і збільшення випадків діяльності шахраїв. До дій шахрайського характеру можуть вдаватися як ріелторські агентства, так і приватні особи.

Так до кого ж варто звертатися для оренди квартири чи іншого житла?

Незалежні експерти стверджують, що переваги співпраці існують в обох випадках. Відомі компанії цінують власну репутацію, мають необхідний запас знань в галузі юриспруденції, мають в розпорядженні величезну кількість різних варіантів і з легкістю можуть знайти гідну альтернативу при форс-мажорних обставинах. Проте послуги приватних осіб дешевше і вони менш принципові, оскільки не пов’язані «по руках і ногах», тому договір оренди житла з фінансової точки зору з ними буде вигіднішим.

Попри те, що обдурити вас можуть і в тому, і в іншому випадку, необхідно просто знати класичні схеми “розведення” і вміти правильно їх уникати, адже у світі завжди хтось здаватиме житло, а хтось його зніматиме і такі знання завжди знадобляться.

Типові схеми шахрайства:

  • Перша схема. При зверненні в ріелторські контори необхідно пам’ятати, що серед них дуже уміло і непомітно навчилися маскуватися так звані інформаційні агентства.

Специфіка роботи цих організацій полягає в тому, що вони просто надають інформацію за запитом орендодавця або орендаря, до якої неможливо підібратися з боку закону, адже клієнт підписує договір, в якому дрібним шрифтом вказаний пункт про надання інформації. Власне в цьому і полягає суть послуги, за яку стягується плата. Причому, все або велика частина з цих адрес і телефонних номерів можуть виявитися “липовими”. Обман, в основному, розрахований на приїжджих, довірливих і не занадто обізнаних людей.

  • Другий класичний приклад шахрайства розрахований на орендодавця і полягає в наступному: людина знімає квартиру, як правило, на дуже нетривалий час, потім, представляючись агентом по оренді нерухомості, приводить в цю квартиру одного за іншим потенційних квартиронаймачів, а його повноваження підтверджує співучасник, що виступає в ролі власника цього житла.

Кожен з тих, що погодилися зняти цю нерухомість платить, як кажуть, за потрійним тарифом: за послуги ріелтора, запоруку і ціну за місяць проживання. Після такої театральної вистави шахраї зникають, а обдурені орендарі починають один за іншим стягуватися до дверей нещасливої квартири, в яку потрапити вони не можуть, адже всім на руки були видані ключі від абсолютно інших замків.

  • Згідно з третьою схемою обману, наймачеві все-таки дають можливість заїхати в квартиру, але через декілька днів “власник” і “ріелтор” обманним шляхом його виганяють, змінюючи замки.

Після цього на обурення обдуреного ніхто не реагує і схема повторюється знову і знову.

договор аренды квартиры

“Жертвами шахраїв можуть бути як орендарі, так і орендодавці”

На ринку оренди житла активно працюють і ті, хто, отримавши гроші за квартиру, відразу ж забувають про клієнта, жодним способом не реагуючи на його дзвінки.

Ви, напевно, самі не раз бачили оголошення, в яких “власник” здає квартиру. Як правило, вони є усього лише приманкою, адже, вважаючи, що контакт проходитиме безпосередньо, багато хто дзвонить і стикається із звичайним посередником.

Розпізнати обман в таких оголошеннях дуже просто, адже в них вказані занадто занижені ціни (що вкрай рідко буває з тими, хто продає квартиру за заниженою вартістю у зв’язку з особистими обставинами). Якщо ви, не відчувши нічого поганого, подзвонили “власникові”, то вам відразу розкажуть, що житлоплоща була здана, але вам з радістю готові підшукати інші не менш “вигідні” варіанти.

Буде цікаво:  «Как выбрать квартиру в новостройке и не облажаться?»

Що ж до власника, то окрім відвертого обману, вони можуть зіткнутися з іншими неприємностями: псуванням майна орендарями, одностороннім продовженням термінів проживання, несвоєчасною оплатою і так далі.

Врешті-решт, орендар може просто зникнути з квартири, а власник ще довго платитиме величезні комунальні, телефонні або інтернет рахунку. Буває і таке, що власники квартири після чергового візиту потенційних орендарів помічають, що з квартири пропали гроші, прикраси або інші цінності.

Як захистити Вас від обману?

  1. Якщо вам необхідно орендувати квартиру, ніколи не звертайте увагу на ті оголошення, в яких хороші квартири в престижних районах пропонують за явно заниженими цінами. Якщо з яких-небудь причин ви не хочете звертатися в офіційне агентство по оренді нерухомості, а віддаєте перевагу спілкуванню з приватним ріелтором, переконайтеся, що він працює з власником, а той, у свою чергу, має законні права на нерухомість. Це свідоцтво про право власності на квартиру тощо. При чому зробіть копію такого свідоцтва та звірте його номер з реєстром речових прав на нерухоме майно в Державній реєстраційній службі України, відділення якої повинно бути у вашому місті.
  2. Якщо пошуки, як вам здається, увінчалися успіхом і квартира знайдена, не забувайте про складання договору оренди з власником житла, заздалегідь з’ясувавши число прописаних в квартирі людей, адже від них також знадобиться письмова згода на ваше проживання на їх законних метрах. Якщо в процесі підписання договору бере участь представник власника, необхідно отримати письмовий дозвіл від нього на укладення угоди.
договор аренды квартиры

“Для елементарного захисту на перших порах хоча б скачайте з інтернету базовий договір оренди житла, який з великою долею ймовірності захистить Вас від стандартних шахрайських дій!”

Насправді тонкощів і нюансів цього процесу існує стільки, що пересічному громадянинові, іноді, буває дуже складно розібратися в цьому всьому.

Експерти в такому випадку радять звертатися за допомогою до професійних юристів, які гострим професійним оком можуть виявити всі підвохи. До того ж, одиночна плата за послуги юриста вам обійдеться значно дешевше, ніж покриття збитків у разі шахрайства.

Він допоможе скласти документ так, щоб в нім був прописаний кожен пункт, адже стосунки між орендарем і орендодавцем регулюються досить тонко і довести вину однієї із сторін з подальшим пред’явленням претензій буває дуже і дуже складно.

Якщо і в цьому разі ми вас не переконали скористатися професійними послугами правознавців, то для елементарного захисту просто хоча б скачайте з мережі інтернет базовий договір оренди житла, який хоча б певною мірою і з великою долею ймовірності захистить Вас від стандартних неприємних ситуацій.

Крім того, не соромтеся ставити питання як орендарю, так і орендодавцю, адже як каже народна мудрість: “Обізнаний- значить озброєний”.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Серед найбільш актуальних питань можуть бути наступні:

  • скільки разів квартира здавалася в оренду?
  • дізнайтеся думку сусідів про власників квартири і про неї саму;
  • ставте питання відносно самого будинку і його стану.

У свою чергу, орендодавець також повинен переконатися в “чистоті” орендаря. Для цього треба попросити паспорт, а його ксерокопію прикріпити до договору оренди, розпитаєте про місце його роботи тощо.

В один голос ми радимо і намагаємося попередити будь-які попередні виплати посередникам. При всій простоті поради ще раз наголошуємо: “Не робіть цього!”. Гроші можуть вручатися тільки у тому випадку, якщо договір оренди між двома сторонами успішно укладений і підписаний, а у разі оренди строком більше одного року, то ще і нотаріально посвідчений.

Будьте уважними та знайте власні права!

Про шахрайські схеми при оренді житла на відео:

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 3 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend