«Увага! З нового року здійснюється оподаткування депозитів!»

»»«Увага! З нового року здійснюється оподаткування депозитів!»
депозит

“Уряд планує за допомогою податку на депозити поповнювати бюджет на 5 млрд. грн. щорічно!”

Чи буде оподаткування депозитів? Це питання сьогодні задає собі не один українець.

У ЗМІ з’явилася інформація про те, що уряд планує ввести податок на доходи від депозитів громадян України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Слід зазначити, що такі заходи відповідають принципу соціальної справедливості (згідно з пп. 4.1.6 п. 4.4 статті 4 Податкового кодексу України). Він базується на тому, що встановлення зборів і податків відбувається відповідно до платоспроможності платників податків.

Враховуючи це, відмітимо, що планується оподатковувати тільки вклади, розмір яких перевищує 100 тис. грн (на такі вклади приходиться 70 % усіх банківських заощаджень). Таким чином, оподаткування депозитів і новий податок на депозити в Україні матиме відношення, головним чином, до багатої частини населення.

Наймасовіша ж категорія громадян (90%) мають на депозитному рахунку суму, що не перевищує 100 тис. грн. Таким чином, якщо в одному банку сума вкладів в завершенні звітного податкового місяця не перевищує 100 тис. грн., то такий податок особа не сплачує.

Виходячи з того, що за даними Нацбанку на кінець лютого вклади населення в гривнях становили біля 233,5 млрд. грн., то таким чином уряд планує за допомогою такого податку поповнювати державну скарбницю на 5 млрд. грн. щорічно. За умови, звичайно, що не буде відтоку по депозитних вкладах у банках.

депозит

“Впровадження податку на депозити призупинено до 2015 року!”

Такий досвід оподаткування наша влада перейняла зі світової практики. Так, наприклад, в Нідерландах подібний податок існує за ставцкою від 37 % до 52 %, у Швейцарії – за ставкою 35 %, в Німеччині – за ставкою 25 %.

Станом на сьогоднішній день дане податкове нововведення за словами нинішньої влади відкладено до наступного року. І таке рішення в сучасних умовах за відсутністю грошей в державній скарбниці виправдане. Бо таке оподаткування призведе ще і до того, що багато вкладників почнуть забирати  гроші з банків або вкладувати їх в іноземні банківські установи.

У нашій же країні зараз існує деякий дисбаланс – усі бюджетні сфери обкладаються обов’язковим податком, в той час, як доходи багатих вкладників залишаються “в тіні”. Це не правильно, вважає наш уряд. А як думаєте Ви?

Останні зміни! З 1 серпня 2014 року ВСІ українці починають платити податок від своїх доходів з депозитів. Це фактично означає, що всі їхні доходи, отримані в банках, оподатковуватимуться за ставкою 15%. При цьому не має значення ні сума депозиту, ні сума отриманих по ньому відсотків – така ставка діє абсолютно для всіх вкладів без винятку. Про це на відео:

2016-11-19T22:11:55+00:00 Tags: |
Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.