чужий кредит

Кредити в ХХІ столітті стали невід’ємною річчю нашого повсякденного життя. Ми купуємо техніку, квартири, машини за кредитними договорами з банками. Але що робити, коли одного дня ви дізнаєтесь, що на вас оформлено чужий кредит, скажімо, в 1 мільйон гривень, і вимагають негайно повернути борг?

Мікрофінансовим організаціям, так і окремим банкам, достатньо буде лише ваших паспортних даних, щоб оформити на людину чужий кредит. Що робити в таких випадках – давайте розбиратись!

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Як можна оформити чужий кредит?

Зазвичай такі проблеми виникають після крадіжки або втрати документів. Шахраї приводять в банк схожу на вас людину або роблять ще простіше — переклеюють фотографію в паспорті. І якщо, наприклад, при оформленні розстрочки в тому ж магазині техніки “Цитрус”, де можна купити швидкі та зручні моноколеса (https://www.citrus.ua/monowheels/), і де п’ять разів перевірять всі документи, перш, ніж дати розстрочку на певний товар, то в банках часто ставляться до цього халатно.

Іноді у справі замішаний співробітник банку, який має доступ до персональних даних. Про мікрофінансові організації ми згадали вище — тут для шахраїв відкривається величезне поле діяльності.

Що робити з чужим кредитом?

На гальма справу спустити не вийде. Хоч грошей і ви не брали, за документами ви зобов’язані їх повернути. Йдіть в банк і пишіть претензію. З собою потрібно взяти якомога більше документів, які допоможуть співробітникам розібратися в проблемі.

Втратили паспорт? Обов’язково зверніться із заявою в поліцію і вже з довідкою вирушайте в банк. Як це зробити, ми писали тут: «Як потрібно діяти, якщо Ви загубили паспорт України?» Так довести, що ви ніяких грошей не отримували, буде набагато простіше.

чужий кредитПідписи і докази

Запитайте у банку-кредитора договір з нібито вашим підписом і попросіть звірити його з вашим реальним факсиміле. Явна розбіжність — вже очко на вашу користь.

Буде цікаво:  «Самые популярные аферы с недвижимостью: как уберечься?»

Зверніть увагу на дату укладення договору: якщо ви зможете надати документи, що підтверджують вашу відсутність в країні на той момент (квитки, візи, бронювання готелів), то це також істотно полегшить подальші розгляди.

Знову поліція

Склали претензію у банку? Відмінно. Тепер настав час знову повернутися в поліцію. Тут доведеться написати заяву про скоєний проти вас злочин, а саме шахрайство. І це ще теж не все. На жаль, неприємна ситуація з шахрайським кредитом може тягнутися дуже довго.

Йдемо скаржитися

Скаргу в Національний Банк України потрібно написати в обов’язковому порядку. Після того, як її приймуть, почнеться службова перевірка діяльності кредитора. По суті, вже факт видачі кредиту на чуже ім’я є серйозним прорахунком для банку — наслідки будуть напевно.

Що з грошима?

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Думаєте, тепер банк просто зніме з вас чужий кредит? В принципі, буває і так, якщо з клієнтоорієнтованістю в організації все в порядку. Але, взагалі-то, банк за документами також є постраждалим: гроші видані. Кредитна організація цілком може відмовитися знімати з вас заборгованість і це найнеприємніше.

Суд іде

У такому разі без суду і слідства не обійтися. Доведеться залучати адвоката — тонкощів у банківській справі стільки, що звичайна людина ризикує в них просто потонути. Суд призначить почеркознавчу експертизу, яка доведе підробленість проставленого на договорі підпису.

Моральна шкода

Вся ця історія може тягнутися дуже довго. Вимотує сам абсурд ситуації і ви цілком маєте право на компенсацію моральної шкоди. Врешті-решт, після рішення суду на вашу користь банк залишається винен у недбалому ставленні до персональних даних. Не бійтеся вимагати компенсацію — ви ці гроші заробили!

Джерело: Hyser

Дивіться також на відео нижче, як відбувається оформлення кредиту за чужим паспортом та як уберегтися від цього:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 2 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Правова Консультація
Все про закон в інтимних подробицях!

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.