«Як дешево викупити свій банківський кредит при ліквідації банку?»

»»«Як дешево викупити свій банківський кредит при ліквідації банку?»

банківський кредит, ліквідація банкуЩо робити, якщо у вас є банківський кредит, а сам банк знаходиться в процесі ліквідації? Платити або не платити? І якщо платити, то кому? Давайте розбиратись.

Питання не пусте, оскільки на сьогодні, за даними ФГВФО в ліквідації в Україні знаходиться 91 банк. І в кожному з них були клієнти, що взяли банківський кредит кредити, і ви також цілком можете бути одним з них.

Чи можна не платити банківський кредит?

Відразу розвіємо помилки стосовно того, що якщо банк збанкрутів, то платити за кредитом більше не треба. Ліквідація банку – це завершальний етап його існування, але не вашого кредиту. І вона не означає, що у боржника пропадуть його боргові зобов’язання.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Щоб розрахуватися з боргами за вкладами, ліквідатор здійснюватиме продаж усіх банківських активів. Конкретно в нашому випадку, це буде право вимоги за банківським кредитом, оскільки воно також є активом, як, наприклад, автомобіль або нерухомість. Продаж відбувається повністю прозоро, на відкритих електронних торгах (аукціоні). При цьому, найцікавіше, що ціна продажу буде значно менше, ніж реальна вартість вашого боргу.

Викупити борг у банку може і третя особа

Згідно із законом початкова ціна кредитних зобов’язань визначається перед початком торгів виходячи з їх історії – наявність і кількість прострочених платежів, наявність заставного майна і так далі. Тому кінцева вартість права вимоги за кредитом може бути істотно дешевша за його справжню ціну.

Наприклад, якщо ваш борг банку складає 10 мільйонів гривен, то на торгах його можна буде купити за 5-7 мільйонів. У результаті саме з покупцем боргу потім і доведеться мати відношення боржникові!

банківський кредит, ліквідація банкуВідмітимо, що ця ситуація може навіть погіршити положення боржника, адже новий власник прав вимог за банківським кредитом – банк, факторингова компанія або фізична особа, може почати куди активніше вибивати борг, ніж це робив колишній кредитор, наприклад, залучаючи колекторські компанії.

Буде цікаво:  «Кримінальний проступок: аналіз нового закону та міжнародної практики!»

А можна викупити свій борг у банку?

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Проте, все не так погано. Річ у тому, що ліквідація банку все ж створює для боржника прекрасну можливість малою кров’ю позбавиться від кредитних зобов’язань і самому викупити свій борг у банку. При цьому, самостійно зробити це неможливо, оскільки до торгів боржник не допускається. Допомогу в цьому може надати юридична компанія, з якою ви укладаєте взаємовигідний договір на викуп свого кредиту, щоб в результаті отримати права вимоги на свій же кредит, заплативши лише 60-70% його загальної вартості. У результаті, отримуємо:

  1. Повне позбавлення від боргу;
  2. Зберігання заставного майна;
  3. Економію десь в середньому до 40% від загальної суми банківського кредиту.

Звичайно, вирішувати тільки Вам – або просто чекати, коли права вимоги за вашим кредитом у збанкрутілому банку викупить інший банк, організація або фізична особа, після чого вже в повному об’ємі виплачувати зобов’язання з відсотками новому власникові, або ж скористатися банкрутством банку і викупити свій же кредит за допомогою юридичної компанії з дуже вигідним дисконтом.

Джерело: www.lawburo.com

Наглядно про процес викупу банківського кредиту дивіться на відео нижче:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 1 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та отримуйте юридичні лайфхаки!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Правова Консультація
Все про закон в інтимних подробицях!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend