«Як держзакупівлі Прозоро та електронні торги зекономили 52 млрд?»

»»«Як держзакупівлі Прозоро та електронні торги зекономили 52 млрд?»

Електронні торги, держзакупівлі прозоро

Електронні торги та держзакупівлі Прозоро – система взаємодії замовника та виконавця за допомогою проведення торгівельної діяльності через Інтернет. У ролі замовника при цьому виступають державні та муніципальні установи або ж комерційні структури, а виконавець же визначається саме в процесі проведення електронних торгів.

Основні переваги електронних торгів, зокрема держзакупівлі Прозоро, полягають в зниженні ціни товару або послуги, реальної економії часу та у довгостроковому партнерстві між державою та бізнесом.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Кожні електронні торги проводяться лише на акредитованому торгівельному майданчику. Кожний з таких майданчиків представляє із себе окремий інтернет-ресурс, на якому відбувається ефективна, безпечна та зручна взаємодія між усіма учасниками торгів від розміщення замовлення та до укладення саме угоди. Для участі в аукціоні від державного замовника необхідно зареєструватися на одному з майданчиків, який погоджений на державному рівні, але для цього ще потрібно оформити електронний підпис (ЕП).

Дивіться також: «Електронні торги СЕТАМ: як купити річ на аукціоні майже безкоштовно?»

Електронні торги: правила проведення

– На відміну від звичайного аукціону, електронні аукціони із закупівлі товарів проходять не на підвищення, а на зниження ціни;

– Для участі в електронному аукціоні постачальник продукції або послуг має бути зареєстрований на тому електронному майданчику, де буде проводитися цікавий для його аукціон. В Украіні найбільшою популярністю користуються держзакупівлі Прозоро, наприклад, на цьому майданчику: державні тендери;

Електронні торги, держзакупівлі прозоро

– Для участі в електронному аукціоні потенційний його учасник зобов`язаний мати свій персональний електронний підпис;

– Торги вважаються завершеними, коли через певний час з самого початку електронних торгів чи після останньої пропозиції за ціною від діючого учасника не надійшло нової пропозиції з більш низькою ціною;

– Переможцем аукціону визнається той, у кого є можливість заключення контракту за найнижчою ціною;

Буде цікаво:  «Новый закон о евробляхах (2018): как растаможить авто в Украине?»

– Також виявляється учасник, що зробив найкращу пропозицію за ціною, що йшла наступною за пропозицією саме переможця аукціону;

– Протягом декількох хвилин відразу після завершення електронного аукціону формується протокол з підсумками торгів;

– Повідомлення, де прописані підсумки аукціону відправляється всім його учасникам.

Електронні торги, держзакупівлі прозоро

Держзакупівлі Прозоро – процедура проведення

Сьогодні не виникає сумнівів, що електронні торги носять об`єктивний характер, хоча є ї багато недоліків такої системи, про які, наприклад, можна прочитати тут: Міфи про ефективність Prozorro. Учасники аукціону приховані під номерами, що виключає змову чи несумлінне проведення торгів.

Сама процедура проведення електронних торгів досить проста: замовник реєструється на заздалегідь обраному електронному майданчику, там же розміщується детальна інформація про саме замовлення та виставляється максимальна ціна.

Електронні торги, держзакупівлі прозоро

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Кожен з електронних аукціонів проходить на зниження ціни, тобто, учасники по черзі пропонують свою ціну, яка є нижчою за попередню. Після закінчення аукціону оголошується його переможець – той, хто мав змогу запропонував саму найнижчу ціну. Потім результати розсилаються кожному учасникові.

Ця форма торгів дозволяє розвиватися з найбільшою інтенсивністю як великим підприємствам, так і представникам малого бізнесу. Активна участь в таких аукціонах позитивно позначається на економічному зростанні країни та забезпечує значну економію бюджетних коштів.

Окреме місце займає питання підготовки фахівців для роботи на акредитованих електронних майданчиках. Воно гостро стоїть саме перед новачками, які тільки починають працювати в сфері електронних аукціонів.

Електронні торги є складними для учасників з огляду на постійні зміни законодавства та часто виникаючих помилок системи. Звичайний користувач у цій ситуації зустрічається з проблемами, які в змозі вирішити тільки висококваліфікований фахівець.

Про те, як працюють електронні торги та держзакупівлі Прозоро, дивіться також на відео:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 2 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та отримуйте юридичні лайфхаки!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Правова Консультація
Все про закон в інтимних подробицях!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend