купівля квартири в новобудовіКупівля квартири в новобудові, як говорять, звичайно, агенти з нерухомості, вважається переважно безпечним видом угоди. Проте, зважаючи на наш юридичний досвід, можна сказати, що це не зовсім так.

Додатковим доказом написаного вище служить несприятлива ситуація в країні, адже останніми роками з вини непорядних будівельних компаній постраждало немало українських інвесторів. Тому при купівлі квартири в новобудови ніколи не заважає проявити крайню уважність і обережність. А у справі придбання житла для себе такі заходи є обов’язковими.

Не можемо не погодитися, що знайти надійне і серйозне агентство нерухомості сьогодні досить проблематично. Не дивлячись на те, що у багатьох агентствах нерухомості працюють професіонали, і певне агентство нерухомості встигло завоювати довіру, все ж закон не зобов’язує ці фірми перевіряти новобудови, і не покладає ніякої юридичної відповідальності на них, як посередників в угоді купівлі-продажу нерухомості. Про шахраїв з нерухомістю ми писали ТУТ.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Тому рекомендується самостійно ретельно вивчити деякі деталі договору, згідно з яким ви станете покупцем житлової нерухомості в тільки що побудованому будинку. Звичайно, можна для цього найняти адвоката чи юриста з нерухомості, який легко і завчасно може впізнати, де “зарита собака”.

Як правильно купити квартиру в новобудові?

По-перше, всім потенційним покупцям житла слід остерігатися дуже поширених і так званих “сірих” схем, щоб не залишитися в результаті без квартири та інвестицій. Згідно з чинним законодавством, нормативна база якого існує в нашій країні, купівля квартири в новобудові можлива декількома способами :

  1. За допомогою участі у Фонді фінансування будівництва;
  2. Шляхом купівлі цільових облігацій;
  3. За договором пайової участі.

купівля квартири в новобудові

1. Відразу відмітимо, що серед переваг облігаційної схеми – висока ліквідність облігацій. Також компанія-забудовник ретельно перевіряється регулятором ринку цінних паперів – Національною комісією з цінних паперів і фондового ринку.

2. У свою чергу договір пайової участі укладається безпосередньо із забудовником житлового будинку.

3. Також придбати житло в новобудові можна в результаті договору про поступку пайової участі або попереднього договору купівлі-продажу.

Ці угоди підписуються з керівництвом компанії, що є інвестором будівництва. Підписання договору саме з інвестором обумовлене в цьому випадку тим, що у нього раніше за все виникло право на житло, оскільки він першим уклав основний договір пайової участі.

Перевагою купівлі квартири в новобудові через Фонд фінансування будівництва є, звичайно ж, чітке законодавче врегулювання такої діяльності законом “Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла і операціях з нерухомістю”.

Буде цікаво:  «Монетизація субсидій (2019): як оформити і зекономити на комуналці?»

Не дивлячись на обов’язковість дії норм права, встановлених законом, відносно угод з житлом в новобудовах, в нашій країні близько 70% квартир в нових будинках продаються і купуються за іншими, часто незаконними схемами.

Наприклад, таке житло можна придбати за допомогою підписання угоди про поступку права вимоги, інвестування або спільного інвестування чи інших різновидів договорів.

купівля квартири в новобудові

“Ваша пильність і обережність при купівлі квартири в новобудові – є запорукою майбутньої безпеки”

Купівля квартири в новобудові: які документи вимагати?

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

У будь-якому випадку, перш ніж купувати квартиру в новобудові, треба попросити забудовника показати наступні папери:

  • Реєстраційні документи, що дозволяють ідентифікувати забудовника;

Наприклад, Свідоцтво про реєстрацію, Ліцензії та інші дозвільні документи, а також слід перевірити, чи скрізь фігурує один інвестор-підрядник та інвестор-замовник.

  • Документи, що підтверджують право забудовника на користування земельною ділянкою, виділеною для будівництва будинку;

Наприклад, Договір оренди або Акт на право власності, слід врахувати наявність рішення місцевого органу влади про відведення земельної ділянки під будівництво, ТУ на комунікації, проект і його експертиза, ознайомитися з дозволом на проведення будівельних робіт тощо.

  • Позитивне висновок комплексної державної експертизи проектної документації;
  • Дозвіл на виконання будівельних робіт або реєстрацію декларації про початок виконання таких робіт.

Звичайно, суд – дієва міра впливу на недобросовісного забудовника. Саме так можна буде розірвати договір із забудовником, якщо в тому буде необхідність. Але не треба забувати і про те, що звертаючись до Феміди, не слід сподіватися на оперативність і справедливість вердикту. Краще ще на стадії підписання договору звернутися до юриста і разом з ним робити все в строгій послідовності, разом перевіряти договір, разом проводити оплату і разом вирішувати всі спірні моменти з представником компанії забудовника до суду.

Купівля квартири в новобудові, поради щодо цього дивіться також на відео нижче:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 27 4,33 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.