«Як купити квартиру в новобудові правильно і безпечно?»

»»«Як купити квартиру в новобудові правильно і безпечно?»
новобудова

“В останні роки з вини непорядних будівельних компаній постраждало немало українців, тому при купівлі новобудови будьте обережні!”

Купівля квартири в новобудові, як говорять, звичайно, агенти з нерухомості, вважається переважно безпечним видом угоди. Проте, зважаючи на наш юридичний досвід, можна сказати, що це не зовсім так.

Додатковим доказом написаного вище служить несприятлива ситуація в країні, адже останніми роками з вини непорядних будівельних компаній постраждало немало українських інвесторів. Тому при купівлі новобудови ніколи не заважає проявити крайню уважність і обережність. А у справі придбання житла для себе такі заходи є обов’язковими.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Не можемо не погодитися, що знайти надійне і серйозне агентство нерухомості сьогодні досить проблематично. Не дивлячись на те, що у багатьох агентствах нерухомості працюють професіонали, і певне агентство нерухомості встигло завоювати довіру, все ж закон не зобов’язує ці фірми перевіряти новобудови, і не покладає ніякої юридичної відповідальності на них, як посередників в угоді купівлі-продажу нерухомості. Про шахраїв з нерухомістю ми писали ТУТ.

Тому рекомендується самостійно ретельно вивчити деякі деталі договору, згідно з яким ви станете покупцем житлової нерухомості в тільки що побудованому будинку. Звичайно, можна для цього найняти адвоката чи юриста з нерухомості, який легко і завчасно може впізнати, де “зарита собака”.

Як правильно купити квартиру в новобудові?

По-перше, всім потенційним покупцям житла слід остерігатися дуже поширених і так званих “сірих” схем, щоб не залишитися в результаті без квартири та інвестицій. Згідно з чинним законодавством, нормативна база якого існує в нашій країні, купити квартиру в новобудові можливо декількома способами :

  1. За допомогою участі у Фонді фінансування будівництва;
  2. Шляхом купівлі цільових облігацій;
  3. За договором пайової участі.
новобудова

“Законність і прозорість – головні критерії купівлі квартири в новобудові”

Відразу відмітимо, що серед переваг облігаційної схеми – висока ліквідність облігацій. Також компанія-забудовник ретельно перевіряється регулятором ринку цінних паперів – Національною комісією з цінних паперів і фондового ринку.

Буде цікаво:  «Почему проверка недвижимости обязательна перед ее покупкой?»

У свою чергу договір пайової участі укладається безпосередньо із забудовником житлового будинку.

Також придбати житло в новобудові можна в результаті договору про поступку пайової участі або попереднього договору купівлі-продажу.

Ці угоди підписуються з керівництвом компанії, що є інвестором будівництва. Підписання договору саме з інвестором обумовлене в цьому випадку тим, що у нього раніше за все виникло право на житло, оскільки він першим уклав основний договір пайової участі.

Перевагою купівлі квартири в новобудові через Фонд фінансування будівництва є, звичайно ж, чітке законодавче врегулювання такої діяльності законом “Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла і операціях з нерухомістю”.

Не дивлячись на обов’язковість дії норм права, встановлених законом, відносно угод з житлом в новобудовах, в нашій країні близько 70% квартир в нових будинках продаються і купуються за іншими, часто незаконними схемами.

Наприклад, таке житло можна придбати за допомогою підписання угоди про поступку права вимоги, інвестування або спільного інвестування чи інших різновидів договорів.

новобудова

“Ваша пильність і обережність при купівлі квартири в новобудові – є запорукою майбутньої безпеки”

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

У будь-якому випадку, перш ніж купувати квартиру в новобудові, треба попросити забудовника показати наступні папери:

  • Реєстраційні документи, що дозволяють ідентифікувати забудовника;

Наприклад, Свідоцтво про реєстрацію, Ліцензії та інші дозвільні документи, а також слід перевірити, чи скрізь фігурує один інвестор-підрядник та інвестор-замовник.

  • Документи, що підтверджують право забудовника на користування земельною ділянкою, виділеною для будівництва будинку;
Буде цікаво:  «Сдача и аренда квартиры: задай эти 12 вопросов перед договором!»

Наприклад, Договір оренди або Акт на право власності, слід врахувати наявність рішення місцевого органу влади про відведення земельної ділянки під будівництво, ТУ на комунікації, проект і його експертиза, ознайомитися з дозволом на проведення будівельних робіт тощо.

  • Позитивне висновок комплексної державної експертизи проектної документації;
  • Дозвіл на виконання будівельних робіт або реєстрацію декларації про початок виконання таких робіт.

Звичайно, суд – дієва міра впливу на недобросовісного забудовника. Саме так можна буде розірвати договір із забудовником, якщо в тому буде необхідність. Але не треба забувати і про те, що звертаючись до Феміди, не слід сподіватися на оперативність і справедливість вердикту. Краще ще на стадії підписання договору звернутися до юриста і разом з ним робити все в строгій послідовності, разом перевіряти договір, разом проводити оплату і разом вирішувати всі спірні моменти з представником компанії забудовника до суду.

Про купівлю квартир в новобудовах та поради з цього приводу дивіться на відео:

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 23 4,22 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

2016-11-19T22:11:45+00:00 Tags: |
Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to friend