даі

“У разі грамотного підходу до оскарження шансів досягти справедливості досить багато!”

Оскарження протоколу про адміністративне правопорушення досить поширене явище серед водіїв. У разі грамотного підходу до справи шансів досягти справедливості досить багато.

Йдеться про процедуру оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Притягнення до адміністративної відповідальності водіїв проходить в 3 етапи.

 1. Зупинення авто.
 2. Складання протоколу про адміністративне правопорушення та винесення постанови.
 3. Оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Раніше ми писали про Нюанси при зупиненні авто та правила поведінки з інспекторами поліції. Сьогодні в даній статті поговоримо саме про оскарження протоколу про адміністративне правопорушення.

Щоб спростити оскарження такої постанови слід виконати ряд попередніх оскарженню елементарних дій, які спрощують цю процедуру.

Дії для спрощення оскарження протоколу про адміністративне правопорушення:

 • Уважно віднесіться до оцінки тих доказів, на які спирається інспектор поліції. При правильній контраргументації легше буде доказати відсутність вашої вини!
 • При заповненні протоколу інспектором уважно ознайомитеся з ним і в графі “По суті порушення пояснюю”. Пишіть “з порушенням не згоден”. 
 • У графі «свідки» ставте прочерк, якщо їх немає, якщо з вами були пасажири, вносите їх пояснення в якості свідків. Не дивлячись на заперечення цієї можливості співробітниками поліції, ви маєте права вносити в перелік свідків осіб, що мають інформацію про подію, навіть якщо це ваші близькі родичі.

В залишеному місці ставимо велику «Z», щоб виключити можливість самостійного вписання представником поліції туди відомостей. Працівники поліції не можуть бути свідками при виконанні професійних обов’язків!

даі

“При правильній контраргументації в протоколі легше буде доказати відсутність вашої вини!”

 • При звинуваченні в перевищенні швидкості, в полі “Пояснення особи» пишемо: “Їхав в тісному потоці машин зі швидкістю… (пишемо на 5-10 км\год менше від реальної).

Показники швидкості автомобілю, які зафіксовані технічним приладом (серійний номер і назва такого приладу), не можуть братися до уваги як докази, адже неможливо встановити належність цих показників саме моєму автомобілю. Протокол складено з порушенням ст. 251, ст. 256 КУпАП та через відсутність складу адміністративного правопорушення (ст. 247 КУпАП)”.

 • При звинуваченні в проїзді на червоне світло світлофора, варто записати: “Виїхав на перехрестя (регульований пішохідний перехід тощо), в момент, коли мигало зелене світло світлофора, а потім змінилось на жовте.

Щоб не застосовувати екстренне гальмування і не створювати небезпечну аваріну ситуацію керувався п. 8.11 ПДР, у зв’язку з чим звільнив перехрестя».

 • У разі, коли ви не згодні з діями інспектора, то розписуйтесь лише в графі «ознайомлений з власними правами тощо.»
 • Пам’ятайте, що інспектор не має права вас залякувати або реально відбирати ваші номери авто, забирати машину В ЖОДНОМУ РАЗІ! Крім цього, працівник поліції за вчинення певних видів адміністративних правопорушень має право здійснити тимчасове вилучення посвідчення водія, але в такому разі водію видається документ під назвою “Тимчасовий дозвіл на право керування транспортними засобами”.
 • Ви обов’язково повинні отримати від інспектора копію протоколу про адміністративне порушення! Це реальний доказ, який будемо використовувати при оскарженні протоколу працівника поліції.

Важливо зробити цінну замітку. Що коли навіть протокол доходить до суду або іншого уповноваженого органу, який має право накладати адміністративне стягнення, то незважаючи на обов’язок вас сповістити згідно зі ст. 268 КУпАП суд або такий орган, як правило, не надсилає таку повістку (повідомлення), що є порушенням ваших прав і дає можливість через прокуратуру,наприклад, оскаржити таке рішення.

Крім того, виходячи з того. що строк давності, протягом якого можливо притягнути особу до адміністративної відповідальності становить 2 місяці з моменту вчинення адмін. правопорушення, то є велика вирогідність того, що поки ви будете оскаржувати такі рішення, то у зв’язку зі спливом строків давності притягнення до адміністративної відповідальності буде неможливим, що є виграшним для вас варіантом розвитку подій.

Як оскаржити протокол про адміністративне правопорушення?

даі

“Постанову можна оскаржити протягом 10 днів!”

Постанову про адміністративне правопорушення можна оскаржити:

 1. Шляхом подання адміністративного позову до суду;
 2. Шляхом подання скарги у вищестоящий орган поліції;
 3. Шляхом подання скарги в прокуратуру.
Буде цікаво:  «Лайфхак: як повернути гроші, якщо ви купили товар онлайн у шахраїв?»

Строк оскарження постанови поліції про накладення штрафу становить 10 днів з моменту її винесення (отримання поштою). Тобто, якщо постанова винесена 10 січня, то строк сплине 21 січня (якщо припадає на святковий або вихідний день, то на наступний після неробочого дня).

Якщо ви пропустили такий строк, то документально підтвердивши обгрунтованість причин такого пропуску, можете клопотати до органу, який розглядає скаргу, щодо відновлення строку оскарження.

 • 1) Найбільш ефективним способом оскарження та скасування постанови поліції про накладення штрафу на водія є оскарження в суді шляхом подання адміністративного позову.

Для такого оскарження ви НЕ повинні платити судовий збір ( Див. Пленум Вищого адміністративного суду України оприлюднив постанову від 23.01.2015 року №2 “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір”, ПВСУ від 13.12.2016 року по справі № 306/17/16-а (№ в ЄДРСРУ 63749411)).

Звертаємось до місцевого загального суду, який розглядає даний адміністративний позов як адміністративний суд. Відповідачем в нашому випадку може бути лише працівник управління (відділу) поліції, м. Севастополя і м. Києва (тільки не міські або районні відділи).

В адміністративному позові згідно зі ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАСУ) зазначаємо найменування суду, до якого подаємо позов; П.І.Б. позивача, його адреса; П.І.Б., посада відповідача, посада, на якій він працює тощо; сам зміст позову; документи і докази, які додаються до позову (протокол про адмін. правопорушення, постанова про накладення штрафу тощо).

При наявності інших питань звертайтесь до юриста або канцелярії суду, де повинні допомогти з процесуальним оформленням позову.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Розгляд позову в суді відбувається не пізніше 2 місяців з дня відкриття провадження у справі. Водієві бажано бути присутнім в судовому засіданні, адже співробітники поліції до суду, як правило, не приходять, і якщо у вас будуть обгрунтовані доводи на вашу користь щодо вашої правоти, то суддя може скасувати постанову поліції про накладення штрафу.

 • 2) Оскарження постанови поліції до вищого органу або / та вищій посадовій особі

даіТакож є ефективним засобом досягнення справедливості, однак скаргу слід подавати в двох екземплярах: першу- на ім’я начальника управління (відділу) поліції, де працює інспектор, який наклав штраф, а другу — в обласне управління поліції, якому підконтрольний цей відділ. У скарзі обов’язково вказується орган, якому адресується скарга; ваше П.І.Б., адрес проживання; зміст скарги і прохання відмінити постанову інспектора; підпис і дата.

 • 3) Оскарження дій інспектора в прокуратуру також може принести позитивні результати. Тому і цю можливість обов’язково повинні використати!

даіЗгідно з положенням КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови про накладення штрафу, а якщо оскаржується таке притягнення до адміністративної відповідальності вами або прокурором, то не пізніше 15 днів З ДНЯ ЗАЛИШЕННЯ СКАРГИ (або подання прокурора) БЕЗ ЗАДОВОЛЕННЯ!!!

Не бійтеся оскаржувати неправомірність дій та рішень інспекторів поліції. Закон на вашій стороні!

Про оскарження протоколу про адміністративне правопорушення на відео:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 40 4,40 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.