Автор: 10.11.2015 Оновлено: 07.01.2020

дозвіл на зброю

Як отримати дозвіл на зброю в Україні? Це питання сьогодні все частіше задають українці. Крім цього, в суспільстві останнім часом часто йде обговорення законопроектів щодо можливості кожному громадянинові мати вогнепальну зброю.

Чи потрібна широка легалізація можливості кожному мати зброю та як отримати дозвіл на зброю і захистити себе за вже діючим законодавством України – поговоримо про це більш детально.

Важливо сказати, що згідно з Кримінальним кодексом України, всі громадяни можуть скористатися зброєю, будь-яким предметом або іншими засобами для захисту себе у разі нападу або вторгнення у їх житло чи інше приміщення. Але мало хто знає, що насправді далеко не кожен може бути власником зброї, а тим паче травматичної зброї.

Хто має право на зброю?

Право отримання дозволу на зброю належить виключно спеціальній категорії осіб, якими є:

 • співробітники правоохоронних органів та їх близькі родичі;
 • державні службовці;
 • військовослужбовці;
 • співробітники суду та їх близькі родичі;
 • народні депутати України;
 • журналісти.

На законних підставах всі українці можуть володіти тільки гладкоствольною мисливською (з 21 року), нарізною мисливською (з 25-річного віку) та пневматичною зброєю (з 18 років). Таку зброю можна носити тільки не зарядженою!

Нормативна база, щоб отримати дозвіл на зброю

 1. Постанова Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року № 576 „Про затвердження Положення про дозвільну систему”
 2. Постанова Кабінету Міністрів від 07 вересня 1993 року № 706 „Про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку і застосування спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії”
 3. Наказ МВС України від 29.12.2015 № 1644 “Про реалізацію повноважень Національної поліції України з видачі та анулювання дозволів”
 4. Наказ МВС від 21.08.1998 № 622 „Про затвердження Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07 жовтня 1998 року за № 637/3077
 5. Закон України “Про національну поліцію”
 6. Постанова Кабінету Міністрів України від 04 червня 2007 року № 795 „Перелік платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання”

Як отримати дозвіл на зброю?

Для того, щоб отримати дозвіл на зброю, необхідно пройти декілька етапів.

1. Купуємо і встановлюємо вдома сейф для зброї (приблизно 800 грн.)

Ставити потрібно не на видному місці, бажано в прихованому кутку кімнати, закріпити гвинтами як до підлоги, так і до стінок.

2. Проходимо медичну комісію – отримуємо медичну довідку (форма 127/о)

Ціна питання близько 160 грн. і 5 хв. в приватній лікарні, і до 300 грн. і 3-х годин в загальній поліклініці. Якщо збираєтесь окрім гладкоствольної зброї отримувати і нарізну, зробіть ксерокопію мед. довідки і скажіть про це інспекторові. Він перевіряє оригінал мед. довідки за формою №127/о, в справу покладе її копію, а оригінал віддасть для оформлення нарізної зброї.

3. Проходимо навчання і складаємо іспит

Пройти навчання і скласти іспит з матеріальної частини зброї, правил поводження з нею і її застосування – отримати Довідку про проходження вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування. Проходять курси в спеціальних тирах у вашому місті. Ціна питання – в районі 200 гривень. 

4. Подаємо документи

придбати зброю в україні

Щоб отримати дозвіл на гладкоствольну, мисливську зброю до підрозділів дозвільної системи МВС України потрібно подати наступні документи:

 • Заява на ім’я керівника органів внутрішніх справ про видачу дозволу. За місцем проживання заявника, заповнюється у відділі МВС.
 • Заповнену заяву – картку. Заповнюється у відділі МВС.
 • Мед. довідку про те, що протипоказань на придбання зброї немає. Форма 127/о. Ціна питання близько 160 грн.
 • Ксерокопію договору страхування. Близько 50 гривень. страховка розрахована на 3 роки.
 • Документ про те, що Ви пройшли курси по вивченню мат.частини зброї, правил її застосування і поводження з нею. Проходять курси в спеціальних тирах у вашому місті. Ціна питання – 200 гривень.
 • Довідка про відсутність судимостіЇї зараз не потрібно робити згідно із наказом МВС №745 від 11.10.2011, яким затверджені зміни до наказу МВС від 21.08.98 № 622 – і тепер в міліцію (дозвільну. систему) довідку про несудимість з міліції немає потреби подавати. Вони самі зобов’язані зробити запит про несудимість. В будь-якому випадку зараз таку довідку можна зробити безкоштовно онлайн.
 • Оригінал паспорта, його копія + 4 фотографії 3*4.
 • Квитанція про сплату за реєстрацію зброї:
 • 1) за послуги дозвільної системи – 18,00 грн;
 • 2) за послуги дозвільної системи – 9,00 грн;
 • 3) за дозвіл на придбання гладкоствольної зброї – 39,00 грн;
 • 4) за посвідчення на право зберігання і носіння зброї – 138,00 грн.

придбати зброю в україні, дозвіл на зброю

5. Оплачуємо послуги

Подаємо всі вищеназвані документи інспекторові, який перевіряє їх і видає Вам на оплату квитанцію. Після оплати послуг, що зазначені вище в квитанції, приносимо її інспекторові.

6. Після цього чекаємо 30 днів

За цей час дозвільна система МВС перевіряє заявника, відправляє дільничого перевірити наявність сейфу за вашою адресою проживання і так далі.