«Як не платити судовий збір при оскарженні постанови про адміністративне правопорушення?»

»»«Як не платити судовий збір при оскарженні постанови про адміністративне правопорушення?»
судовий збір, адміністративне правопорушення, постанова, про судовий збір

“Судовий збір за оскарження в суді постанови про адміністративне правопорушення не сплачується!”

Сьогодні розглянемо питання щодо того, чи треба платити судовий збір за оскарження в суді постанови про адміністративне правопорушення.

Інтернет сайти, які належать відомим “автоадвокатам”, стверджують, що “якщо водій з 7 листопада захоче оскаржити рішення поліцейського в суді, то це йому вийде невигідно. Адже з 1 вересня судовий збір за своїми розмірами перевищує розмір багатьох штрафів – він складає 0,4 від мінімальної зарплати (1378*0,4=551,2 грн.) “. Чи так це насправді?

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Питання щодо того, як оскаржити постанову про адміністративне правопорушення, ми раніше висвітлювали ТУТ. А щодо судового збору, хто повинен платити його, а хто звільнений від внесення державного мита в казну, детально розбирається у відповідному Законі “Про судовий збір”. Ми також нещодавно відповідали на подібне питання з приводу судового збору в статті  “Чому судовий збір в Україні зробив правосуддя тільки для обраних?”.

Також його висвітлюють й інші норми законодавства, про що чомусь багато хто забуває, коли вказують на те, що при оскарженні в суді постанови, пов’язаної з адміністративним правопорушенням, треба сплатити судовий збір у розмірі 551,2 грн.

І ось, якщо уважно вивчити це питання і прочитати статтю 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, можна знайти, що той, хто оскаржує постанову про адміністративне правопорушення, судовий збір не платить.

судовий збір, адміністративне правопорушення, постанова, про судовий збір

“В Єдиному реєстрі судових рішень на сьогодні немає жодного випадку, де суд зажадав оплати судового збору за оскарження постанови за КУпАП”

Поза сумнівом, в цьому питанні необхідно розрізняти судовий розгляд документів про притягнення суб’єкта до відповідальності адміністративного характеру, в повній відповідності з положеннями Кодексу України про адміністративні правопорушення, коли порушник отримує відповідне стягнення і судовий розгляд правопорушення згідно з кодексом адміністративного судочинства.

Справи, порядок слухання яких визначає Кодекс про адміністративні правопорушення, так само як і справи кримінального провадження, порядок розгляду яких встановлює Кримінальний процесуальний кодекс, не передбачають, згідно із законом України, сплати державного мита.

Ще на початку 2015 року Вищий адміністративний суд України виніс Постанову №2 від 23.01.2015 року “Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України “Про судовий збір” з офіційним роз’ясненням стосовно плати судового збору за подання позовної заяви про оскарження штрафу за порушення правил дорожнього руху. Постанова ВАС України чітко зазначає, що припис ч. 4 ст. 288 КУпАП не вступає в колізію з положеннями ст. 5 Закону України “Про судовий збір”, які встановлюють пільги стосовно оплати судового збору, оскільки коло вимог і осіб, які мають такі пільги згідно із ЗУ “Про судовий збір”, не є вичерпними.

До того ж, в Єдиному реєстрі судових рішень на сьогодні немає жодного прикладу, який підтверджував би, що суд зажадав оплати судового збору у тому випадку, коли робилося оскарження судового рішення, згідно з яким особа притягувалася до адміністративної відповідальності, підставою до якої були норми Кодексу про адміністративні правопорушення.

судовий збір, адміністративне правопорушення, постанова, про судовий збір

“Законодавство розмежовує судовий розгляд адміністративних справ і справ, пов’язаних з адміністративними правопорушеннями”

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Відмічу, що стаття 2 Кодексу адміністративного судочинства свідчить про те, що, згідно з правилами, адміністративне судочинство, в якому особа бажає оспорити професійну діяльність інших осіб, наділених владними повноваженнями, в галузі рішень, що приймаються ними, дій або бездіяльності, за винятком ситуацій, коли Конституція і закони України встановлюють для судочинства за фактом рішення, дії і бездіяльності суб’єкта влади інший порядок.

У статті 288 Кодексу про адміністративні правопорушення міститься інформація про те, що накладення судовим органом або посадовцем штрафних адміністративних санкцій за бажанням незгодного з цією постановою підлягає оскарженню.

Для цієї мети, нагадаю, треба звертатися в районний, міський або міськрайонний суд. Порядок оскарження визначає Кодекс адміністративного судочинства, особливості – Кодекс про адміністративні правопорушення.

З цього всього виходить, що українське законодавство передбачає наявність особливостей при судовому розгляді адміністративних справ і справ, пов’язаних з адміністративними правопорушеннями. Таким чином, за подання до суду адміністративного позову про відміну постанови у справі про адміністративне правопорушення, яким особа залучена до адмінвідповідальності і на яку накладений штраф, судовий збір не сплачується!

Про оскарження протоколу про адміністративну відповідальність від А до Я дивіться на відео нижче:

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 19 4,16 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

3 комментария

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Володимир Корзаченко

Справа № 362/4942/16-а - Васильківський міськрайонний суд Київської області (суддя Ковбель М.М.) вимагає сплати судового збору за подачу позову про оскарження постанови поліції по КУпАП (є в реєстрі)

2
Владислав

Справа № 308/12837/16-а Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області(суддя Світлик О.М.) Теж вимагає сплати судового збору за розгяд позовної заяви про оскарження постанови поліції по КУпАП!

Юрій Усманов
3
Юрій Усманов

Доброго дня, Владиславе! Практика з подібних справ щодо правомірної несплати судового збору ще не широко поширена. Тому кожного разу потрібно аргументувати свою позицію, як ми писали вище. Так, не всі судді погоджуються, мусимо визнати, але законодавчо така позиція правомірна. Вихід: або платити збір, або потрібно скаржитися на дії судді в Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.
Дякуємо!

Send this to a friend