голосуванняЯкщо раніше переселенці, які вимушено покинули свої домівки на Донбасі в зоні АТО, учасники АТО, які переїхали на тимчасове проживання в інше місце, майже не сподівалися прийти на вибори в Україні і проголосувати, то тепер для них з’явився реальний шанс.

Центральна виборча комісія України нещодавно істотно спростила процедуру зміни виборчої адреси для жителів Криму, Донецької і Луганської областей (переселенців), які переїхали в інші міста і села України.

Вибори в Україні: голос не за місцем реєстрації?

1. Прийти в орган ведення Державного реєстру виборців України, а саме:

ЦІКАВО ТАКОЖ:

  • в районі, районі в місті Києві – в структурний підрозділ районної державної адміністрації;
  • в місті обласного значення без районного поділу – у виконком міськради;
  • в районі міста обласного значення з районним поділом – у виконком райради в місті або структурний підрозділ створеного в районі виконкому міськради.

Детальний список цих органів опублікований на сайті ЦВК.

2. Пред’явити паспорт і подати заяву про зміну виборчої адреси.

При цьому ЦВК дозволила не подавати яких-небудь додаткових документів, що підтверджують тимчасову зміну місця проживання. Тобто ніяких договорів оренди, довідок з ЖЕКів або з місця роботи пред’являти не обов’язково.

3. Отримати посвідчення про тимчасову зміну виборчої адреси на нову.

Орган ведення Державного реєстру виборців після внесення змін до Реєстру видасть посвідчення про тимчасову зміну місця голосування.

Буде цікаво:  «Банкротство физических лиц: как по-новому не платить долги?»

4. Прийти на вибори в Україні за новим місцем проживання і проголосувати.

вибори в УкраїніНе забудьте взяти з собою посвідчення про зміну місця голосування! Щоб проголосувати на виборчій дільниці треба обов’язково пред’явити паспорт громадянина України.

Лише ті, хто нещодавно отримав громадянство України, можуть скористатися тимчасовим посвідченням громадянина України, а військовослужбовці термінової служби замість паспорта можуть пред’явити військовий квиток.

І, будь ласка, подумайти двічі, ні, краще тричі, за кого голосувати, “за політика-базіку-радикала, тому що добре говорить, особливо на камеру”, “за олігарха, бо він вже багатий і красти не буде”, “за земляка, адже він хоч і бандит, але свій”, “за комбата лише тому, що він крутий хлопець”, “за постачальника гречки під вибори” і так далі.

Український народ надто багато страждав через безвідповідальні та безтурботні попередні вибори в Україні. Давайте голосувати відповідально і контролювати роботу тих, за кого ми голосуємо!

Цікаве відео, для тих, хто ще сумнівається, йти на вибори чи ні: