«Як підготувати свідків до суду? Правильні показання свідків»

», Цивільне право»«Як підготувати свідків до суду? Правильні показання свідків»
показання свідків

“Кожний юрист знає, що в судовому процесі дуже важливим моментом є підготовка свідків до судового засідання”

Показання свідків – є важливим джерелом доказів як в кримінальному, так і в цивільному процессі. Практика показує, що нині суди майже завжди орієнтуються на документальні докази правоти тієї або іншої сторони.

Якщо ж таких доказів з якоїсь причини немає чи невистачає, то дуже важливими стають саме показання свідків, від яких може неабиякою мірою залежати і те, як все закінчиться. А тому дуже важливим моментом є підготовка свідків до судового засідання.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Навіщо готувати свідків?

“А хіба їх потрібно готувати”? На жаль, дуже поширена реакція людини, яка ще не “з’їла собаку” на судових розглядах. Насправді, готувати свідків, звичайно ж, треба. “Прийти і розповідати, що і як було” – це зовсім непрофесійний підхід.

Такий підхід на практиці часто обертається тим, що свідки плутаються, сперечаються один з одним, забувають якісь важливі речі, а то і починають повністю змінювати власні свідчення під тиском протилежної сторони, яка може користуватися моральною нестійкістю деяких свідків, щоб збити їх з пантелику і не дати розповісти все так, як було насправді.

Як підготувати свідків до судового засідання?

1. Фільтрування показань
показання свідків

“Підготовка та репетиція промови свідка – необхідний елемент для перемоги в суді”

В першу чергу, треба “відфільтрувати” всі показання свідків, щоб з’ясувати, що важливо, а що не важливо, що сприятиме вам в судовій перемозі, а що буде не на користь. З цього приводу влучно висловився Вінстон Черчилль, що найкраща імпровізація та, яка заздалегідь підготовлена.

Зрозуміло, далеко не все треба говорити. І вже тим більше, свідок не повинен розповідати в суді свою простору біографію, випадки з життя або, що він думає про тих чи інших людей в цілому.

За темою:  «Реформа освіти в Україні: 7 шокуючих ознак школи майбутнього!»

Як правило, всі ці відступи тільки дратують суд, а якщо вони постійно повторюються, і причому у різних свідків, то це може взагалі підірвати довіру до вашої позиції в цілому. Тому кожен свідок повинен знати, що йому говорити. Для цього потрібно також провести декілька репетицій – це дуже важливо для того, щоб в найвирішальніший момент свідки не розгубилися і виступили якнайкраще.

2. Запис показань

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Наступний важливий момент – це запис показань свідків. Якщо свідок підпише вам свої показання – це гарантія того, що щоб з ним не сталося, ви завжди зможете користуватися його показаннями і використати їх в суді. Крім цього, від задокументованих свідчень свідок вже не зможе просто так відмовитися, що також дуже принципово.

3. Професіоналізм

Нарешті, якщо ви хочете полегшити собі цю роботу – не перешкодить найняти професійного адвоката, про те, як це зробити писали раніше. Гарний спеціаліст зробить все, щоб ваші свідки дійсно викликали довіру, і тим самим підвищуть ваші шанси на перемогу.

Підходьте серйозно до подібних моментів і тоді перемога в суді буде за вами!

За матеріалами Блогу Павла Малиневського www.uadvokata.com.ua.

А ось, який цікавий підхід у Глеба Жиглова до роботи зі свідками з фільму “Місце зустрічі змінити не можна” на відео:

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 2 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

2016-11-19T22:11:47+00:00 Tags: |
Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to friend

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: