доржньо-транспортна пригода

Якщо з вами трапилася дорожньо-транспортна пригода (ДТП), – це не привід для виходу вас з під власного контролю, паніки та вчинення зайвих непотрібних провокуючих дій.

Перше, що вам необхідно зробити, – це викликати грамотного адвоката, а після цього ви вже зможете розслабитися і дозволити собі почати трошки хвилюватися про те, що сталося.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Проте, чітко пам’ятаєте, – без адвоката не підписуйте жодного паперу і не давайте жодного пояснення, оскільки ви знаходитимесь в психологічно шоковому стані і ваші дії навряд чи будуть грамотними і адекватними для пояснення вашої позиції співробітникам поліції.

У разі технічної неспроможності викликати адвоката, ви повинні прикласти максимум зусиль, щоб зібратися і провести усі необхідні дії, які дозволять надалі вашому адвокатові з мінімальними зусиллями і витратами захистити ваші інтереси.

При цьому, ви повинні чітко пам’ятати, що безграмотні дії, коли сталася дорожньо-транспортна пригода, найчастіше призводять до набагато плачевніших результатів, ніж саме ДТП.

Саме такі неправильні дії та помилки часто приводять до необгрунтованого обвинувачення водія і не рідко такі помилки дуже складно, а часом неможливо, виправити. Тому першочергові дії при ДТП повинен знати кожен водій.

Ні в якому разі не намагатися втекти з місця події, бо 99% таких горе-втікачів знаходять, а відсутність\втеча з місця події є обтяжуючою обставиною такого правопорушення.

Дорожньо-транспортна пригода (подія): корисні поради

доржньо-транспортна пригода

В першу чергу, після аварії необхідно зафіксувати обстановку місця скоєння ДТП. Зробіть фотознімки або зніміть на відеокамеру телефону. Такі матеріали ніколи не заважать для встановлення істини. Крім цього, категорично заборонено переміщати транспортні засоби або інші предмети в зоні ДТП, бо такі дії ляжуть призвести до втрати важливих доказів.

Далі, природно, слід звернув увагу на те, що “не виклик” спеціалізованих екстрених служб для рятування життя і здоров’я потерпілих, або залишення потерпілого без належної допомоги – це вже кримінальне правопорушення, тобто злочин.

Тому насамперед ви повинні потурбуватися про потерпілих (варто згадати про регуляні курси по меддопомозі на початковій військовій підготовці в школі) і хоч би елементарно викликати “швидку допомогу”. Після цього, зазвичай, дорожньо-транспортна пригода починається оформлюватися працівниками поліції.

Саме на цьому етапі часто водії вважають головною справою надати як можна детальніші свідчення. Типова помилка водіїв полягає в тому, що часто під дією шоку вони намагаються дати пояснення працівникам ДТП і такі свідчення досить суб’єктивні та викривлені, проте забуваючи, що в даному випадку права на помилку в них немає, зайві емоції та слова тільки можуть нашкодити всій ситуації.

Буде цікаво:  «Как получить возмещение ущерба, если на ваш автомобиль упало дерево?»

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Крім цього такі дії є помилкою з наступних причин:

  • По-перше, для працівників поліції найголовнішим завданням під час ДТП є правильна фіксація всіх обставин місця події. Навіть одна помилкова цифра або лінія може змінити всю ситуацію на вашу користь або зіграти проти вас, розвернувши всі докази на 180 градусів. Ви маєте повне право відмовитися підписувати схему події, пославшись на стресовий стан.
  • По-друге, ви також маєте право не давати жодних свідчень про обставини події. Таке право закріплене в ст. 63 Конституції України, де сказано, що будь-яка людина має право відмовитись свідчити проти себе, своїх родичів та членів сім’ї. При цьому ви маєте право не давати жодних пояснень з цього приводу.
  • По-третє, професіонали рекомендують на цьому етапі взагалі жодним чином не посилатися на неправомірність власних дій через інших осіб, дорожні служби, на погодні умови, побічні чинники, в будь-якому разі такі аргументи можна дати на будь-якому етапі провадження, але важливо пам’ятати, що тут діє принцип: “все, що ви скажете, буде використано проти вас в суді”. Тому на практиці перевагу має та сторона, яка дала менше свідчень одразу після ДТП, а тому може маневрувати і оперувати тими даними, які вона зібрала на власну користь.

доржньо-транспортна пригода

Зрозуміло, що дані правила ні в якому разі не гарантують вам звільнення від відповідальності за порушення ПДР, велику роль тут також грає багато суб’єктивних факторів, серед яких і низька кваліфікація спеціалістів, упередженість працівників поліції тощо, але дотримання їх значно понизить вірогідність негативного для вас результату (якщо уникнути його повністю не вдалося) і спростить захист, підвищивши при цьому його ефективність.

Не порушуйте правила дорожнього руху та будьте уважними на дорогах!

На відео невелика інструкція перших дій при ДТП:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 1 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.