позов про розірвання шлюбу, розірвання шлюбу

Які юридичні тонкощі потрібно врахувати перед тим, як подати позов про розірвання шлюбу та як грамотно його скласти? Нерідко трапляються випадки, коли подружжя більше не може мешкати під одним дахом та йде на відчайдушний крок – звертається до РАЦС чи до суду з позовом про розірвання шлюбу. Причому ініціатива, як правило, належить одному з подружжя, який ініціює судовий розгляд даної справи. З цього приводу раніше ми писали статті:

Сьогодні же поговоримо про те, як скласти позов про розірвання шлюбу та що для цього потрібно.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Що потрібно, щоб подати позов про розірвання шлюбу?

1. По-перше, потрібно зібрати необхідні документи: свідоцтво про шлюб, паспорт того, хто подає позов (позивач), ідентифікаційний код, а також свідоцтво про народження дитини. Це в тому випадку, якщо розірвання шлюбу здійснюється через суд. Наприклад, сімейний юрист в Одесі, самостійно допоможе в найкоротший строк зібрати всі документи.

позов про розірвання шлюбу, розірвання шлюбу

2. По-друге, на підставі вказаних документів слід скласти позов про розірвання шлюбу, який буде містити причини звернення до суду з даним позовом. Також обов’язково слід вказати, з ким із подружжя лишиться проживати дитина, чи маються майнові спори та яке прізвище лишить собі дружина: дівоче чи те, яке набула після реєстрації шлюбу.

розірвання шлюбу

Шлюб не може бути розірваний під час вагітності жінки або до спливу 1 року з моменту народження дитини.

Буде цікаво:  «Правила рибальства в Україні: всі права і обов'язки рибака і риби!»

позов про розірвання шлюбу, розірвання шлюбу

Якщо подружжя має спір стосовно розподілу спільного майна, то слід зазначити перелік майна, його вартість. У випадку поділу нерухомості – обов`язково проводиться оцінка спірного об`єкту (для визначення ціни позову та розміру судового збору).

розірвання шлюбу

Крім оцінки до позову додається копії правовстановлюючих документів на об`єкт. Якщо подружжя вирішило ділити меблі, побутову техніку, то також вказане майно слід оцінити (рекомендовано прикласти квитанції чи накладні, які б підтвердили час придбання спірних речей).

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

розірвання шлюбу

В прохальній частині позову про розірвання шлюбу позивач повинен вказати варіант розподілу спірного майна, а саме: чи він бажає половину майна в натурі чи половину вартості перелічених речей.

До вашої уваги пропонується стандартний зразок позову про розірвання шлюбу, в якому враховані певні особливості, про які ми говорили раніше:

позов про розірвання шлюбу, розірвання шлюбу

Зрозуміло, що для колишнього подружжя розірвання шлюбу є болючим процесом. До того ж при цьому часто зачіпаються інтереси дітей. Саме тому допомога адвоката, наприклад, на сайті advocat.od.ua, в цьому питанні є вкрай важливою, адже тільки грамотний спеціаліст допоможе врегулювати практично всі суперечки під час розлучення, залагодить розбіжності між подружжям мирним шляхом, організує переговори сторін, вміло підведе опонентів до прийняття компромісного рішення завдяки мирній угоді тощо. Досвідчений сімейний юрист допоможе батькам цивілізовано домовитися з питань спілкування з дитиною і аліментних відносин.

Більш детально про процедуру розірвання шлюбу, поділу майна, виплати аліментів дивіться на відео нижче:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 3 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Правова Консультація
Все про закон в інтимних подробицях!

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.