газове обладнання, газове обладнання на авто, гбо, газ на авто Газове обладнання на авто (ГБО) завжди користувалось попитом серед водіїв в Україні через свою вигідність у використанні. Тому наші користувачі часто питають нас про процес реєстрації газового обладнання на автомобіль, адже така процедура і взагалі її необхідність останнім часом ставляться під сумнів “прогресивними” автолюбителями. Тож сьогодні поговоримо про процедуру реєстрації ГБО і відповімо на супутні питання в цій сфері.

Чи потрібно реєструвати газове обладнання на автомобіль (ГБО)?

У мережі Інтернет, а так само серед автовласників існує певні міфи про те, що зовсім не обов’язково наново реєструвати транспортний засіб після зміни паливної системи в авто. Частенько, це стверджують ті люди, які нелегальним чином роблять заміну системи, або ж просто ті, хто просто використовує чужі реєстраційні документи, аргументуючи це тим, що ця процедура є лише “доповненням” до газового обладнання, так що воно абсолютно не підлягає контролю і відповідно не вимагає реєстрації в сервісному центрі.

Що говорить Закон? Основними вимоги до переобладнання транспортних засобів вказані в ст. 32 Закону України “Про дорожній рух”. Переобладнанням транспортного засобу є зміна параметрів його конструкції шляхом установки обладнання непередбаченого нормативно-технічною документацією для цього транспортного засобу і його перевірка відповідно до правил, стандартів і норм українського законодавства.

газове обладнання, газове обладнання на авто, гбо, газ на авто Той же пункт встановлює зобов’язання для суб’єктів господарювання у разі переобладнання п’яти і більше транспортних засобів впродовж року обов’язково мати відповідну нормативно-технічну документацію про право на цей вид переобладнання і свідоцтво про узгодження конструкції безпеки, що стосується безпеки на дорозі.

Допуск транспортних засобів з подібним переобладнанням до експлуатації здійснюється тільки після проведення необхідних випробувань і оформлення сертифікату відповідності. Переобладнання, що призводить до зміни облікових даних, повинно фіксуватися в його реєстраційних даних.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Такого роду переобладнання оформлюється у відповідному порядку, встановленим Кабінетом Міністрів України, затвердженому постановою №1388 (пункт 37). Про так зване “Дообладнання” ніякої мови бути не може, такого поняття зовсім не існує!

Тому деякі, так звані “майстри”, не бажаючи відповідати за шкоду, нанесену своїми маніпуляціями, лише поширюють чутки, пропонують заплатити за устаткування і його монтаж значно “заощадивши” при цьому на оформленні і проведенні перевірки документів.

Так звані “майстри” часто стверджують, вводячи автовласників в оману, що за експлуатацію незареєстрованого транспортного засобу ніякої відповідальності не передбачено або в крайньому випадку її можна буде уникнути. Не вірте їм!

Погодившись, наївні автовласники самі ж позбавляють себе права пред’являти які-небудь претензії, не кажучи вже про матеріальну компенсацію за нанесені витрати в подібних ситуаціях. Таким чином наражають на небезпеку не лише себе, але й інших водіїв і пішоходів.

Буде цікаво:  «Обов'язковий техогляд авто: чому повертається та які нововведення?»

Тому, реєстрація газового обладнання на автомобіль (ГБО) обов’язкова в Україні!

Порядок реєстрації і строки

газове обладнання, газове обладнання на авто, гбо, газ на авто Тепер давайте поговоримо про порядки і строки реєстрації. Реєстрація ГБО відбувається таким чином:

1) Власник транспортного засобу або його представник за дорученням звертається в сервісний центр МВС України, щоб внести записи про проведення переобладнання в реєстраційний документ.

2) Транспортний засіб із вже переобладненою системою повинен оглянути експерт МВС і підтвердити відповідність номерів агрегатів, вказаних в документах. А співробітник сервісного центру у свою чергу встановлює відповідність конструкції, а саме: наявність номерів, кількості балонів, розташування і кріплення відповідно до норм безпеки, маси транспортного засобу і його вантажопідйомності і так далі.

3) Строк для такого звернення складає 10 днів після монтажу газового обладнання. Потім проводиться перевірка на відсутність обмежень для подальшої перереєстрації.

Газове обладнання (ГБО): документи

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Перелік приведений в Порядку реєстрації і включає:

  1. Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу у разі, якщо авто вже було зареєстроване на території України або пакет документів для проведення першої реєстрації;
  2. Документ, що засвідчує особу власника (як правило, це паспорт). У разі звернення представника, його паспорт і доручення з правом проводити подібне переобладнання;
  3. Ідентифікаційний номер платника податків;
  4. Свідоцтво про узгодження конструкції;
  5. Копія діючого сертифікату (оригінал не обов’язковий);
  6. Два акта прийому-передачі. Перший за формою 3 або 4 (залежно від газу – пропан або метан). Другий за формою 6, які приведені в додатках до Порядку реєстрації;
  7. Квитанція про сплату за перереєстрацію.

Вартість реєстрації ГБО

Відповідь досить проста, при подібному переобладнанні автомобіля, виробленому в СНД, без заміни на ньому держномерів, вартість складає близько 350 гривен.

Та ж процедура, але на іномарках складає близько 400 гривен. Якщо ж при цьому з’явиться необхідність замінити номери, можна сміливо додати ще близько 100 гривен за комплект.

Отже, як бачите, процедура реєстрації газового обладнання на авто (ГБО) не складна, але вона необхідна, адже в іншому разі переобладнання вашого авто ГБО буде вважатися незаконним, а тому прийдеться заплатити значний штраф.

Дивіться також про нещодавну ініціативу Кабміну, але поки що не введену в дію, щодо ускладнення процедури реєстрації ГБО на відео:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 3 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.