заява в поліцію, заява про вчинення злочину

Заява в поліцію про вчинення злочину – це перший крок до покарання винних. Як подати таку заяву, щоб поліція негайно відреагувала на неї? Читайте далі! В кінці обов’язково додаємо зразок такої заяви!

Заява в поліцію про вчинення злочину: як скласти?

При написанні заяви про злочин в поліцію треба враховувати те, що з 19.11.2012 року в Україні почав діяти новий Кримінальний процесуальний кодекс (далі – КПК). Тому при складанні заяви в поліцію про скоєння злочину треба враховувати нові вимоги законодавства України з цього питання.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Так, відповідно до перехідних положень, якщо на момент вступу в силу нового кодексу провадження (справа) не було передане до суду, розслідування у такій справі повинне здійснюватися за правилами нового КПК. Досудове розслідування вважається відкритим з моменту внесення інформації про скоєння злочину в Єдиний реєстр досудових розслідувань (далі – ЕРДР).

Іншими словами, повідомлення може бути подане не лише відносно злочинів, здійснених після 19.11.2012 року, але й тих, які були скоєні раніше. Головне в цьому питанні – дотримання строків притягнення особи до кримінальної відповідальності, які передбачені в статті 49 Кримінального кодексу України (далі – УК).

Відповідно до пунктів 1.3 і 1.4 Положень про порядок ведення ЄРДР, затвердженого наказом Генерального прокурора України № 69 від 17.08.2012 року, заява в поліцію про скоєння злочину може вважатися поданою тільки з моменту попередження заявника під розпис про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення. Виключенням з цього правила є випадки отримання сповіщення поштою, іншими засобами зв’язку, відрядження або непритомний стан заявника т.п.

заява в поліцію, заява про вчинення злочину

На нашу думку, цей момент може бути використаний проти заявників і потерпілих, оскільки, якщо представник поліції під час прийняття заяви не повідомить особу про кримінальну відповідальність, у нього будуть формальні підстави не вносити отриману інформацію в ЄРДР. Щоб уникнути подібних ситуацій, документи в поліцію краще всього подавати цінним листом з описом додатків через пошту.

Для підстраховування в листі також можна вказати про те, що заявник ознайомлений з положеннями статті 383 КК, що передбачає відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про скоєння злочину. Інформація про злочин має бути внесена слідчим або прокурором в ЄРДР не пізніше за 24 години.

Якщо повідомлення було подане потерпілим, він також має право отримати документ, що підтверджує факт його подання і реєстрації (п. 2 ч. 2 ст. 56 КПК). Така інформація надається у вигляді виписки, в якій вказується номер кримінального провадження, дата надходження повідомлення, прізвище та ініціали заявника або потерпілого, дата внесення в ЄРДР, орган, що здійснює досудове розслідування, правова кваліфікація і фабула можливого злочину.

Буде цікаво:  «Увага! Що робити, якщо на вас оформили чужий кредит?»

На сьогодні за загальним правилом заява про злочин повинна подаватися в поліцію, оскільки розслідування більшості кримінальних злочинів входить до  підслідності працівників поліції. До виключень віднесені випадки вчинення злочинів самими працівниками правоохоронних органів, суддями, а також посадовцями, які віднесені до 1-3 категорії державних службовців. Розслідування цих злочинів доки здійснюється слідчими органів прокуратури (п. 1 Перехідних положень КПК).

заява в поліцію, заява в поліцію про вчинення злочину

Пропонуємо до вашої уваги приклад заяви про злочин від імені потерпілої особи. Вказаний бланк можна використати при зверненні у будь-які правоохоронні органи, у тому числі при складанні повідомлення про крадіжку, про шахрайство, про загрози, про побиття, про хуліганство, про побої, про здирство і так далі.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Скачать (DOCX, 14KB)

Треба також відмітити, що заява повинна подаватися за місцем скоєння злочину, а якщо таке місце визначити неможливо, то питання місця проведення досудового розслідування вирішується прокурором з урахуванням місця виявлення ознак злочину, місцезнаходження більшості свідків або підозрюваного, а також місця, де було закінчено правопорушення або настали його наслідки тощо.

Проте, якщо повідомлення буде подане з порушенням цього правила, то це не може бути підставою для відмови в його прийнятті, оскільки згідно з ч. 2 ст. 218 КПК слідчий зобов’язаний проводити розслідування до тих пір, поки прокурор не визначить іншу підслідність.

За матеріалами Блогу Павла Малиневського www.uadvokata.com.ua.

Заява в поліцію про вчинення злочину та важливі моменти написання такої заяви на відео:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 14 4,71 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

11 комментариев

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Володимир

3 років тому мене і моїх родичів побив сусід Лозинський Орест , що проживає в м.Дрогобич по вул . Зварицькій , справу передано в суд який дотепер триває , штучно затягується ,сусід далі поводить себе зухвало та ще більше знахабнів відчуваючи свою непокараність .Куди дзвонити і до кого звертатись ? Нещодавно племінник мого кривдника Лозинський Ігор привселюдно мена копнув в сідницю на що я написав заяву в поліцію м.Дрогобича наразі навіть до дільничого мене не викликали для дачі показів .будь ласка допоможіть!!! а то вже набридло терпіти наругу!!!

Юрій Усманов
2
Юрій Усманов

Доброго дня, Володимире!

В таких випадках потрібно звертатись до прокуратури, писати скарги на бездіяльність поліції. Будь ласка, зателефонуйте нам, ми обов'язково вам допоможемо! (телефон вгорі праворуч)

Дякуємо за звернення!

3
Іван

Доброго дня !Банк надав мені не повну інформацію по картці що призвело до втрати часу та нервів,на скаргу відреагували та визнали некомпетентність ,що порадите?

Юрій Усманов
4
Юрій Усманов

Не зрозуміла ситуація з тієї інформації, що вам була надана. Просіть компенсацію у банку.
Дякуємо!

Юрій Усманов
5
Юрій Усманов

Доброго дня, Іване!Як ваше питання стосується заяви в поліцію про злочин? З приводу чого чи кого давати пораду?
Дякуємо.

6
Вика

Доброго дня!
Как поступать (как подать заявление про злочин), если в суде (гражданский иск об истребовании денег) представителю истца вскрылись признаки уголовного преступления (мошенничество) со стороны ответчика и третьего лица, но сама истец временно выехала заграницу? (т.е., истец не может подать лично заявление про злочин, её нет пока).

Юрій Усманов
7
Юрій Усманов

Доброго дня, Віко!
Це не заважає вам подати заяву про кримінальне правопорушення в поліцію, навіть, якщо відсутня потерпіла особа.
Дякуємо за звернення!

8
Юрій шевчук

Проти мене було скоено злочин а саме мошейнічество з заволодінням моіх коштів в суммі 4000 грн.
Мною була викликана поліція та сладена власноруч заява про злочин.
Чи потрібно продублювати заяву онлайн через інтернет?
Бо є підстави сумніватись в відеритті кримінальноі справи.

Юрій Усманов
9
Юрій Усманов

Доброго дня, Юрію! Чи внесені дані до ЄРДР (реєстру кримінальних проваджень)? Якщо ні (скоріш за все), вам необхідно звернутись із заявою (БЕЗКОШТОВНО, адже ви як потерпіла особа не сплачуєте судовий збір) до суду, де вказуєте про необхідність внесення факту викрадення вашого майна до ЄРДР.

Як правило, протягом 3-х днів суд розглядає заяву і виносить рішення, в якому зобов’язує конкретний відділ поліції внести дані до ЄРДР. Тільки після внесення даних в ЄРДР будуть проводитися оперативно-розшукові, слідчі дії. Можливо в подальшому знадобиться писати запити, скарги задля отримання інформації про стан розслідування провадження тощо.

Тобто на першому етапі потрібне звернення до суду з вимогою до відділу поліції внести дані в ЄРДР. Якщо потрібна буде допомога, ми з радістю готові будемо вам підготувати всі необхідні документи. Дякуємо за звернення!

10
Варвара

Додатки до заяви про злочин визнаються доказами у справі, чи слідчий повинен після внесення відомостей в ЄРДР витребувати документи офіційно?

11
Вікторіія

Доброго дня!
У нас виникла проблема підчас автобусного перевезення послуги які нам надавала певна компанія. Вони загубили мою валізу і створили багато незручностей. Ми зразу ж написали заяву у поліцію про крадіжку. Хочу запитати чи прпвильний тип заяви ми подали і чи цього вистачить щоб вимагати компенсацію від компанії, яка недотримала своїх обов'язків як перевізник.