звільнення за власним бажанням

“Знати, як правильно звільнитися, щоб не наробити помилок, є дуже важливим для працівників”

Дорогі друзі, сьогодні розповімо про те, як правильно здійснити звільнення за власним бажанням. Розірвання трудового договору є делікатним питанням для багатьох працівників, а тому знати, як правильно звільнитися, щоб не наробити помилок, є дуже важливим для працюючих людей.

Звільнення за власним бажанням може мати різні причини. Наприклад, запропонували кращі умови роботи на іншій фірмі, не виплачують заробітну плату, ненормований робочий графік тощо. У кожного причина може бути своя.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Але ми, в тому числі і як юристи, і як працівники, не раз були свідками того, що після подання заяви на звільнення за власним бажанням роботодавець продовжував ігнорувати права працівника, не ставив відмітки про вхідний номер на його екземплярі заяви, не підписував наказ працівника на звільнення за власним бажанням, не виплачував належних при звільненні коштів.

Також дуже часто виникало питання про необхідність продовжувати роботу ще протягом двох тижнів. Дійсно, наше законодавство передбачає, що працівник має право на припинення трудового договору, який укладений на невизначений строк, попередив при цьому роботодавця за два тижні. Але це загальне правило, і воно має свої виключення.

Тому, якщо не хочеться продовжувати трудові відносини з підприємством, працівник має право на звільнення за власним бажанням в зазначений їм термін. Наприклад, в день отримання підприємством заяви працівника на звільнення за власним бажанням.

звільнення за власним бажанням

“Працівник має право на звільнення за власним бажанням в зазначений їм термін, але за певних підстав”

Стаття 38 Кодексу законів про працю України передбачає, що підставою звільнення за власним бажанням, тобто для розірвання трудового договору є переїзд працівника на нове місце проживання або невиконання роботодавцем законодавства про працю. Є і інші підстави, але, як правило, вживаються юристами рідше, ніж перші дві.

За темою:  «Лайфхак: як успішно пройти співбесіду на роботу в юридичну фірму!»

Наведені нами приклади універсальні і можуть використовуватися практично у будь-якій ситуації. Їх позитивною стороною є і те, що будь-який працівник може мати декілька місць проживання (ч.6 ст.29 Цивільного кодексу України). Краще всього вказувати адресу своїх батьків, родичів або знайомих, які живуть в іншому місті. Це дозволить оперативно отримувати кореспонденцію і швидко реагувати на отримані листи.

Планувати переїхати в інше місто і фактично змінити місце проживання – різні речі. А плани в усіх дуже часто змінюються.

[stextbox id=”warning”]Ніяких документів щодо вашого переїзду для звільнення з роботи за власним бажанням  працівник надавати не повинен![/stextbox]
звільнення за власним бажанням

“При звільненні працівник має право витребовувати від роботодавця вислати трудову книжку поштою з доставкою”

Що стосується другої підстави, то несвоєчасна виплата заробітної плати також може бути приводом для виникнення у працівника права на звільнення за власним бажанням у визначений їм термін і привести до припинення трудового договору.

Нагадаю, що відповідно до трудового законодавства заробітна плата повинна виплачуватися працівникові не рідше двох разів на місяць (ст. 115 Кодексу законів про працю України).

Ще один важливий момент полягає у тому, що у заяві на звільнення за власним бажанням доцільно вказати номер банківського рахунку працівника! У такому разі роботодавець не зможе послатися на те, що він був згоден виплатити гроші, але працівник за грошима не приходив.

Приклад заяви на звільнення за власним бажанням:

За темою:  «Цивільно-правовий договір VS трудовий договір - де підвох?»

Скачать (DOC, 30KB)

Також в заяві на звільнення з роботи за власним бажанням можна вказати про те, щоб роботодавець вислав трудову книжку поштою з доставкою і описом додатків на нову адресу працівника. Таке право надане працівникові згідно з п. 4.2. Інструкції про порядок ведення трудових книжок від 29.07.1993 року № 58. Відправляти заяву на звільнення за власним бажанням краще цінним листом з описом додатків і повідомленням про вручення. Письмові докази відправки документів зможуть убезпечити працівника від багатьох неприємних ситуацій.

За матеріалами Блогу Павла Малиневського www.uadvokata.com.ua.

Про звільнення з роботи за власним бажанням та порядок такого звільнення на відео: