звільнення за власним бажанням

Дорогі друзі, сьогодні розповімо про те, як правильно здійснити звільнення за власним бажанням. Розірвання трудового договору є делікатним питанням для багатьох працівників, а тому знати, як правильно звільнитися, щоб не наробити помилок, є дуже важливим для працюючих людей.

Звільнення за власним бажанням може мати різні причини. Наприклад, запропонували кращі умови роботи на іншій фірмі, не виплачують заробітну плату, ненормований робочий графік тощо. У кожного причина може бути своя.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Але ми, в тому числі і як юристи, і як працівники, не раз були свідками того, що після подання заяви на звільнення за власним бажанням роботодавець продовжував ігнорувати права працівника, не ставив відмітки про вхідний номер на його екземплярі заяви, не підписував наказ працівника на звільнення, не виплачував належних при звільненні коштів.

Закон про звільнення за власним бажанням

Дуже часто виникало питання про необхідність продовжувати роботу ще протягом 2-ох тижнів. Дійсно, наше законодавство передбачає, що працівник має право на припинення трудового договору, який укладений на невизначений строк, попередив при цьому роботодавця за два тижні. Але це загальне правило, і воно має свої виключення.

звільнення за власним бажанням

Тому, якщо не хочеться продовжувати трудові відносини з підприємством, працівник має право на звільнення за власним бажанням в зазначений їм термін. Наприклад, в день отримання підприємством заяви працівника на звільнення.

звільнення за власним бажанням

Стаття 38 Кодексу законів про працю України передбачає, що підставою звільнення за власним бажанням, тобто для розірвання трудового договору є переїзд працівника на нове місце проживання або невиконання роботодавцем законодавства про працю. Є і інші підстави, але, як правило, вживаються юристами рідше, ніж перші дві.

Наведені нами приклади універсальні і можуть використовуватися практично у будь-якій ситуації. Їх позитивною стороною є і те, що будь-який працівник може мати декілька місць проживання (ч.6 ст.29 Цивільного кодексу України). Краще всього вказувати адресу своїх батьків, родичів або знайомих, які живуть в іншому місті. Це дозволить оперативно отримувати кореспонденцію і швидко реагувати на отримані листи.

Приклад заяви на звільнення за власним бажанням:

Скачать (DOC, 30KB)

Буде цікаво:  «Невиплата заробітної плати: що робити і куди звертатися працівнику?»

Планувати переїхати в інше місто і фактично змінити місце проживання – різні речі. А плани в усіх дуже часто змінюються.

Ніяких документів щодо вашого переїзду для звільнення з роботи за власним бажанням  працівник надавати не повинен!

Що стосується другої підстави, то несвоєчасна виплата заробітної плати також може бути приводом для виникнення у працівника права на звільнення у визначений їм термін і привести до припинення трудового договору.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Нагадаю, що відповідно до трудового законодавства заробітна плата повинна виплачуватися працівникові не рідше двох разів на місяць (ст. 115 Кодексу законів про працю України).

Ще один важливий момент полягає у тому, що у заяві на звільнення за вашим бажанням доцільно вказати номер банківського рахунку працівника! У такому разі роботодавець не зможе послатися на те, що він був згоден виплатити гроші, але працівник за грошима не приходив.

Також в заяві на звільнення з роботи за вашим бажанням можна вказати про те, щоб роботодавець вислав трудову книжку поштою з доставкою і описом додатків на нову адресу працівника. Таке право надане працівникові згідно з п. 4.2. Інструкції про порядок ведення трудових книжок від 29.07.1993 року № 58. Відправляти заяву на звільнення краще цінним листом з описом додатків і повідомленням про вручення. Письмові докази відправки документів зможуть убезпечити працівника від багатьох неприємних ситуацій.

За матеріалами www.uadvokata.com.ua.

Про звільнення з роботи за власним бажанням та порядок такого звільнення на відео:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 52 4,71 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

46 комментариев

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Олександра

Чи має право роботодавець заставити написати заяву на звільнення або скорочений роб. день робітника, який вийшов на пенсію, для влаштування на його місце іншого. Виконую обов'язки на 200%, зауважень за весь час роботи не було.

2
Инна

Добрый день, сложилась ситуация, я более 10 лет работала директором на ООО. 01 сентября 2017 г я написала заявление по собственному.Учредитель его подписал и дал указание гл. бух-ру оформить. Однако никто ничего официально не сделал. Когда я сама поехала в гос реестр мне сказали что нужен протокол подписанный учредителем и нотариально заверен. Но учредитель начал (отмораживаться) типа где я возьму нового директора, тем более что фирма прекратила деятельность, а возлагать на себя обязанности он не хочет. Получается я в рабстве на всю оставшуюся жизнь ?????

Юрій Усманов
3
Юрій Усманов

Добрый день, Инна! Учредитель обязан подписать ваше заявление об увольнении. Обращайтесь с жалобой на действия учредителя в Державну інспекцію України з питань праці, если вы работали по трудовому договору. Если по контракту - смотрите условия одностороннего прекращения отношений в самом контракте.
Спасибо за обращение.

4
Марина

Добрий день хотіла запитати в мене чоловік участник бойових дій чи має він право звільнитись з роботи без відпрацювання 2 тижнів якщо так то який це закон

Юрій Усманов
5
Юрій Усманов

Доброго дня! Прочитайте статтю повністю вище. Все ж написано. Якщо є підстави для звільнення дострокового, то можете не відпрацьовувати. Дякую.

Загрузить еще