референдум brexit, шотландія brexit єс, референдум у великобританії, Референдум Brexit 2016 року і прийняття на ньому рішення про вихід Великобританії з Європейського Союзу призвело не тільки до початку істотних змін на міжнародній арені, а й до певних протиріч всередині самої держави.

Так, результат референдуму в черговий раз засвідчив, що Шотландія не підтримала референдум Brexit і хотіла б залишитися в ЄС, більше того, на сьогоднішній час обговорюється питання про проведення власного референдуму про вихід зі Сполученого Королівства.

Це не перший раз, коли Шотландія заявляла про бажання стати незалежною. Ще в 1979 р. поставало питання про передачу частини державних функцій від центру до периферії, проте через невелику явку виборців (63,6 %) прибічники децентралізації управління не отримали достатньої кількості голосів та лише після 20 років були проведені бажані реформи.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Наступним кроком було проведення нещодавнього референдуму у 2014 році з приводу виходу Шотландії зі складу Великої Британії. Основними проблемами, що спонукали до таких дій були історичне минуле, соціальна відмінність шотландців від англійців, потреба самостійно розпоряджатися власними ресурсами й податками та вирішувати внутрішньодержавні справи.

Проте чи не найважливішим питанням була подальша приналежність Шотландії до Європейського Союзу, адже разом із отриманням свободи, державі потрібно би було подавати заявку на набуття членства, яку повинні схвалити усі держави-члени Європейського Союзу.

Зрозуміло, що Британія в жодному разі не допустила би Шотландію до Європейського Союзу як окрему країну-учасницю. Таким чином, цілком зрозумілим стало небажання населення виходити зі складу Сполученого Королівства, що і стало наслідком голосування на референдумі.

референдум brexit, шотландія brexit єс, референдум у великобританії, Однак із початком процесу виходу Великої Британії з Європейського Союзу, Шотландія знову виступила з ініціативою проведення власного референдуму. 28 березня 2017 року депутати парламенту Шотландії проголосували за проведення нового референдуму про незалежність регіону, після чого Перший міністр Шотландії відправила офіційного листа до прем’єр-міністра Великобританії з офіційним запитом на дозвіл вчинити такі дії. Тобто лишу після дозволу Сполученого Королівства Шотландія зможе провести наступний референдум.

Буде цікаво:  «Автоломбард: на що звернути увагу, коли берете кредит готівкою?»

Референдум Brexit і Шотландія?

Щодо подальшого членства Шотландії в Європейському Союзі можливо декілька варіантів.

1. Перший – набуття самостійності та вступ до Європейського Союзу як незалежної держави

В такому разі проблемними виступають питання правонаступництва між Великою Британію та Шотландією, правовий статус міжнародних угод Європейського Союзу змішаного типу, попередній особливий статус Шотландії щодо аспектів валютного ринку, Шенгенського права, у сфері справедливості та внутрішніх справ.

референдум brexit, шотландія brexit єс, референдум у великобританії, 2. Другий варіант – автономія Шотландії у складі Сполученого Королівства із поширенням на неї правового режиму Європейського Союзу

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Для цього необхідно буде внести зміни в установчі договори Європейського Союзу та окреслити його зовнішні кордони. Такий хід подій задовольнить інтереси всіх сторін, оскільки Шотландія залишить бажане членство в Європейському Союзі та не покине Велику Британію, тим самим зменшить негативні наслідки виходу останньої із Союзу.

3. Найбільш вірогідним на сьогодні є третій варіант – прем’єр-міністр Великої Британії взагалі не дозволить проведення референдуму

Скоріш за все буде саме так, адже через Brexit на державу найімовірніше будуть покладені досить великі платіжні зобов’язання, задоволення яких легше можна буде здійснити за наявності чотирьох, а не трьох держав.

Отже, здається правильним вважати, що будь-яке рішення і будь-який наслідок виходу Великої Британії з Європейського Союзу неминуче призведе до змін у міжнародній спільноті, які неминуче матимуть вплив на внутрішні справи Сполученого Королівства. Замовчування проблем Шотландії та неврахування її інтересів в жодному разі не сприятимуть подальшому становленню стабільності та ефективності державного управління всередині держави. Для подальшої гармонізації відносин між усіма сторонами потрібно проявити послідовність і стійкість у проведенні реформ та врахуванні інтересів всіх сторін.

Автор: юрист, Катерина Щербакова

Дивіться на відео думку Ніколи Стерджен, першого міністра Шотландії, про референдум Brexit і подальшу долю Шотландії у відносинах з Великобританією та ЄС:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 2 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Правова Консультація
Все про закон в інтимних подробицях!

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.