Автор: 25.03.2016 Оновлено: 07.08.2021

реєстр нерухомого майнаДержавний реєстр речових прав на нерухоме майно (реєстр нерухомого майна) в Україні є прекрасним сервісом, багатогранність і користь від якого на сьогодні ще не кожен встиг оцінити.

Як же користуватись реєстром нерухомості, щоб легко і швидко знаходити будинки, квартири, землі будь-кого в Україні, а також уберегти себе від деяких помилок, що призводять до неправильного результату в пошуку? Надаємо інструкцію в інфографіці!

1. Як почати шукати в реєстрі нерухомого майна?

Щоб знайти інформацію в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (kap.minjust.gov.ua), треба пройти авторизацію, яка можлива лише за допомогою Електронного цифрового підпису (раніше можна було авторизуватись за допомогою також ID-банкінгу чи email MAIL.GOV.UA).

Якщо у вас відсутній ЕЦП, то ми із задоволенням допоможемо вам отримати довідку про будь-яку нерухомість протягом 15 хвилин, для цього потрібно натиснути на кнопку ОТРИМАТИ ДОВІДКУ і потім подзвонити чи написати нам (Контакти), щоб повідомити адрес нерухомості чи ПІБ власника.

Отримати витяг з реєстру нерухомості

Авторизація за допомогою ЕЦП – єдиний на сьогодні спосіб ідентифікації, оскільки для того, щоб отримати такий ключ, необхідно реально написати заяву, підтвердити особу і пройти певну процедуру з його отримання в Мін’юсті.

Але такий підпис дає вам можливість не лише дивитися інформацію, що містить реєстр нерухомого майна, але і подавати заяви на реєстрацію та інше, що буде прирівняно до живого подання заяви.

Читайте також

: «Як в реєстрі власників транспортних засобів дізнатись про авто сусіда?»

2. Подання заявки

Після того, як ви пройшли авторизацію, потрібно подати заявку на отримання інформації з реєстру нерухомого майна. На даний момент, пошук інформації можливий за наступними параметрами:

  • адреса нерухомості,
  • реєстраційний номер об’єкту нерухомості,
  • кадастровий номер земельної ділянки,
  • а також інформація про фізичну або юридичну особу.

У цьому віконці, куди вас переправила система, ставимо “галочку” в потрібному місці і тиснемо “Далі”.

державний реєстр речових прав, державний реєстр речових прав на нерухоме майно, реєстр нерухомостіНаступне вікно, з’являється залежно від того, що ви вибрали раніше:

  • якщо це, скажімо, реєстраційний або кадастровий номер, то з’явиться віконце з одним полем, в яке необхідно ввести номер.
  • якщо ви вибрали, наприклад, пошук за адресою, то у відповідних полях необхідно вказати назву населеного пункту, вулиці, номер будинку, номер квартири та інші елементи адреси, корпус, блок й інше.
  • якщо вибрати пошук за юрособою, то обов’язково вводиться код ЄДРПОУ.

Після того, як ви заповнили відповідні пошукові поля, натисніть “Далі”. Пошук почався. Якщо державний реєстр нерухомості за вашими пошуковими параметрами не має відповідної інформації, то спливе відповідне повідомлення, якщо ж є, то з’явиться форма для оплати. Слід сказати, що це дуже зручно, що спочатку відбувається пошук, а потім оплата. Тому що це забезпечує уникнення “помилкових” запитів.

Якщо платіжне віконце з’явилося, це означає, що інформація за вашим запитом в Реєстрі є і щоб отримати витяг потрібно лише здійснити оплатиту. Оплата відбувається через інтернет і вартість послуги складає 30 грн.

Надалі, з’явиться ще форма для отримання на електронну пошту квитанції, яку можна не заповнювати. Після чого з’явиться Інформаційна довідка, в якій буде вказана інформація з реєстру речових прав за вашим запитом. Це файл в “PDF” форматі. Зазвичай приходить ще і копія на пошту на MAIL.GOV.UA.

державний реєстр речових прав, державний реєстр речових прав на нерухоме майно, реєстр нерухомості,

Це і вся процедура. Варто наголосити, що ви отримуєте не просто файл, а це є офіційним документом, який можна перевірити через цей же сайт, і його можна подавати до державних установ. Документ від нотаріуса або державного реєстратора відрізнятися від вашого майже не буде. Ні друку, ні підпису, ні штампу вони вже не ставлять!!!

Реєстр нерухомого майна: тонкощі пошуку

А. Реєстр нерухомого майна: пошук за фізичною особою

реєстр нерухомого майна, державний реєстр речових прав, державний реєстр речових прав на нерухоме майно, реєстр нерухомості,

Пошук можна проводити або по ПІБ, або по ІПН, або ж по серії і номеру паспорта. Чи варто говорити, що найбільш якісний результат виходить при пошуку за ідентифікаційним номером (ІПН)? Радимо користуватися тільки ним.

Інші параметри використовувати тільки за відсутності ІПН. Хоча, справедливості заради, скажемо, без ІПН, це у більшості випадків дуже трудомістко, а іноді і марно.

Річ у тому, що при пошуку по ПІБ, система видасть вам всіх повних тезків по всій Україні. І якщо це якесь рідкісне прізвище і ім’я, то результат може бути вдалим. Але якщо це Шевченко, Петренко та ім’я з популярних, то вийде величезний список. У якому всі з однаковими ПІБ, і хто вам потрібний, залишається тільки здогадуватися.

Що стосується пошуку за серією і номером паспорта, то без заповнення ще хоч би одного поля, воно просто не працює. Видається відповідь, що інформації в реєстрі немає.державний реєстр речових прав, державний реєстр речових прав на нерухоме майно, реєстр нерухомості

Б. Збільшення параметрів пошуку

На відміну від роботи інших баз даних, при збільшенні параметрів пошуку, наприклад, прізвище, ІПН, результат стає не точнішим, що було б логічним, а навпаки, ще ширшим. Експерименти із запитами показали, що можна задати ПІБ однієї людини, а ІПН іншої і у результаті ви отримаєте інформацію скопом, причому не всю.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Цікаво ще і те, що шукати за одним лише прізвищем не можна, програма не пускає. Але, якщо заповнити поле прізвище і ввести які-небудь серію і код паспорта, то цей блок в програмі не спрацьовує і видається результат по записах з конкретним прізвищем. Чому так, є різні припущення. Можливо закладено спеціально.

Дивіться також: «Безкоштовний спосіб державної реєстрації речових прав на нерухомість!»

Як висновок, хочеться зазначити, що для того, щоб отримати якісну інформацію, треба мати ІПН людини. Без нього, все значно ускладнюється.

P.S. Пам’ятайте також, що інформації про право власності, яке виникло до 2010 року, в реєстрі може і не бути, оскільки реєстр нерухомого майна почав працювати повноцінно лише з 2010 року. А до 2002 року, реєстрів взагалі не було і за інформацією такої давності треба йти у найближче відділення Укрдержреєстру.

Отримати витяг з реєстру нерухомості

Якщо у вас відсутній ЕЦП, то ми із задоволенням допоможемо вам отримати довідку про будь-яку нерухомість протягом 15 хвилин, для цього потрібно натиснути на кнопку ОТРИМАТИ ДОВІДКУ і потім подзвонити чи написати нам (Контакти), щоб повідомити адрес нерухомості чи ПІБ власника.

Про Державний реєстр речових прав на нерухоме майно і як отримати витяг з такого Реєстру нерухомості на відео нижче:

Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 33 4,85 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2021-08-07T11:54:03+03:00
Юрист, к.ю.н., керуючий партнер проекту “Правова Консультація”, м.Харків.
Підписатися
Сповістити про
guest

12 Комментарий
Новіші
Старіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі