«Як скласти заяву про злочин в поліцію і не отримати відмову?»

»»«Як скласти заяву про злочин в поліцію і не отримати відмову?»
заява в міліцію

“Згідно із законодавством України відмова в прийнятті і реєстрації інформації про злочин забороняється!”

Доброго дня, друзі! Раніше ми вже публікували статтю про правила подання заяви в поліцію про вчинення злочину, а також до вашої уваги пропонували зразок такої заяви. Сьогодні ми поговоримо дещо про інший момент, а саме: про відмову поліцією в прийнятті заяви про злочин.

Час не стоїть на місці, і практика вносить свої корективи в застосування тих або інших норм процесуального законодавства. Це ж стосується і положень нового Кримінального процесуального кодексу України (далі по тексту – КПК) в частині початку кримінального провадження.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Чому незаконно відмовляють?

Справа в тому, що згідно з ч.4 ст. 214 КПК України, відмова в прийнятті і реєстрації інформації про злочин забороняється. На практиці, ніби, не повинно виникати ніяких питань у зв’язку із застосуванням вказаної номи закону. Тим більш, що вона повністю кореспондується з частиною першої цієї ж статті, в якій говориться про те, що повідомлення або заява про злочин потерпілого мають бути внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань не пізніше 24 години з моменту такого повідомлення. 

Первинна практика застосування вказаних норм нового КПК привела до того, що сьогодні, особливо у великих містах, у кожного слідчого одночасно знаходитися від 500 до 700 кримінальних проваджень. У такому вигляді Єдиний реєстр досудових розслідувань швидше нагадує звалище, а не список відкритих проваджень.

заява в міліцію

“Безпідставна відмова в прийнятті заяви про злочин може бути оскаржена в адміністративному порядку або слідчому судді”

Щоб якось вирішити цю ситуацію, правоохоронні органи все більш частіше почали відмовляти в прийнятті заяв про злочини. Відповідно збільшилася і кількість скарг до слідчих суддів з цього приводу.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Але судді, не дивлячись на вищезгадані норми закону, досить часто стають на сторону поліції і прокуратури, в тому числі, коли, дійсно, існують реальні підстави для притягнення винних до кримінальної відповідальності.

Буде цікаво:  «Развод с иностранцем в Украине - как получить и в чем подвох?»

Найчастіше для цього вони використовують положення ч.5 ст.214 КПК України. Згідно з якою в Єдиний реєстр досудових розслідувань, окрім іншого, повинна вноситись інформація про обставини, які свідчать про вчинення кримінального правопорушення. Таким чином, позиція багатьох представників судової влади зводиться до того, що правоохоронні органи повинні реагувати не на всі повідомлення, а лише на ті, в яких міститься фактична інформація про обставини вчинення злочину.

Як зробити, щоб 100% прийняли заяву про злочин?

Чи правомірний такий підхід Феміди – питання відкрите, але факт залишається фактом. А тому, для того, щоб правильно написати заяву про злочин в поліцію і уникнути безпідставної відмови в прийнятті документів, в них бажано посилатися не лише на факт вчинення кримінального правопорушення, але і постаратися детально написати про обставини, які підтверджують вчинення злочину, а також, по можливості, вказати відповідні докази.

За матеріалами Блогу Павла Малиневського www.uadvokata.com.ua.

Про важливі моменти написання заяви про злочин в поліцію дивіться на відео:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 2 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та отримуйте юридичні лайфхаки!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend