«Як законно ігнорувати запити Державної фіскальної служби?»

»»«Як законно ігнорувати запити Державної фіскальної служби?»

державна фіскальна служба, податкова перевірка, податкові перевіркиПодаткові перевірки Державною фіскальною службою України сьогодні стають звичною справою в українському бізнесі. І останнім часом до нас нерідко звертаються підприємці, до яких ДФС звертається з вимогою надати інформацію і документи, яка нібито їм потрібні для виконання своїх функцій або перевірки якихось даних, що поступили.

Раніше ми писали схожу статтю: «Податкова перевірка. Безкоштовні відповіді на платні питання!». Сьогодні ж відповідаємо на питання питання – а чи правомірні ці вимоги від податківців і чи зобов’язаний підприємець ділитися з ними інформацією?

Хоча зазвичай в юридичній практиці кожен з випадків слід розглядати окремо, проте у даному контексті ми можемо виділити деякі тенденції.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Умови запиту Державної фіскальної служби

Найголовніше – вимога ДФС має бути оформлена строго належним чином. Це регламентує п.73.3 ст. 73 Податкового кодексу. Нагадаємо, що згідно з цим пунктом, вимога Фіскальної служби надати ту або іншу інформацію повинна містити:

  1. Вичерпний перелік підстав для подання запиту;
  2. Список необхідних документів і інформації.

На документі обов’язково повинна стояти печатка контролюючого органу.

У який випадках надсилається запит?

Закон також чітко регулює підстави для запиту інформації від Державної фіскальної служби, а саме:

  1. В результаті аналізу отриманої законним шляхом податкової інформації, за яким виявлені факти порушення платником податків податкового, валютного, законодавства у сфері боротьби з відмиванням доходів отриманим злочинним шляхом, фінансування тероризму і тому подібне.
  2. Здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням;
  3. Недостовірні дані в податкових деклараціях підприємця;
  4. На підприємця подана скарга на не надання податкової або акцизної накладної;
  5. Проводиться зустрічна перевірка.

Закон не передбачає двозначного тлумачення, тому, якщо запит ДФС не відповідає існуючим законодавчим нормам, то платник податків має законне право не відповідати на нього.

Позиція судів цьому питанні також однозначна, для прикладу, дивіться рішення Київського апеляційного адміністративного суду у справі № 826/4249/13-а.

Буде цікаво:  «Что такое биткоин и почему в Украине он вне закона?»

Якщо ж вимога Державної фіскальної служби оформлена за усіма правилами, то у підприємця є 15 робочих днів на подання податківцям необхідної інформації в усіх випадках, окрім проведення зустрічної перевірки – в цьому випадку для надання інформації відводиться 10 днів.

Врахуйте, що при перевірках Фіскальною службою не зайвим буде заручитися юридичною підтримкою, оскільки саме бізнес-юрист, той, що знає нюанси податкового законодавства, зможе швидко відрізнити правомірні вимоги або претензії податківців, від зловживання повноваженнями, а тому зможе своєчасно відреагувати задля захисту Ваших інтересів.

За матеріалами: www.lawburo.com

Про порядок проведення та поради для підприємця  при здійсненні фіскальних перевірок дивіться нижче:

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 2 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

2017-05-11T08:38:09+00:00 Tags: , |
Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

Send this to a friend