«Електронна комерція в Україні: яка користь і новації закону?»

»»«Електронна комерція в Україні: яка користь і новації закону?»
електронна комерція, електронні гроші, інтернет торгівля, електронний бізнес

“Мета закону – прирівняти електронні угоди до письмових документів”

Електронна комерція в Україні офіційно визнана і стала регульованою діяльністю лише з 30 вересня 2015 року, коли набув чинності новий Закон №0957 “Про електронну комерцію”, інтернет-торгівлю, використання електронних грошей і тому подібне.

У чому суть електронної комерції?

Основною метою нового Закону про електронну комерцію є прагнення прирівняти електронні угоди до письмових документів. Тобто угода, наприклад, з інтернет магазином, буде дорівнювати за правовими наслідками усім іншим способам укладення угод. Експерти вважають, що цей закон піде на користь і покупцям і власникам інтернет ресурсів.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Покупець, придбаваючи і оплачуючи товар через інтернет, отримає підтвердження цієї угоди у вигляді квитанції, товарного або касового чека, електронного документу або талона. Головне, що в документі, що надається покупцеві, буде вся необхідна інформація про продавця: ім’я, адреса, порядок прийняття претензій до товару, гарантійні зобов’язання.

У свою чергу онлайн-продавцям тепер легше спілкуватися з органами влади, наприклад з податковою, вести справи в суді і тому подібне

Термінологія нового закону

електронна комерція, електронні гроші, інтернет торгівля, електронний бізнес

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

“Закон наздоганяє те, чого електронний ринок досяг самостійно”

Закон також дає чіткі визначення деяким термінам: інтернет-магазин, електронне повідомлення, електронна угода і тому подібне.

  • Електронна угодаце дія особи, спрямована на придбання, зміну або припинення громадянських прав, пов’язана з використанням ІКТ-систем.
  • Інтернет-магазинспосіб реалізації товарів через укладення електронних угод.
  • Цифро-літерний код або одноразовий ідентифікаторце код, який супроводжуватиме всі онлайн-угоди, тобто його висилатимуть покупцеві на пошту або мобільний телефон для верифікації угоди.

Для чого потрібний такий закон?

Цьому законопроекту вже декілька років. У його розробці брали участь представники ринку електронної торгівлі.

Сьогодні, як говорять експерти, цей Закон ухвалений не для того, щоб регулювати відносини на ринку, а для того, щоб наздогнати те, чого ринок досяг самостійно.

Зараз приблизно 17 мільйонів українців щорічно роблять покупки в інтернеті. Об’єм інтернет-ринку досягає приблизно $2 млрд. на рік і він може стати раз в 10 більше, ніж тепер, коли держава нарешті прирівняла електронні угоди до письмових.

А як Ви вважаєте, що зміниться з цим законом в електронній комерції?

Про огляд нового закону про електронну комерцію розкаже наша колега на відео:

2018-01-03T14:48:41+00:00 Tags: |
Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.