юридична техніка, девайси для юристів, помічник юристаЮридична техніка, серед якої різноманітні девайси, гаджети у наше століття інформаційних технологій стали невід’ємним помічником будь-якого успішного юриста. Юридична діяльність без використання тих же довідково-правових систем вже майже неможлива, адже на відміну, наприклад, від періоду років 50 назад, коли не було такої кількості нормативної бази, яка ще й дого змінюється з неймовірною швидкістю, сьогодні без цифрових пристроїв ніяк.

Тому сьогодні поміркуємо, як і які електронні пристрої та технологічні новинки можуть стати в нагоді юристам для роботи. Проаналізувавши ситуацію і поспілкувавшись з практикуючими юристами, приходимо до висновку, що за право перебувати в арсеналі юриста б’ються, насамперед, ноутбуки, планшетні комп’ютери та смартфони. Розглянемо їх перваги і недоліки!

1. Комп’ютер

І це в першу чергу, звісно, ноутбук. І краще два. Домашній і для роботи. Але можливі варіанти, в залежності від того, де працюєте. Хтось працює на підприємстві, там у всіх стоять стаціонарні комп’ютери. Підприємство – режимний об’єкт, сторонню електроніку на територію проносити забороняється.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

А ось приватному юристу або адвокату ноутбук — саме те, що потрібно. Ноутбук підбирайте «під себе», але при виборі звертайте увагу на об’єм жорсткого диска (краще замість нього мати т.з. SSD накопичувач або флеш-пам’ять) і оперативної пам’яті. Чим більше — тим краще. Щоб не нервувати, коли надто швидко закінчиться місце для зберігання файлів або при виконанні певної операцій «комп» буде постійно «виснути». Кількість ядер процесора — краще два і більше. 

Ноутбук цілком підійде середніх розмірів з діагоналлю екрана 14 — 16 дюймів. Наприклад, сучасні ноутбуки від Dell Vostro, які є досить компактними та потужними, щоб вистачило на довгі роки. За посиланням, наприклад, можна порівняти їх ціни, характеристики та придбати, якщо щось сподобалось.

Без вбудованого модуля wi-fi зараз ноутбук, напевно, не знайти. А ось з вбудованим 3G/4G модемом краще не брати в цілях безпеки. Той же wi-fi легко відключається, а ось sim-карта навіть при вимкненому інтернеті дозволить зловмисникам визначити місце розташування ноутбука.

Якщо немає автомобіля і часто доводиться ходити пішки і їздити на громадському транспорті доцільно задуматися про придбання нетбука. Дуже компактно і зручно, влазить в будь-яку сумку і не важкий, хоча і слабший, як правило, на відміну від ноутбуку. Хоча моделі ноутбуків від Apple (MacBook Pro, MacBook Air), Xiaomi чи інших виробників за параметрами і вагою є також неймовірно зручними.

Переваги

 • Потужність заліза всередині;
 • Зручність і звичність роботи;
 • Великий екран.

Недоліки

 • Великий розмір;
 • Ціна.

2. Планшет

юридична техніка, девайси для юристів, помічник юриста

Варіантів безліч. Вибирайте будь-який. Зараз всі планшети — це або продукція компанії Apple, або продукція інших виробників із встановленою операційною системою Android і Windows Phone. Чи брати «яблучні» гаджети, або від інших виробників з Android або Windows — вирішуйте самі. Але враховуйте, що з Андроїдом — більше свободи.

Занадто великий за габаритами планшет краще не брати — тягати незручно. Найбільш оптимальним варіантом є планшети з діагоналлю 7-9 дюймів.

На технічні характеристики також зверніть увагу. Критерії ті ж, що і з вибором комп’ютера. Процесор, оперативна і внутрішня пам’ять. У ряді випадків внутрішню пам’ять можна збільшити за допомогою карт SD.

Переваги

 • Мобільність. Так як екран планшета за розміром більше, ніж телефону, з нього зручно читати документи, законодавство, переглядати за необхідністю відеозаписи тощо.
 • Можливість фотографувати, робити аудіо- відеозапис. Також планшетом можна фотографувати, робити аудіозапис і знімати відео. Комфортно серфити в Інтернеті, переглядати юридичні новини і форуми.
 • Комбінованість функцій. Завдяки віртуальній клавіатурі на планшеті можна більш-менш швидко набирати тексти, наприклад, складати позови, так і імейли клієнтам писати набагато простіше.

Недоліки

 • Відносна зручність. Оскільки планшет поєднує в собі багато різних функцій, це кількість негативно впливає на якість. Для розваг на дозвіллі це значення не має, але для роботи юриста – важливо. Якщо аудіозапис тут ще досить зручно робити, то знімати фото вже не так зручно, особливо якщо потрібно перезняти документи, матеріали справи.
 • Більші габарити, ніж у мобільного телефону. І перевага, і недолік водночас. Планшет в кишеню не покладеш, він займає досить багато місця, чимало важить, і дуже помітний у руках. Якщо потрібен доступ до багатьох документів (наприклад, в ході судового засідання), все ж зручніше буде користуватися попередніми роздруківками або ноутбуком. Проблемним може виявитися і доступ до Інтернету, якщо планшет підтримує тільки вай-фай.

3. Смартфон

Те ж саме, що і з планшетом. Є «яблучна» продукція та інша з Android або Windows. У ряді випадків може замінити планшет. Тому зверніть увагу на смартфон з досить великим екраном. З великим, не означає, що він повинен бути розмірами з планшет.

Оптимальна діагональ екрану смартфона становить 4.5-5.5 дюймів. Цілком комфортно і в інтернеті сидіти, і книжки читати.

Переваги

 • Універсальність. Смартфон – найбільш універсальний пристрій. Компактніше, ніж планшет, він найчастіше перевершує його за якістю камери, можливостю аудіозапису.
 • Мобільність. У смартфоні практично завжди є доступ до Інтернету, він займає небагато місця. Призвичаївшись, на смартфоні можна навчитися набирати не тільки повідомлення і листи, але й досить великі тексти. Сучасний смартфон здатний виконувати ті ж функції, що і планшетний комп’ютер. Існує безліч корисних програм для смартфонів, в тому числі і юридичних (бази законів).

До речі, про корисні додатки для юристів раніше писали одну з найпопулярніших статей нашого ресурсу «Топ 10 полезных мобильных приложений для юристов 2018 года!». Обов’язково вивчіть її, щоб знайти для себе універсальний і захищений месенджер, захищену пошту, хмару даних, юридичні бази та багато іншої корисної інформації.

Недоліки

 • Невеликий екран. Смартфон – все-таки мобільний телефон, хоч і «розумний». Невеликий екран може ускладнити користування багатьма потрібними юристу функціями.
Буде цікаво:  «6 законних схем оптимізації, як менше платити податки в Україні!»

4. Флешки і жорсткі диски

Без флешок не обійтися. Маленькі, компактні і разом з тим можуть володіти великим обсягом пам’яті. Можна і потрібно зберігати найбільш актуальну та важливу інформацію. Або використати для перенесення даних з одного пристрою на інший.

Є такий різновид флешок, як SD-карти. Дуже маленькі, але багато вміщують інформації. Легко сховати в разі чого. У багатьох смартфонах і планшетах передбачена можливість розширити внутрішню пам’ять за допомогою microSD.

Зовнішні жорсткі диски потрібні для резервного копіювання даних комп’ютера. Якщо у вашому комп’ютері щось зламається, то ви спокійно зможете працювати на іншому, підключивши зовнішній жорсткий диск. Резервні копії рекомендуємо робити регулярно, хоча б раз на тиждень!

5. Apple Watch і «розумні» годинники

юридична техніка, девайси для юристів, помічник юриста

Smart Watch можна вважати неодмінним і обов’язковим аксесуаром юриста. Багато представників професії і зовсім ставляться до них як до новомодної іграшці. Все-таки мати класичний і найдорожчий хронометр — куди більш престижно. Однак партнери американської юридичної фірми Fennemore Craig з Арізони вважали інакше. Не встигла компанія Apple презентувати навесні цього року свої Apple Watch, як вони вже зробили попереднє замовлення, побачивши в цьому високотехнологічному вирішенні свої вигоди для юридичного бізнесу:

 • Поліпшення взаємодії та спілкування з клієнтами. В рамках пілотного проекту фірма сама надавала клієнтам Apple Watch, що, по-перше, позитивно оцінювалося клієнтами і народжувало впевненість у цілодобовій доступності юридичних послуг, по-друге, створював всі умови для комфортної взаємодії і вирішення будь-яких поточних питань.
 • Підвищення ефективності. Зручність і ефективність — параметри, спочатку закладені виробниками смарт-годин. Потрібно лише вміло розпорядитися запропонованим функціоналом для вирішення юридичних завдань.
 • Вдосконалення корпоративної культури, продуктивності і клімату всередині фірми. Роздаючи Apple Watch в якості заохочувального подарунку або призу за якісь досягнення, компанія змогла простимулювати співробітників працювати краще. Незабаром годинник були практично у всіх юристів. Далі наявність годинника дозволило відслідковувати фізіологічний стан співробітників, наприклад, частоту пульсу, під впливом тих чи інших факторів. Це лягло в основу реалізації керівництвом стратегії формування здорового клімату у фірмі, зокрема, дозволило скоригувати робочий час окремих співробітників.

Треба сказати, що, оцінюючи результати масової закупівлі і впровадження Apple Watch через півроку, представники Fennemore Craig змогли відзначити досягнення всіх намічених цілей.

6. Google Glass і аналоги

юридична техніка, девайси для юристів, помічник юриста

Використання в юридичній практиці окуляр Google Glass або їх аналогів, з одного боку, здається надто оригінальним. Та й функціональні можливості пристроїв поки недосконалі і обмежені. Втім, всьому можна знайти застосування.

Спеціалізуючись на практиці з кримінальних справ та цивільних позовах, пов’язаних з заподіянням фізичної шкоди, американський юрист Марк Ламбер з колегами по фірмі постійно стикався з необхідністю наявністю потужної, переконливої і одночасно простої і маловитратної у формуванні доказової бази.

Як буває важко переконати присяжних, суддю в серйозності заподіяної шкоди і її впливу на зміну якості життя потерпілого, особливо якщо справа стосується стягнення моральної шкоди, — це знайоме всім юристам. У даному ж випадку рішення знайшлося доволі просте. Надавши своїм клієнтам Google Glass і попросивши їх використовувати окуляри для ведення видеощоденників, юристи змогли переконливо довести і показати в суді, наскільки погіршилася якість життя людей після заподіяної шкоди і, тим самим, стягнули солідну суму. Побачити все власними очима, проникнути в реалії життя потерпілих — куди більш переконливо, ніж слухати свідчення або читати експертні висновки.

Висновок

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Яким мобільним пристроєм юристам зручніше користуватися для роботи – вирішувати кожному з них. Одним більше підходить смартфон, іншим планшет, а треті мають в арсеналі обидва девайса, і навіть більше, як то SmartWatch чи GoogleGlass. Крім того, юристи можуть так чи інакше застосовувати в роботі флеш-накопичувачі, mp3 плеєри (які мають функцію диктофона), і навіть електронні книги (почитати на дозвіллі нові закони або аналітику).

Варто відзначити важливу деталь: мобільні пристрої будуть найбільш корисні в роботі конкретної категорії юристів – адвокатів (особливо тим, хто займається кримінальними провадженнями).

Юристи, які не займаються судовою практикою, можуть сміливо обмежитися стаціонарним ПК або ноутбуком, хоча не завадить і мати смартфон з можливістю завжди залишатися на зв’язку з клієнтами не тільки по телефону, але і по Інтернету. Якщо ж такий юрист планує багато працювати з документами і набирати тексти поза свого робочого місця, то йому буде зручніше носити з собою не планшет, а маленький нетбук.

Слід також приділити особливу увагу збереженню даних, занесених в мобільні пристрої. І йдеться не тільки про втрату даних через поломки девайса. Втрата планшета, смартфона або навіть флешки з документами може стати причиною розголошення конфіденційної інформації клієнтів.

Про те, на що звертати увагу при виборі ноутбуку, щоб юристу працювалося за ним комфортно, дивіться на відео нижче:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 2 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.