Автор: 30.04.2018 Оновлено: 30.04.2018

юридична техніка, девайси для юристів, помічник юристаЮридична техніка, серед якої різноманітні девайси, гаджети у наше століття інформаційних технологій стали невід’ємним помічником будь-якого успішного юриста. Юридична діяльність без використання тих же довідково-правових систем вже майже неможлива, адже на відміну, наприклад, від періоду років 50 назад, коли не було такої кількості нормативної бази, яка ще й дого змінюється з неймовірною швидкістю, сьогодні без цифрових пристроїв ніяк.

Тому сьогодні поміркуємо, як і які електронні пристрої та технологічні новинки можуть стати в нагоді юристам для роботи. Проаналізувавши ситуацію і поспілкувавшись з практикуючими юристами, приходимо до висновку, що за право перебувати в арсеналі юриста б’ються, насамперед, ноутбуки, планшетні комп’ютери та смартфони. Розглянемо їх перваги і недоліки!

1. Комп’ютер

І це в першу чергу, звісно, ноутбук. І краще два. Домашній і для роботи. Але можливі варіанти, в залежності від того, де працюєте. Хтось працює на підприємстві, там у всіх стоять стаціонарні комп’ютери. Підприємство – режимний об’єкт, сторонню електроніку на територію проносити забороняється.

А ось приватному юристу або адвокату ноутбук — саме те, що потрібно. Ноутбук підбирайте «під себе», але при виборі звертайте увагу на об’єм жорсткого диска (краще замість нього мати т.з. SSD накопичувач або флеш-пам’ять) і оперативної пам’яті. Чим більше — тим краще. Щоб не нервувати, коли надто швидко закінчиться місце для зберігання файлів або при виконанні певної операцій «комп» буде постійно «виснути». Кількість ядер процесора — краще два і більше. 

Ноутбук цілком підійде середніх розмірів з діагоналлю екрана 14 — 16 дюймів. Наприклад, сучасні ноутбуки від Dell Vostro, які є досить компактними та потужними, щоб вистачило на довгі роки. За посиланням, наприклад, можна порівняти їх ціни, характеристики та придбати, якщо щось сподобалось.

Без вбудованого модуля wi-fi зараз ноутбук, напевно, не знайти. А ось з вбудованим 3G/4G модемом краще не брати в цілях безпеки. Той же wi-fi легко відключається, а ось sim-карта навіть при вимкненому інтернеті дозволить зловмисникам визначити місце розташування ноутбука.

Якщо немає автомобіля і часто доводиться ходити пішки і їздити на громадському транспорті доцільно задуматися про придбання нетбука. Дуже компактно і зручно, влазить в будь-яку сумку і не важкий, хоча і слабший, як правило, на відміну від ноутбуку. Хоча моделі ноутбуків від Apple (MacBook Pro, MacBook Air), Xiaomi чи інших виробників за параметрами і вагою є також неймовірно зручними.

Переваги

 • Потужність заліза всередині;
 • Зручність і звичність роботи;
 • Великий екран.

Недоліки

 • Великий розмір;
 • Ціна.

2. Планшет

юридична техніка, девайси для юристів, помічник юриста

Варіантів безліч. Вибирайте будь-який. Зараз всі планшети — це або продукція компанії Apple, або продукція інших виробників із встановленою операційною системою Android і Windows Phone. Чи брати «яблучні» гаджети, або від інших виробників з Android або Windows — вирішуйте самі. Але враховуйте, що з Андроїдом — більше свободи.

Занадто великий за габаритами планшет краще не брати — тягати незручно. Найбільш оптимальним варіантом є планшети з діагоналлю 7-9 дюймів.

На технічні характеристики також зверніть увагу. Критерії ті ж, що і з вибором комп’ютера. Процесор, оперативна і внутрішня пам’ять. У ряді випадків внутрішню пам’ять можна збільшити за допомогою карт SD.

Переваги

 • Мобільність. Так як екран планшета за розміром більше, ніж телефону, з нього зручно читати документи, законодавство, переглядати за необхідністю відеозаписи тощо.
 • Можливість фотографувати, робити аудіо- відеозапис. Також планшетом можна фотографувати, робити аудіозапис і знімати відео. Комфортно серфити в Інтернеті, переглядати юридичні новини і форуми.
 • Комбінованість функцій. Завдяки віртуальній клавіатурі на планшеті можна більш-менш швидко набирати тексти, наприклад, складати позови, так і імейли клієнтам писати набагато простіше.

Недоліки

 • Відносна зручність. Оскільки планшет поєднує в собі багато різних функцій, це кількість негативно впливає на якість. Для розваг на дозвіллі це значення не має, але для роботи юриста – важливо. Якщо аудіозапис тут ще досить зручно робити, то знімати фото вже не так зручно, особливо якщо потрібно перезняти документи, матеріали справи.
 • Більші габарити, ніж у мобільного телефону. І перевага, і недолік водночас. Планшет в кишеню не покладеш, він займає досить багато місця, чимало важить, і дуже помітний у руках. Якщо потрібен доступ до багатьох документів (наприклад, в ході судового засідання), все ж зручніше буде користуватися попередніми роздруківками або ноутбуком. Проблемним може виявитися і доступ до Інтернету, якщо планшет підтримує тільки вай-фай.

3. Смартфон

Те ж саме, що і з планшетом. Є «яблучна» продукція та інша з Android або Windows. У ряді випадків може замінити планшет. Тому зверніть увагу на смартфон з досить великим екраном. З великим, не означає, що він повинен бути розмірами з планшет.

Оптимальна діагональ екрану смартфона становить 4.5-5.5 дюймів. Цілком комфортно і в інтернеті сидіти, і книжки читати.

Переваги

 • Універсальність. Смартфон – найбільш універсальний пристрій. Компактніше, ніж планшет, він найчастіше перевершує його за якістю камери, можливостю аудіозапису.
 • Мобільність. У смартфоні практично завжди є доступ до Інтернету, він займає небагато місця. Призвичаївшись, на смартфоні можна навчитися набирати не тільки повідомлення і листи, але й досить великі тексти. Сучасний смартфон здатний виконувати ті ж функції, що і планшетний комп’ютер. Існує безліч корисних програм для смартфонів, в тому числі і юридичних (бази законів).

До речі, про корисні додатки для юристів раніше писали одну з найпопулярніших статей нашого ресурсу «Топ 10 полезных мобильных приложений для юристов 2018 года!». Обов’язково вивчіть її, щоб знайти для себе універсальний і захищений месенджер, захищену пошту, хмару даних, юридичні бази та багато іншої корисної інформації.

Недоліки

 • Невеликий екран. Смартфон – все-таки мобільний телефон, хоч і «розумний». Невеликий екран може ускладнити користування багатьма потрібними юристу функціями.
Буде цікаво:  «Молодежное ипотечное кредитование в Украине: полное руководство»