Автор: 25.07.2014 Оновлено: 08.03.2019

паспорт україни

Враховуючи, що анексія українського півострова не визнається світовою спільнотою, кримчани виявилися перед дилемою стосовно їх громадянства і подальшого майбутнього. Чи варто отримувати новий паспорт чи залишити тільки паспорт України?

З початку 2014 року російська влада обмежила перебування українців в Росії періодом не більше 90 днів на півроку.

А з 15 березня почастішали випадки, коли російські прикордонники почали вимагати у громадян України:

  1. Запрошення на в’їзд;
  2. Підтвердження наявності коштів на поїздку або гарантійний лист запрошуючої сторони про матеріальну підтримку того, що в’їжджає (приблизно 2240 грн на людину в місяць);
  3. Страховку чи інші гарантії медобслуговування;
  4. Підтвердження надання житла;

Як в такій ситуації бути кримчанам, які мають тісні зв’язки з материковою Україною і хочуть залишитися в українському громадянстві?

На наш погляд, у такому разі під будь-яким приводом треба зберегти свій паспорт України, а також закордонний паспорт. З ними Ви точно зможете потрапити на материкову Україну, навіть у разі введення візового режиму.

паспорт україни

При цьому треба врахувати, що Верховна Рада України, затвердивши Закон України “Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України” (йдеться про Крим і Севастополь), встановила для іноземців і осіб без громадянства в’їзд і виїзд з Криму тільки за спеціальним дозволом і через пункти в’їзду-виїзду в порядку, встановленому Урядом України (для громадян України передбачається вільний в’їзд і виїзд за умови пред’явлення документу, що посвідчує особу та її громадянство)

Практика подвійного громадянства для Криму не нова. Ймовірно, немало українців погодяться отримати на додаток до українського паспорта ще і російський. Їх видачу широко анонсувала самопроголошена кримська влада.

Тут важливо знати, що російське законодавство дозволяє мати на додаток до російського ще і інше громадянство. Але при цьому багато питань залишаються неврегульованими, тому що між Росією і Україною відсутні міждержавні угоди про подвійне громадянство.

Незважаючи на це, часто від громадян України в Криму незаконно вимагають відмовитися від українського громадянства і здати свій паспорт. Проте вас ніхто не має права зобов’язати віддати або знищити український паспорт в обмін на російський!

Жодні російські державні органи не наділені правом вилучати примусово українські паспорти!

Цікаво, що і законодавство України не передбачає процедури відмови від громадянства України. Отримання іноземного паспорта не є підставою для припинення українського громадянства.

Читайте також: «Чому референдум в Криму є міфом про самовизначення народу?»

Тобто, незважаючи на будь-яке інше громадянство, влада України буде вважати вас виключно громадянином України.

Таку позицію нещодавно підтвердили в МЗС України. А днями міністр Кабміну Остап Семерак заявив, що Україна визнає своїми громадянами кримчан, які отримають російські паспорти “примусово в умовах захоплення української території”.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

паспорт україни

У світлі підписання асоціації з Євросоюзом з українським паспортом буде легше потрапити в країни Шенгенської зони, у тому числі по раніше відкритих візах.

Поки ще не ясно, чи реально громадянам України жити в Криму сьогодні, не набираючи російського громадянства. Чи буде можливість отримувати пенсії і соцвиплати з материкової України?

Чи зможуть вони працювати на колишніх роботах в Криму без додаткових дозволів як для “іноземців”? Чи для них не застосовуватиметься норма про 90 денне обмеження на перебування на “території Росії” впродовж півроку або вимога оформити посвідку на проживання?

Припустимо, що в оточуючих Крим областях України будуть створені служби з надання адміністративних послуг кримчанам, адже закордонні паспорти обмежені по строкам дії, а рахунки з пенсіями і соцвиплатами на сьогодні блокуються окупаційною владою.

Ці та інші заходи української влади повинні дозволити громадянам України в Криму не залишитися в ізоляції і отримати необхідну підтримку і, незважаючи на поспішну зміну вивісок і прапорів, важливо не поспішати відмовлятися від своєї Батьківщини.

Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 2 5,00 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2019-03-08T13:25:37+02:00
Адвокат Novgorodskiy&Partners. Експерт з кримінального, цивільного, господарського права. Автор блогу на pravoconsult.com.ua
Підписатися
Сповістити про
guest

2 Комментарий
Новіші
Старіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі