«Паспорт України чи РФ вигідно мати в Криму сьогодні?»

»»«Паспорт України чи РФ вигідно мати в Криму сьогодні?»
крим новини

“Олімпійський чемпіон з боксу Олександр Усик: «Я не боюсь ехать в Симферополь, да и переезжать в другой город не собираюсь. Тут мой дом, тут родились дети. Я украинец, а Крым – это Украина»

Враховуючи, що анексія українського півострова не визнається світовою спільнотою, кримчани виявилися перед дилемою стосовно їх громадянства і подальшого майбутнього.

Як бути громадянам України в Криму? Чи варто відмовлятися від паспорта України в обмін на російський?

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Нагадаю, що в останні декілька місяців українці зазнають неабиякі труднощі з в’їздом до Росії. Очевидно, що Крим сьогодні не стане виключенням.

З початку 2014 року російська влада обмежила перебування українців в Росії періодом не більше 90 днів на півроку.

А з 15 березня почастішали випадки, коли російські прикордонники почали вимагати у громадян України:

  1. Запрошення на в’їзд;
  2. Підтвердження наявності коштів на поїздку або гарантійний лист запрошуючої сторони про матеріальну підтримку того, що в’їжджає (приблизно 2240 грн на людину в місяць);
  3. Страховку чи інші гарантії медобслуговування;
  4. Підтвердження надання житла;

Як в такій ситуації бути кримчанам, які мають тісні зв’язки з материковою Україною і хочуть залишитися в українському громадянстві?

На наш погляд, у такому разі під будь-яким приводом треба зберегти свій паспорт України, а також закордонний паспорт. З ними Ви точно зможете потрапити на материкову Україну, навіть у разі введення візового режиму.

крим новини

“Російське законодавство дозволяє мати на додаток до російського ще і інше громадянство”

При цьому треба врахувати, що Верховна Рада України, затвердивши Закон України “Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України” (йдеться про Крим і Севастополь), встановила для іноземців і осіб без громадянства в’їзд і виїзд з Криму тільки за спеціальним дозволом і через пункти в’їзду-виїзду в порядку, встановленому Урядом України (для громадян України передбачається вільний в’їзд і виїзд за умови пред’явлення документу, що посвідчує особу та її громадянство)

Практика подвійного громадянства для Криму не нова. Ймовірно, немало українців погодяться отримати на додаток до українського паспорта ще і російський. Їх видачу широко анонсувала самопроголошена кримська влада.

Буде цікаво:  «Чому авторське право в Інтернеті не діє в Україні і як це подолати?»

Тут важливо знати, що російське законодавство дозволяє мати на додаток до російського ще і інше громадянство.

Але при цьому багато питань залишаються неврегульованими, тому що між Росією і Україною відсутні міждержавні угоди про подвійне громадянство.

Незважаючи на це, часто від громадян України в Криму незаконно вимагають відмовитися від українського громадянства і здати свій паспорт. Проте вас ніхто не має права зобов’язати віддати або знищити український паспорт в обмін на російський!

Жодні російські державні органи не наділені правом вилучати примусово українські паспорти!

Цікаво, що і законодавство України не передбачає процедури відмови від громадянства України. Отримання іноземного паспорта не є підставою для припинення українського громадянства.

Тобто, незважаючи на будь-яке інше громадянство, влада України буде вважати вас виключно громадянином України.

Таку позицію нещодавно підтвердили в МЗС України. А днями міністр Кабміну Остап Семерак заявив, що Україна визнає своїми громадянами кримчан, які отримають російські паспорти “примусово в умовах захоплення української території”.

крим новини

“Україна підписала нещодавно Угоду з ЄС, а тому з українським паспортом буде легше потрапити в країни Шенгенської зони”

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

У світлі підписання асоціації з Євросоюзом з українським паспортом буде легше потрапити в країни Шенгенської зони, у тому числі по раніше відкритих візах.

Поки ще не ясно, чи реально громадянам України жити в Криму сьогодні, не набираючи російського громадянства. Чи буде можливість отримувати пенсії і соцвиплати з материкової України?

Чи зможуть вони працювати на колишніх роботах в Криму без додаткових дозволів як для “іноземців”? Чи для них не застосовуватиметься норма про 90 денне обмеження на перебування на “території Росії” впродовж півроку або вимога оформити посвідку на проживання?

Припустимо, що в оточуючих Крим областях України будуть створені служби з надання адміністративних послуг кримчанам, адже закордонні паспорти обмежені по строкам дії, а рахунки з пенсіями і соцвиплатами на сьогодні блокуються окупаційною владою.

Ці та інші заходи української влади повинні дозволити громадянам України в Криму не залишитися в ізоляції і отримати необхідну підтримку і, незважаючи на поспішну зміну вивісок і прапорів, важливо не поспішати відмовлятися від своєї Батьківщини.

Корисний матеріал? Оцініть зірочками:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 2 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та станьте генієм юриспруденції!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

2 комментария

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Renjiro

Несколько раз въезжал и выезжал из Крыма автотранспортом - ничего из указанного в списке не требовали. Единственное, что я делал при въезде - заполнял миграционную карту - небольшой анкетный бланк, в котором указываются Ваши паспортные данные, цель визита(нужное подчеркивается),срок пребывания (по российским законам 3 месяца)и населенный пункт или место где вы будете находиться. Заполняется в 2 экземплярах, один забирает пограничник, один остается Вам. При выезде с территории Крыма, вместе с паспортом отдаете Вашу копию миграционной карты, её у вас забирают, паспорт соответственно отдают. Миграционная карта заполняется каждый раз при въезде. Касательно 3 месяцев - мои знакомые утверждали, что 3 месяца считаются с момента первого заезда - вот и высчитывай оставшееся тебе время. На самой границе сотрудник пограничной службы при моем последнем въезде утверждал, что отсчет осуществляется при каждом въезде. К сожалению юридического подтверждения пока не могу предоставить.

Юрій Усманов
2
Юрій Усманов

Renjiro, спасибо, что написали про Ваш опыт поездки. Очень важно знать, что на самом деле происходит в данный момент в АРК.

Удачи Вам!

Send this to a friend