Заборона паління

Заборона куріння в громадських місцях – є вимушеною мірою державної політики щодо підвищення якості життя населення

Заборона куріння в громадських місцях була введена в україні з грудня 2012 року із вступом в силу Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

Заборона куріння в громадських місцях – є вимушеною мірою державної політики щодо підвищення якості життя населення. Та чи готове саме суспільство до таких змін?

ЦІКАВО ТАКОЖ:

За статистикою близько 30% українців є курцями, а тому питання щодо виконання такого закону та роз’яснення його положень є важливим для суспільства.

Закон встановлює заборону на куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кал’янів в громадських  та  інших місцях, а саме:

 1.      у ліфтах і таксофонах;
 2.      у  приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
 3.      у приміщеннях та на території навчальних закладів;
 4.      на дитячих майданчиках;
 5.      у    приміщеннях   та   на   території   спортивних   і фізкультурно-оздоровчих  споруд  та  закладів             фізичної культури і спорту;
 6.      у під’їздах житлових будинків;
 7.      у підземних переходах;
 8.      у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
 9.      у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
 10.      у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
 11.       у   приміщеннях  органів  державної  влади  та  органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
 12.      на    стаціонарно   обладнаних   зупинках   маршрутних транспортних засобів.

Крім цього закон встановлює заборону і на куріння:

 1.   у  приміщеннях  підприємств,  установ та організацій усіх форм власності;
 2.   у  приміщеннях  готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
 3.  у приміщеннях гуртожитків;
 4.  в аеропортах та на вокзалах.
Заборона куріння

Власник приміщень зобов’язаний відвести місце для куріння

Важливо зазначити, що власник останніх місць зобов’язаний сповістити інших людей про заборону куріння в громадських місцях цигарок шляхом розміщення таблички або графічного знака про  заборону  куріння.

Буде цікаво:  «Правила рибальства в Україні: всі права і обов'язки рибака і риби!»

Для курців, власник,  уповноважені  ним  особи  або  орендарі відповідних споруд  чи окремих приміщень зобов’язаний відвести спеціальне місце для можливості курити (до речі площа такого приміщення повинна бути не менше 10% загальної площі приміщення) та сповістити відвідувачів графічною позначкою : “Місце для паління. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!”.

Законодавством передбачена також відповідальність за порушення законодавства про заборону тютюнопаління.

Так Кодекс України про адміністративні правопорушення, а саме стаття 175-1 передбачає, що паління тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, – тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого ч. 1 цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто в першому випадку курець, якого представники правоохоронних органів застали за палінням в забороненому місці повинні сплатити від 51 до 170 гривень. А в другому випадку- від 170 до 340 гривень.

Заборона тютюнопаління

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

В 90% закладів, де проводилась перевірка, вимоги закону щодо заборони куріння дотримувались

За даними статистики, загальний рівень виконання закону є досить високим – в 90% закладів, де проводилась перевірка, вимоги закону дотримувались.

Найчастіше порушення відбуваються в таких закладах як бари і спеціалізовані заклади (клуби, більярдні) – 14%, ресторани – 10%, кафе – 7% порушень. В своїй масі виявлені порушення не мають ознак систематичності.

Після вивчення даного питання в голові одне питання, а де ж тоді взагалі можна курити і чи не порушує така заборона куріння в громадських місцях особисті права людини? Як часто приходиться зустрічати порушення щодо паління в забороненому місці? Чи згодні ви з такою забороною?

Дещо про заборону паління в громадських містах на відео:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 26 4,73 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

10 комментариев

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Софія

Підкажіть,сусіди палять на балконі весь дим у нас в квартирі.Прохання не палити-ігнорують.А у нас маленьки діти.Як бути?

2
Алекс

Підтримую. Дуже важливе питання. Також сусід знизу палить. Прохання припинити паління игнорує. Які ефективні методи впливу, окрім фізичних, є в подібних випадках?

3
Незнайомець

У мене однокласник курить. Підскажіть яким буде покарання?

Юрій Усманов
4
Юрій Усманов

Доброго дня, Незнайомець! :) По-перше, за одну звичку палити вашому однокласнику нічого не буде. По-друге, покарання призначається лише за злочин. За паління в публічних (!) місцях передбачене адміністративне стягнення у виді штрафу. Читайте про це в статті вище.
Дякую за звернення!

5
Сагайдак Володимир

Територія і розташовані на ній будівлі навчального закладу, в даному випадку агроколеджа, складає декілька гектарів, які включають крім територій і будівель навчального призначення ще й допоміжних служб, як от територію дендропарку, території декоративних насаджень, дослідні ділянки і поля, дороги і площадки, пішохідні доріжки і алеї, склади, котельні, слюсарні і столярні майстерні, сторожки та інші території і приміщення. Заборона куріння на такій території на мою думку є провокативною і служить підставою для накладання штрафу без права на оскарження, а для працівників поліції показником про значні досягнення в охороні правопорядку.

6
Alex Pinchuk

де, в яких місцях, в Україні можна (без можливості бути оштрафованим) палити цигарки? Будь-ласка, конкретно по закладах: школа - вчителі, профтехучилище, коледж, університет - студенти та викладачі, поліклініка, лікарня - і т.д.

7
Назарій

Що робити, коли у тамбурі вагону курять, дим потрапляє у вагон, а провідники нічого не роблять? Хоча закон забороняє курити в громадських місцях( у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів)

8
Назарій

Як правильно діяти у ситуації, коли у вагоні палять цигарки, а провідникам байдуже? Хоча є закон про заборону куріння.

Юрій Усманов
9
Юрій Усманов

Доброго дня, Назарій! Є начальник потягу, якому можна поскаржитись на курців і на бездіяльність провідника, є поліція на кожному вокзалі, які слідкують за дотриманням правопорядку. Дякуємо за звернення.

10
Федір

Доброго дня! Чи дозволено палити на літніх, відкритих терасах кафе тощо?