Заборона паління

Заборона куріння-є вимушеною мірою державної політики щодо підвищення якості життя населення

З грудня 2012 року вступив в силу Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Заборона куріння – є вимушеною мірою державної політики щодо підвищення якості життя населення. Та чи готове саме суспільство до таких змін?

За статистикою близько 30% українців є курцями, а тому питання щодо виконання такого закону та роз’яснення його положень є важливим для суспільства.

Закон встановлює заборону на куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кал’янів в громадських  та  інших місцях, а саме:

 1.      у ліфтах і таксофонах;
 2.      у  приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
 3.      у приміщеннях та на території навчальних закладів;
 4.      на дитячих майданчиках;
 5.      у    приміщеннях   та   на   території   спортивних   і фізкультурно-оздоровчих  споруд  та  закладів             фізичної культури і спорту;
 6.      у під’їздах житлових будинків;
 7.      у підземних переходах;
 8.      у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
 9.      у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
 10.      у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
 11.       у   приміщеннях  органів  державної  влади  та  органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
 12.      на    стаціонарно   обладнаних   зупинках   маршрутних транспортних засобів.
За темою:  «Як автомобілі на автопілоті адаптувати до ПДР України?»

Крім цього закон встановлює заборону і на куріння:

 1.   у  приміщеннях  підприємств,  установ та організацій усіх форм власності;
 2.   у  приміщеннях  готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
 3.  у приміщеннях гуртожитків;
 4.  в аеропортах та на вокзалах.
Заборона куріння

Власник приміщень зобов’язаний відвести місце для куріння

Важливо зазначити, що власник останніх місць зобов’язаний сповістити інших людей про заборону куріння сигарет шляхом розміщення таблички або графічного знака про  заборону  куріння.

Для курців, власник,  уповноважені  ним  особи  або  орендарі відповідних споруд  чи окремих приміщень зобов’язаний відвести спеціальне місце для можливості курити (до речі площа такого приміщення повинна бути не менше 10% загальної площі приміщення)та сповістити відвідувачів графічною позначкою : “Місце для паління. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!”.

Законодавством передбачена також відповідальність за порушення законодавства про заборону тютюнопаління.

Так Кодекс України про адміністративні правопорушення, а саме стаття 175-1 передбачає, що паління тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого ч. 1 цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, –тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто в першому випадку курець, якого представники правоохоронних органів застали за палінням в забороненому місці повинні сплатити від 51 до 170 гривень. А в другому випадку- від 170 до 340 гривень.

Заборона тютюнопаління

В 90% закладів, де проводилась перевірка, вимоги закону щодо заборони куріння дотримувались

За даними статистики, загальний рівень виконання закону є досить високим- в 90% закладів, де проводилась перевірка, вимоги закону дотримувались.

За темою:  «Приголомшливе спрощення ввезення авто з іноземною реєстрацією!»

Найчастіше порушення відбуваються в таких закладах як бари і спеціалізовані заклади (клуби, більярдні) – 14%, ресторани – 10%, кафе – 7% порушень. В своїй масі виявлені порушення не мають ознак систематичності.

Після вивчення даного питання в голові одне питання, а де ж тоді взагалі можна курити і чи не порушує така заборона куріння особисті права людини? Як часто приходиться зустрічати порушення щодо паління в забороненому місці? Чи згодні ви з такою забороною?

Дещо про заборону паління в громадських містах на відео: