«Заборона куріння в громадських місцях – штраф 400 гривень!»

»»«Заборона куріння в громадських місцях – штраф 400 гривень!»
Заборона паління

Заборона куріння в громадських місцях – є вимушеною мірою державної політики щодо підвищення якості життя населення

Заборона куріння в громадських місцях була введена в україні з грудня 2012 року із вступом в силу Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

Заборона куріння в громадських місцях – є вимушеною мірою державної політики щодо підвищення якості життя населення. Та чи готове саме суспільство до таких змін?

ЦІКАВО ТАКОЖ:

За статистикою близько 30% українців є курцями, а тому питання щодо виконання такого закону та роз’яснення його положень є важливим для суспільства.

Закон встановлює заборону на куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кал’янів в громадських  та  інших місцях, а саме:

 1.      у ліфтах і таксофонах;
 2.      у  приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;
 3.      у приміщеннях та на території навчальних закладів;
 4.      на дитячих майданчиках;
 5.      у    приміщеннях   та   на   території   спортивних   і фізкультурно-оздоровчих  споруд  та  закладів             фізичної культури і спорту;
 6.      у під’їздах житлових будинків;
 7.      у підземних переходах;
 8.      у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
 9.      у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
 10.      у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
 11.       у   приміщеннях  органів  державної  влади  та  органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
 12.      на    стаціонарно   обладнаних   зупинках   маршрутних транспортних засобів.

Крім цього закон встановлює заборону і на куріння:

 1.   у  приміщеннях  підприємств,  установ та організацій усіх форм власності;
 2.   у  приміщеннях  готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
 3.  у приміщеннях гуртожитків;
 4.  в аеропортах та на вокзалах.
Заборона куріння

Власник приміщень зобов’язаний відвести місце для куріння

Важливо зазначити, що власник останніх місць зобов’язаний сповістити інших людей про заборону куріння в громадських місцях цигарок шляхом розміщення таблички або графічного знака про  заборону  куріння.

Буде цікаво:  «Как не потерять права водительские при остановке полицией?»

Для курців, власник,  уповноважені  ним  особи  або  орендарі відповідних споруд  чи окремих приміщень зобов’язаний відвести спеціальне місце для можливості курити (до речі площа такого приміщення повинна бути не менше 10% загальної площі приміщення) та сповістити відвідувачів графічною позначкою : “Місце для паління. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!”.

Законодавством передбачена також відповідальність за порушення законодавства про заборону тютюнопаління.

Так Кодекс України про адміністративні правопорушення, а саме стаття 175-1 передбачає, що паління тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, – тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого ч. 1 цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто в першому випадку курець, якого представники правоохоронних органів застали за палінням в забороненому місці повинні сплатити від 51 до 170 гривень. А в другому випадку- від 170 до 340 гривень.

Заборона тютюнопаління

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

В 90% закладів, де проводилась перевірка, вимоги закону щодо заборони куріння дотримувались

За даними статистики, загальний рівень виконання закону є досить високим – в 90% закладів, де проводилась перевірка, вимоги закону дотримувались.

Найчастіше порушення відбуваються в таких закладах як бари і спеціалізовані заклади (клуби, більярдні) – 14%, ресторани – 10%, кафе – 7% порушень. В своїй масі виявлені порушення не мають ознак систематичності.

Після вивчення даного питання в голові одне питання, а де ж тоді взагалі можна курити і чи не порушує така заборона куріння в громадських місцях особисті права людини? Як часто приходиться зустрічати порушення щодо паління в забороненому місці? Чи згодні ви з такою забороною?

Дещо про заборону паління в громадських містах на відео:

Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 26 4,73 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Натисніть і підпишіться на «НОВИНИ» або канал «TELEGRAM» та отримуйте юридичні лайфхаки!

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

10 комментариев

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Софія

Підкажіть,сусіди палять на балконі весь дим у нас в квартирі.Прохання не палити-ігнорують.А у нас маленьки діти.Як бути?

2
Алекс

Підтримую. Дуже важливе питання. Також сусід знизу палить. Прохання припинити паління игнорує. Які ефективні методи впливу, окрім фізичних, є в подібних випадках?

3
Незнайомець

У мене однокласник курить. Підскажіть яким буде покарання?

Юрій Усманов
4
Юрій Усманов

Доброго дня, Незнайомець! :) По-перше, за одну звичку палити вашому однокласнику нічого не буде. По-друге, покарання призначається лише за злочин. За паління в публічних (!) місцях передбачене адміністративне стягнення у виді штрафу. Читайте про це в статті вище.
Дякую за звернення!

5
Сагайдак Володимир

Територія і розташовані на ній будівлі навчального закладу, в даному випадку агроколеджа, складає декілька гектарів, які включають крім територій і будівель навчального призначення ще й допоміжних служб, як от територію дендропарку, території декоративних насаджень, дослідні ділянки і поля, дороги і площадки, пішохідні доріжки і алеї, склади, котельні, слюсарні і столярні майстерні, сторожки та інші території і приміщення. Заборона куріння на такій території на мою думку є провокативною і служить підставою для накладання штрафу без права на оскарження, а для працівників поліції показником про значні досягнення в охороні правопорядку.

6
Alex Pinchuk

де, в яких місцях, в Україні можна (без можливості бути оштрафованим) палити цигарки? Будь-ласка, конкретно по закладах: школа - вчителі, профтехучилище, коледж, університет - студенти та викладачі, поліклініка, лікарня - і т.д.

7
Назарій

Що робити, коли у тамбурі вагону курять, дим потрапляє у вагон, а провідники нічого не роблять? Хоча закон забороняє курити в громадських місцях( у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів)

8
Назарій

Як правильно діяти у ситуації, коли у вагоні палять цигарки, а провідникам байдуже? Хоча є закон про заборону куріння.

Юрій Усманов
9
Юрій Усманов

Доброго дня, Назарій! Є начальник потягу, якому можна поскаржитись на курців і на бездіяльність провідника, є поліція на кожному вокзалі, які слідкують за дотриманням правопорядку. Дякуємо за звернення.

10
Федір

Доброго дня! Чи дозволено палити на літніх, відкритих терасах кафе тощо?

Send this to a friend