авторське право

“Авторські права виникають з моменту створення твору!”

У юриспруденції авторські права – це та сфера, де існують багато складних моментів, що потребують делікатного підходу. Реєстрація авторського права на пісню – є приватним специфічним випадком в такій сфері.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Виникнення авторського права на будь-який аудіо, відео, текстовий твір пов’язане з самим фактом створення такого об’єкта, тобто такі права у автора виникають автоматично, а тому не потребуть спеціальної реєстрації.

Специфіка полягає в тому, що закон не завжди підтримує автора твору, а частіше виявляється на стороні того, хто перший дістав, скопіював або іншим шляхом отримав, а не створив продукт. Але не дивлячись ні на що, багато юристів сьогодні надають юридичні послуги на подібні запити громадян.

Щоб уникнути зайвих проблем і зареєструвати авторські права на пісню або інший свій музичний твір, варто зібрати докази, які підтверджують першість створення твору і його використання. Для цього потрібно здійснити певні кроки.

Елементарні дії по підтвердженню авторських прав:

авторське право

“Пам’ятайте! Реєстрація авторських прав у нотаріуса збереже ваші гроші і час в майбутньому!”

Збережіть аудіозапис і ноти твору на фізичному носії. Це ніяк не захистити ваше право на авторство, але дозволить убезпечити себе від втрати або викрадення віртуальної копії.

 • Записаний трек на диск або USB відправте собі поштою (електронною також!). При відправленні поштою на конверт ставиться штамп з датою, що у разі спірного питання дозволить вам доказати вашу першість. Якщо ваша музична композиція буде присвоєна третьою особою, надавши в суді закритий(!!!) конверт з фізичним носієм, ви доведете власну правоту.
 • Може також допомогти консультація юриста або нотаріуса. Нотаріальне завірення партитури композиції – задоволення не з дешевих, але тільки в цьому випадку юрист зможе підтвердити наявність у вас пісні в конкретний день. Перед відвідуванням нотаріальної контори передзвоните юристові і поцікавтеся, скільки екземплярів необхідно мати при собі.
 • Потратьте час і пошукайте відповідне вам авторське суспільство, в інтернеті в тому числі. Річ у тому, що є сайти, агентства, які працюють безкоштовно, є і такі, де доведеться викласти певну суму. Також важливо шанувати відгуки і проглянути репутацію усіх співтовариств, що зацікавили вас.
 • Найбільш популярними серед платних сервісів є Бібліотека Конгресу США,  SongRegistration, SciReg, де вам доведеться залишити за таку реєстрацію від 20 до 40$. Серед безоплатних авторських сервісів популярним є MyOws, де вам дають 1 Гб для зберігання власних файлів і електронний авторський сертифікат.

  Використання в особистих рекламних або комерційних цілях композиції, захищені авторським правом, перероблювати їх (робити кавер-версії для пісень) у будь-якому об’ємі строго заборонено і неправомірне використання такого об’єкту інтелектуальної власності буде підставою для відповідальності, встановленої законом.

  Чому потрібно все ж таки реєструвати?

  авторське правоХоча авторські права діють з моменту створення твору, але наявність певного письмового документа (свідоцтва), яке буде підтверджувати належність авторських прав ваших або іншої особі, убезпечить від неприємних ситуацій, коли автор, витрачаючи кошти, вимушений буде захищати себе і власні права при неправомірному використанні, отриманні вигоди іншими особами без його згоди.

  В Україні існує Державна служба інтелектуальної власності, яка здійснює державну реєстрацію авторського права на будь-який твір. Така служба знаходиться в Києві та на її офійійному сайті можна ознайомитися з документами та формами бланків заяв, які необхідні для реєстрації авторських прав.

  Ми наполегливо рекомендуємо реєструвати авторські права на твори, адже гроші, які сплачені за це, набагато менші, ніж ті, які прийдеться виплачувати у разі судової тяганини з особами, які вже набили непогано на ваших творах власні кармани.

  Про те, чому і кому потрібно платити за використання музики на відео нашої колеги: