біопаливо

“Біопаливний бізнес є потенційно перспективним та прибутковим в майбутньому”

Останнім часом в Україні все більшої популярності набирає використання автомобілістами альтернативних видів палива (біопалива).

І це цілком зрозуміло, оскільки, заливаючи у бак свого автомобіля екологічно чисті альтернативні види палива, водій не лише економить свої кошти (оскільки біопаливо коштує дешевше за звичайний бензин), але і, що немало важливо, проявляє турботу про довкілля (оскільки воно екологічно чисте).

ЦІКАВО ТАКОЖ:

На цьому фоні деякі підприємці замислюються про те, щоб самим зайнятися виробництвом і збутом альтернативних видів палива, адже такий бізнес є потенційно перспективним та прибутковим в майбутньому.

І, у зв’язку з цим вони ставлять питання – а чим регулюються виробництво і продаж альтернативних видів палива в Україні? Який мінімальний пакет документів для цього потрібний? Саме на ці питання сьогодні ми дамо відповіді в цій статті.

Біопаливо: як починати заробляти?

Будь-яка справа розпочинається з організації підприємства. Одним з ключових питань в цьому випадку є вибір відповідної організаційно-правової форми господарювання. Варто пам’ятати, що закони України дозволяють працювати у сфері виробництва і використання альтернативних видів палива суб’єктам господарювання будь-яких форм власності.

Так що тільки від Вас залежить, яку форму власності Ви оберете, головне зрозуміти, яка саме з них буде максимально оптимальною. Проте щоб вибрати найбільш відповідну для Вас форму і забезпечити її своєчасну реєстрацію, не обійтися без допомоги професійних юристів.

Альтернативні види палива: які документи?

Виробництво і продаж альтернативного палива в Україні регулюється цілим рядом законодавчих актів.

біопаливо

Передусім, підприємцеві потрібна ліцензія. Зокрема, ст.9 Закону України “Про ліцензування деяких видів господарської діяльності” свідчить, що продаж рідкого палива з біогазу і біомаси підлягає обов’язковому ліцензуванню.

Таку ліцензію видає Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

Окрім цього, законодавство вимагає, щоб біологічні види палива, призначені для реалізації як товарна продукція, підлягали обов’язковій сертифікації.

Закон України “Про альтернативні види палива” встановлює, що паливо вважається альтернативним після того, як уповноваженим органом виконавчої влади у визначеному Кабінетом міністрів України порядку буде виданий ідентифікуючий документ.

Буде цікаво:  «Невиплата заробітної плати: що робити і куди звертатися працівнику?»

Також Закон допускає можливість оскаржити в суді рішення органу виконавчої влади у відмові видачі ліцензуючого документу.

З цього виходить, що якщо виробник хоче продавати вироблюване ним біопаливо, то він зобов’язаний отримати свідоцтво про приналежність палива до альтернативного.

Усі ці документи, що підтверджують якість біопалива і те, що це дійсно біопаливо, виробник (чи продавець), повинен пред’являти на першу вимогу покупця.

Проте на цьому необхідні ліцензії не закінчуються. Річ у тому, що одним з основних компонентів біопалива є біоетанол (спирт без ізомерів і побічних шкідливих продуктів), виробництво якого також вимагає ліцензії.

Варто пам’ятати, що кожен суб’єкт господарювання, який займається виробництвом, зберіганням або введенням в обіг рідкого біопалива (чи біогазів), має бути внесений в Державний реєстр виробників рідкого біологічного палива і біогазів, порядок цього процесу встановлюється Кабінетом Міністрів.

Таким чином, якщо український підприємець бажає робити і продавати біопаливо, то він повинен послідовно отримати наступні документи:

біопаливо

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

“Гра з біопаливним бізнесом варта свічок”

  • Свідоцтво про те, що паливо є альтернативним;
  • Ліцензію на виробництво біоетанолу;
  • Ліцензію на продаж;
  • Довідку про внесення в державний реєстр виробників.

Після того, як форма господарювання буде вибрана, а всі необхідні документи – дозволи і ліцензії, виявляться на руках, то можна приступати до виробництва біопалива і його подальшої реалізації.

Звичайно, отримання цих документів займе у Вас певний час. Але гра варта свічок.

І, зважаючи на високу потенційну рентабельність та перспективність цього виду бізнесу, на ньому можна добре заробити. Успіхів Вам!

Приклад того, як заробляти 600 тисяч гривень на місяць на альтернативному виді біопалива на відео:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 1 5,00 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.