затоплення квартири, затопили квартиру, залили квартируКоли відбулося затоплення квартири і сусіди залили вашу квартиру, а ще й коли у такому помешканні було недавно зроблено ремонт, то часто емоції переважають над розумом і, здається, що зробити вже нічого не можна. Але це не так. І можна стягнути повну шкоду з сусідів!

Затоплення квартири – один із головних ризиків мешканців багатоквартирних будинків, якому може піддатися кожен і який неможливо передчасно запобігти.

Якщо у вас є жителі зверху, необхідно заздалегідь мати відповідь на питання – як стягнути з винних шкоду, коли вашу квартиру затопили соседи?

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Згідно з Конституцією України, загальним положенням цивільного права, власність недоторканна, кожен має право володіти, розпоряджатися майном, однак, наявність власності передбачає також і відповідальність за те, щоб майно не стало джерелом шкоди для інших власників.

Відповідно, якщо збиток таки заподіяний, у власника, винного в цьому, виникають зобов’язання по його компенсації.

Загальне правило, встановлене ст.1166 і ст.1167 Цивільного кодексу України говорить, що власник ( власник ) пошкодженого майна , в нашому випадку, якщо збиток стався, коли затопили соседи, має право пред’явити претензію винній особі з пропозицією відшкодувати збиток у добровільному порядку.

Звичайно, як правило , особливо якщо розмір збитку великий, у винуватця не виникає бажання врегулювати конфлікт шляхом досягнення домовленостей з постраждалою стороною і тоді єдиним шляхом залишається шлях вирішення конфлікту через суд. Одним з його принципових особливостей є необхідність наявності достовірних і повних доказів, що свідчать про обгрунтованість вимог в цілому , про обгрунтованість розміру шкоди , провини сусідів і т.д.

Ключовими ж моментами , що забезпечують позитивний результат судового розгляду в таких справах є: встановлення винної особи , визначення суми збитку .

затоплення квартири, затопили квартиру, залили квартиру

Затоплення квартири: перша дія

Для визначення винуватця затоплення квартири необхідно зафіксувати сам факт затоплення. Для цього необхідно звернутися в ЖЕК і запросити інженера для складання спеціального акту. Акт складається у трьох примірниках – для сторін інциденту і для ЖЕКу .

Акт може бути довільної форми, однак у ньому в обов’язковому порядку має бути зазначено: дата складання акта, адреса квартири, попередня причина затоплення.

Якщо встановити причину затоплення не представляється можливим, в акті вказується про необхідність проведення спеціальної експертизи.

Буде цікаво:  «Банкротство физических лиц: как по-новому не платить долги?»

Друга дія

На думку деяких фахівців , ще до суду має сенс провести незалежну експертизу, за свій рахунок, яку необхідно замовити в організації, що спеціалізується на складанні проектно – кошторисної документації, яка має відповідну ліцензію.

Безумовно, висновки такої експертизи будуть мати більшу вагу ніж самостійні приблизні розрахунки, однак існує ризик того, що протилежна сторона клопотатиме перед судом про проведення ще однієї експертизи вже в рамках судового провадження.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

Якщо така експертиза буде призначена судом, її висновки будуть мати для суду набагато більшу силу і витрати понесені на « досудову » експертизу можуть виявитися безглуздими.

Читайте також: «Як грамотно оформити довіреність на представництво інтересів особи?»

Природно, всі та будь-які заходи щодо встановлення обгрунтування розміру шкоди не матимуть жодного сенсу, якщо не буде підтвердження провини сусідів , оскільки це питання є первинним.

Таким чином, для подачі позову до суду про відшкодування шкоди заподіяної затопленням квартири , в наявності необхідно мати такі документи:

  1. Акт про затоплення квартири , бажано з інформацією про причини затоплення;
  2. Документи, що підтверджують право власності або володіння квартирою;
  3. Висновок експерта про розмір збитку (на свій страх і ризик).

Відео нижче прекрасно демонструє покрокову інструкцію про те, як діяти, коли вас затопили сусіди:Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 8 4,38 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.

2 комментария

по хронологии
по рейтингу сначала новые по хронологии
1
Дмитрий

Добрый день.
Подскажите пожалуйста что делать если сосед который затопил квартиру не хочет подписывать АКТ о затоплении?
Заранее спасибо!

Юрій Усманов
2
Юрій Усманов

Доброго дня, Дмитро!
Підпис винуватця затоплення не є обов'язковим, його складає інженер ЖЕКу. Ви можете просто навіть в самому акті вписати двох свідків/сусідів затоплення і додатково вказати, що сусід, який затопив вашу квартиру відмовляється визнати свою вину і під цим поставити також підпис свідків/сусідів.
Дякуємо.