Затопили квартиру

Якщо у вас є сусіди зверху , необхідно заздалегідь мати відповідь на питання – як стягнути з винних шкоду, коли вони затопили квартиру?

Коли затопили соседи вашу квартиру, а ще й коли у такій квартирі було недавно зроблено ремонт, то часто емоції переважають над розумом і, здається, що зробити вже нічого не можна. Але це не так.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Затоплення квартири – один із головних ризиків мешканців багатоквартирних будинків, якому може піддатися кожен і який неможливо передчасно запобігти.

Якщо у вас є жителі зверху, необхідно заздалегідь мати відповідь на питання – як стягнути з винних шкоду, коли вашу квартиру затопили соседи?

Згідно з Конституцією України, загальним положенням цивільного права, власність недоторканна, кожен має право володіти, розпоряджатися майном, однак, наявність власності передбачає також і відповідальність за те, щоб майно не стало джерелом шкоди для інших власників.

Відповідно, якщо збиток таки заподіяний, у власника, винного в цьому, виникають зобов’язання по його компенсації.

Загальне правило, встановлене ст.1166 і ст.1167 Цивільного кодексу України говорить, що власник ( власник ) пошкодженого майна , в нашому випадку, якщо збиток стався, коли затопили соседи, має право пред’явити претензію винній особі з пропозицією відшкодувати збиток у добровільному порядку.

Звичайно, як правило , особливо якщо розмір збитку великий, у винуватця не виникає бажання врегулювати конфлікт шляхом досягнення домовленостей з постраждалою стороною і тоді єдиним шляхом залишається шлях вирішення конфлікту через суд. Одним з його принципових особливостей є необхідність наявності достовірних і повних доказів, що свідчать про обгрунтованість вимог в цілому , про обгрунтованість розміру шкоди , провини сусідів і т.д.

За темою:  «7 ознак, чим хороший адвокат відрізняється від поганого!»

Ключовими ж моментами , що забезпечують позитивний результат судового розгляду в таких справах є: встановлення винної особи , визначення суми збитку .

Затопили квартиру

Інженер ЖЕКу складає спеціальний акт, який засвідчує факт затоплення квартири

Перша дія

Для визначення винуватця затоплення квартири необхідно зафіксувати сам факт затоплення. Для цього необхідно звернутися в ЖЕК і запросити інженера для складання спеціального акту. Акт складається у трьох примірниках – для сторін інциденту і для ЖЕКу .

Акт може бути довільної форми, однак у ньому в обов’язковому порядку має бути зазначено: дата складання акта, адреса квартири, попередня причина затоплення.

Якщо встановити причину затоплення не представляється можливим, в акті вказується про необхідність проведення спеціальної експертизи.

Друга дія

На думку деяких фахівців , ще до суду має сенс провести незалежну експертизу, за свій рахунок, яку необхідно замовити в організації, що спеціалізується на складанні проектно – кошторисної документації, яка має відповідну ліцензію.

Безумовно , висновки такої експертизи будуть мати більшу вагу ніж самостійні приблизні розрахунки, однак існує ризик того, що протилежна сторона клопотатиме перед судом про проведення ще однієї експертизи вже в рамках судового провадження.

Якщо така експертиза буде призначена судом, її висновки будуть мати для суду набагато більшу силу і витрати понесені на « досудову » експертизу можуть виявитися безглуздими.

затопили квартируПриродно, всі та будь-які заходи щодо встановлення обгрунтування розміру шкоди не матимуть жодного сенсу, якщо не буде підтвердження провини сусідів , оскільки це питання є первинним.

Таким чином, для подачі позову до суду про відшкодування шкоди заподіяної затопленням квартири , в наявності необхідно мати такі документи:

  1. Акт про затоплення квартири , бажано з інформацією про причини затоплення;
  2. Документи, що підтверджують право власності або володіння квартирою;
  3. Висновок експерта про розмір збитку (на свій страх і ризик).
За темою:  «Як дешево викупити свій банківський кредит при ліквідації банку?»

Відео нижче прекрасно демонструє покрокову інструкцію про те, як діяти, коли вас затопили сусіди: