Автор: 05.07.2014 Оновлено: 25.12.2018

угода про асоціацію між україною та єс

Угода про асоціацію між Україною та ЄС була підписана 27 червня 2014 року в повному об’ємі. Та чи дійсно Україна та ЄС встановлюють курс на взаємозближення? Чи дійсно за цією угодою Європейський Союз хоче допомогти Україні, на що ЄС та Україна розраховує, підписавши подібний договір?

Економічну частину Угоди урочисто підписав Президент України Петро Порошенко та лідери усіх країн-членів ЄС.

Але перш ніж підписати таку угоду, потрібно було зробити великий об’єм роботи з підготовки та узгодженні всіх дій. Одними з таких дій виступають численні координаційні заходи та конференції.

Серед таких конференцій, які передували підписанню Угоди, була конференція представників українського уряду і ЄС, яка проводилася в березні 2014 року. Сам захід був присвячений темі взаємних очікувань, а її учасники встигли обговорити такі важливі питання, як прийняття безвізового режиму для української сторони, Угода про асоціацію між Україною та ЄС та її різні аспекти, наслідки, а також реформи, які повинні і можуть в найближчий час бути проведені в Україні та ЄС.

Читайте також: «Україна та асоціація з ЄС. Що нам дасть євроінтеграція?»

Проте, особлива увага політиків була приділена ситуації в Автономній Республіці Крим. Так, глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський виразив активний заклик до населення країни по возз’єднанню. Окрім іншого, представники ЄС пообіцяли надавати будь-яку можливу підтримку по виведенню країни з кризи і подоланні наявних складнощів. Зрозуміло, розраховувати на підтримку європейських держав український уряд може і у вирішенні питання з Кримом.

Заступник міністра закордонних справ України у своїй заяві зробив особливий упор на те, що усі дії держави не повинні виходити за рамки чинного законодавства і повністю відповідати основам миротворчої політики, над здійсненням якої сьогодні працюють усі структури держави.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС: чи дійсно ЄС хоче допомогти?

угода про асоціацію між україною та єс

В ході свого виступу у рамках конференції посол Австрії Вольф Дитрих Хайм висловив загальне бажання країн ЄС допомогти Україні в розвитку і проведенні необхідних реформ.

Одним з ключових напрямів, за словами австрійського політика, є необхідність вдосконалення чинного законодавства України.

Такі явища як відмивання грошей, поставлене в країні на потік, процвітаюча корупція і багато інших процесів, що руйнують будь-які натяки на зміцнення конституційних основ держави, мають бути ліквідовані в найближчий час.

У рішенні цього і багатьох інших питань офіційні особи ЄС і хочуть бачити активні дії української сторони, якщо остання претендує на роль самостійної і сильної держави.

Представник Франції висловився на рахунок зміцнення виробничої галузі держави, адже після можливого вступу в Європейський Союз Україна автоматично стане повноправним учасником міжнародної торгівлі, а тому повинна бути готова до цього на всі 100%.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС

Відкритим залишається і питання залучення інвестицій, адже на сьогоднішній момент саме заміна неефективних інвесторів і залучення нових може найсприятливішим чином вплинути на зміцнення економіки України.

Зі схожими заявами виступили всі учасники конференції, виявивши активну позицію в питаннях надання підтримки українській стороні.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС: на що розраховує Україна?

єс

1) Реакція на дії Росії

Оскільки держави Євросоюзу підготували досить переконливий список санкцій проти Російської Федерації, українська сторона чекає його негайної реалізації на практиці.

Проект документу умовно розділений на дві частини, в одній з яких йдеться про введення різних обмежувальних заходів по відношенню до осіб, винних в порушенні суверенітету України; а в іншій говориться про арешт активів, що знаходяться на території держав-учасниць Євросоюзу і контрольованих тими, хто був причетний до підривання цілісності України.

Під обмежувальними заходами, що приймаються до російської сторони, чиновники окрім іншого мають на увазі візові обмеження, заборону проїзду через територію держав ЄС і так далі.

2) Введення безвізового режиму для українців

Ліквідація подібних обмежень, на думку представників українського уряду, дозволила відкрити нові горизонти в здійсненні усебічного розвитку міжнародних взаємовідносин, а особливо сприятливо позначилася на розвитку і зміцненні принципів міжнародної торгівлі.

На що розраховує ЄС?

єс

1) Виведення України з кризи

Реалізація положень довгострокового плану розвитку української держави, наявної у ЄС, допоможе стабілізувати не лише неспокійну політичну і економічну ситуацію в Україні, але і реанімувати її виробничу сферу, адже при успішному функціонуванні вона цілком може відповідати усім вимогам міжнародної співпраці.

2) Власні рекомендації

У очах країн-учасниць Європейського союзу Україна повинна виглядати як єдина держава, що розвивається. І хоча ризик виникнення кризових явищ властивий для будь-якої країни, український уряд повинен зробити все для забезпечення стабільності, а ЄС виразило готовність допомагати долати виникаючі складнощі.Угода про асоціацію між Україною та ЄС

3) Принципи прозорості

Одним з найбільш ключових положень – є прозорість і дія влади в інтересах народу. Усі органи, інститути і здійснювані в країні процедури повинні працювати тільки на благо суспільства, а не в інтересах осіб, які стоять біля руля правління України.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

 

У державі, на думку ЄС, має бути приділена особлива увага політиці по об’єднанню населення, оскільки минулий досвід держав Європейського союзу демонструє ефективність цього методу в питанні зміцнення цілісності меж держав.

Закінчити статтю хочеться словами з “Твіттера” відомого українця:

“А скільки би лиха не сталось, якщо б ця угода була підписана в листопаді 2013 року”. — Svyatoslav Vakarchuk (@s_vakarchuk)

Сподіваємось, що найближчим часом всі тимчасові негаразди в нашій державі закінчаться та Україна вступить в нову віху власного розвитку та забезпечення високого благополуччя громадян.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС та її підсумки на відео нижче:

Оцініть статтю:
Не дуже файноНе файноФайноДуже файноСупер файно 1 5,00 з 5
ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ
Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter
Читайте юридичні лайфхаки на нашому «Telegram» каналі

Тисни на «Новини»

Нам є чим вас здивувати!

Підпишись та отримай корисні лайфхаки, останні новини та приємні бонуси!
ПІДПИСАТИСЯ
і підпишись на унікальну поштову розсилку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

2018-12-25T14:03:53+02:00
Адвокат Novgorodskiy&Partners. Експерт з кримінального, цивільного, господарського права. Автор блогу на pravoconsult.com.ua
Підписатися
Сповістити про
guest

0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі