вкрали телефон, як знайти вкрадений телефонНа сьогодні вже важко представити життя без мобільного телефону. А тому все частіше власники задають питання: як знайти вкрадений телефон?

Основною перевагою мобільного телефону є саме його мобільність. Адже телефон можна вільно носити в кишені брюк, жіночій сумочці і просто в руках.

Це притягає зловмисників, тому крадіжки мобільних телефонів стали одними з найпоширеніших злочинів.

ЦІКАВО ТАКОЖ:

Схема злочинців проста: скориставшись тим, що хазяїн телефону відволікся, мобільний викрадають, в подальшому відключають і перепродують на ринку, де у нього з’являється новий власник.

По суті, купівля телефону без відповідних документів до нього припускає можливість того, що він викрадений, проте незрівняна дешевизна таких телефон завжди притягає покупців.

Що ж робити і як знайти вкрадений телефон?

Правила при покупці телефону:

1) Передусім, будьте уважні при купівлі телефону

Навіть якщо ви купуєте телефон в торговій точці, попросіть у продавця документи на нього (коробку, інструкцію по застосуванню, гарантію).

2) Не лінуйтеся і звірте індивідуальний номер IMEI

Він вказаний на коробці, з номером IMEI телефону, який зазаначений під батареєю телефону.

3) Попросіть у продавця чек

В ньому повинні бути вказані дата купівлі, вартість, марка і модель телефону, що купується. Крім того, чек повинен містити дані продавця – прізвище та ініціали, номер магазину, торгової точки.

Читайте також: «Викладаєш фото в соціальні мережі? Не втрать гроші, відпустку і авто!»

вкрали телефон, як знайти вкрадений телефон

Ці прості заходи безпеки дозволять вам у разі виникнення яких-небудь проблем з купленим телефоном набути статусу добросовісного покупця. У такій ситуації ви можете претендувати на куплений телефон.

Крім того, якщо у вас все ж вилучать такий телефон, є шанс повернути гроші у особи, яка продала вам подібний товар.

Випадки, в яких власник має право витребувати майно від добросовісного набувача, перераховані в ст. 388 Цивільного кодексу України.

Якщо ж ви купуєте мобільний без документів навіть в торговій точці або бутику, тим більше у малознайомих осіб, не розраховуйте на те, що телефон залишиться у вас.

У такому разі ви потрапляєте в розряд недобросовісних набувачів.

Багато хто помилково вважає, що такий телефон не зможуть повернути істинному власникові. Насправді телефон залишається вкраденим, а відсутність документів до телефону є безперечним доказом і приводом вилучити такий телефон.

Буде цікаво:  «Чому право на приватне життя і таємницю листування не працює в Україні?»

Знайдений телефон також прирівнюється до викраденого і підлягає поверненню власникові.

Як знайти вкрадений телефон

вкрали телефон, як знайти вкрадений телефон

Значно більше проблем виникає у разі крадіжки мобільного телефону.

Але якщо ви зіткнулися з такою неприємністю, не падайте духом, а докладіть якомога більше зусиль, щоб повернути викрадений мобільний.

1) По-перше, зверніться з письмовою заявою в поліцію

Як написати заяву вам підкажуть в черговій частині. Крім того, в поліції від вас приймуть пояснення, в якому необхідно викласти обставини, при яких викрали телефон.

У заяві, поясненні необхідно вказати номер сім-карти, а також індивідуальний номер IMEI телефону.

Пам’ятайте про те, що із заявою бажано звертатися у відділення поліції того району, в якому вчинили крадіжку, оскільки діє принцип територіальності – співробітники поліції розслідують злочини, вчинені на території свого району.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ:

У будь-якому разі заява не залишиться без уваги і буде спрямована у відповідне відділення поліції, проте така пересилка займе час, що є дуже важливим при пошуці злочинця.

2) Очікуйте результатів розслідування

Після подання заяви співробітники міліції проведуть первинну перевірку, після чого відкриють кримінальне провадження. На досудове розслідування кримінального провадження відведений стандартний термін в 2 місяці.

Слід зазначити, що в останній час став доступним моніторинг, який проводиться за запитом співробітників міліції. Суть його така: IMEI мобільного телефону дозволяє відстежувати усі його переміщення, а отже, знайти викрадений телефон і встановити осіб, що вчинили крадіжку. Тому останнім часом подібні злочини швидко розкриваються!

Незважаючи на це, будьте уважні зі своїм мобільним телефоном, не залишайте його без нагляду, щоб убезпечити себе. При купівлі ж телефону не намагайтеся економити, адже скупий платить двічі.

Про те, як знайти вкрадений телефон і як його захистити від крадіжки, на відео:


Корисний матеріал? Оцініть:

Зовсім не файноНе файноНе дуже файноФайноДуже файно 6 4,33 з 5

Є питання? Натисніть нижче "ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ"!

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Знайшли помилку? Виділіть її і натисніть Ctrl+Enter

Підпишіться на юридичні СЕКРЕТИ поштою!
ПІДПИСАТИСЬ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

About the Author:

Юрій Усманов
Юрист, засновник проекту “Правова Консультація”, м.Харків.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.